Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » KATA-S egyéni vállalkozónak...

KATA-S egyéni vállalkozónak mi kell a babaváróhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Babaváró hitelt szeretnénk. Nekem mit kell bevinnem a bankba? Egyáltalán kapnak ilyet vállalkozók is? A párom még próbaidős.
2019. júl. 31. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

A férjemmel mindketten katás vállalkozók vagyunk. A jövedelmünk kimaxolja a kata keretet, ezért mi megkaptuk.

Ami kell hozzá:

Tb igazolás

Adó és jövedelemigazolás

Házassági anyakönyvi kivonat

2019. júl. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na ez jó hír.

Hogy őszinte legyek nem tudom nekem hogy van, könyvelő intézi. Eleinte nem voltam Katás, de utána mikor megemelkedtek a járulékok muszáj volt.


Párom minimálbéres, 150 br.

Én meg 4 éve E.V. vagyok.



Korábbi hitelek számítanak? Nekem van egy hitelem, de ez anyagi megterhelést számomra nem jelent.

2019. júl. 31. 08:33
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Igen, számírhatnak
2019. júl. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Szóval, igen, számíthatnak. Mindenki egyedi elbírálás alá kerül, nincs két egyforma ügyfél. Látod, az egyes válaszából is csak annyi a pozitív szánodra, hogy KATÁs is kaphat. De nektek máris más az esetetek. Az adott bank mindent el fog mondani. Azzal nem mész sokra, ha itt mindenki azt írja kapott, de te valamiért nem fogsz. Nem rossz szándékból írtam, de szerintem az ilyen kérdések feleslegesek.
2019. júl. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Katásnak 1 lezárt üzleti év+ nav 0ás és jövedelemigazolás kellett (OTP)
2019. júl. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Add ossze a jovedelmeteket (Neked azt ami a navos jov. igazolason van) oszd el 2vel es vond le a meglevo hitelek havi torlesztojet, ha tobb marad mint 50.000 akkor elvileg megkaphatjatok. (Ja Tb igazolas is kell)
2019. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze, értem én, csak ha pl. KATA-st kizárt volna, akkor eleve nem is erőlködtem volna rajta, se a papírokon.


Még magam sem tudom, hogy mire kéne elkölteni, mert ingatlanra kevés, de CsOK nem kell, ez a baba is nehezen jött össze, nem vagyok hajlandó büntetést fizetni, csak mert nehezen esek teherbe.

2019. aug. 1. 06:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező felvenni most, és 2022ig lesz elérhető, úgyhogy még van idő.
2019. aug. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze, jogos, csak most vagyok terhes. Ha most megszületik és addig nem igényeljük, akkor már eleve nem kamatmentes, nem?
2019. aug. 1. 08:21
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Igen számítanak a hitelek, a jövedelmetek 50%-ig terhelhetnek.

Kérdezd meg a könyvelőd!

Én nem vagyok terhes de nekünk akkor is érdemes volt felvenni, ha nem születik gyerek. (Bár már nagyon szeretnénk)

2019. aug. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!