Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire higiéniai szempontból...

Mennyire higiéniai szempontból kifogásolható hogy ezt kellett beillesztenem a napi rutinomba?

Figyelt kérdés

Van egy nagy portánk baromfi és 3 kinti eb.

A kenneljüket minden nap én rakom rendbe vagyis ez azt jelenti én sikálom ki szivaccsal a tányérjaikat és adom nekik a tányérjujba is az ételt a saját kezemmel nem használok hozzá gumikesztyűt mivel rühellem azt.

Majd természetesen alaposan lefertőtlenítem a kezem és még is mosom szappannal.

Ezután mehetek pelenkázni edényeket mosni cumisüvegeket mosni. Néha itt is használnom kell a csupasz kezeimet.

Tehát egynapon belül kell fogdosnom a kutya edényeket meg a gyerek dolgait is. Hiába mosok jó alaposan kezet azt érzem ez nem steril.

Ráadásul most az állatok miatt megjelentek odakinn a portán a patkanyok.

Hivatosos patkanyirto szakember hozott mérget ami nagyon erős szoval meg a döglött patkány is mérgező. Tegnap éjjel a teraszunkon hevert egy döglött példány nyilván hát a szer. A kutyáim hozták ide az ajtonkhoz és megnyalogatták. Nyilván mikor ettek az edényekhez is hozzáértek a szajukkal a kutyáim én meg azt mosom el a saját kezemmel. Ez itt a baj.

Sőt a patkány is beleehet ezekbe az edényekbe és beleviheti a mérget is azzal hogy beleeszik a már megmérgezett szájával.Én meg ezeket mosom el a kezemmel.

És ez így nem steril mert azt érzem hiába Fertőtlenítem a kezem akkor is nem érzem tisztának.


A méreg természetesen olyan speciális Csapdába van téve amiből a kutyáim nem tudnak enni.

Viszont a már meregtol megdoglott patkányt ha megeszik az nagyon nagy baj lenne.


2019. aug. 9. 12:28
 1/8 A kérdező kommentje:

Nyilvan egy egy szukseg állapot nem tudok mit tenni az ebeknek enni kell nekem kell ellatni őket.

Párom metg felszedi a patkány tetemeket.

Ez van ilyen a háztáji gazdaság.

Sajnos.

2019. aug. 9. 12:31
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez felesleges aggodalom. Az, hogy egy napon belül fogdosod, az meg nettó butaság, ha valami káros, az nem fog elmúlni másnapra, harmadnapra, nem ezen múlik.

A lenyelt patkányméreg meg lenyelve halálos, nem bőrön át felszívódva. Nyugi, strapabíró kölyök lesz legalább, nem kell annyira rágörcsölni a fertőtlenítésre.

2019. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

On: A háztáji gazdálkodáshoz ez még keveset, legalább marha vagy sertés kéne. Egyedül a patkány a zavaró, de ha már jött szakember, akkor ez rövid időn belül megoldódik. Ja, és bőven elég ennyi fertőtlenítés, ha egyszer kint fog játszani a gyerek, többet kap.


Off: Nazzi, már hiányoztál.

2019. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
De jó, hogy visszatértél 😊
2019. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

A patkányméreg SZÁJON ÁT okoz belső vérzést, a mérgezett patkány szőre megérintve nem mérgező.

A szája nem mérgező, hiszen a méreg az emésztőszerveken keresztül hat. Lenyelve 'annyi' neki, a szájában pedig nem tartogatja.

A szappanos, bő vizes kézmosás bőven elég, a fertőtlenítő már csak 'hab a tortán'.

.

Kutyatál?

A hozzáértők szerint a kutyát AZONOS IDŐBEN és MEGHATÁROZOTT IDEIG kell etetni.

Nem helyes, ha a kutya előtt egész nap ott a kaja (a macskánál viszont így kivánatos).

2019. aug. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, köszönjük, de nem ez volt a kérdés.

Kérdező, túlgondolod. Egy alapos szappanos kézmosás elég, de ha te még fertőzések miatt aggódsz, vegyél a patikában/drogériában fertőtlenítő kézmosót, vagy sterilizáló alkoholos fertőtlenítő spray-t. A méreg meg egyáltalán nem juthat át a gyerekbe, hacsak közvetlenül még nem eszi.

2019. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Épp tegnap jutottál eszembe. 😄
2019. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Szóval jobban rühelled a gumikesztyűt, mint ahogy félted a gyereked a fertőzéstől. Ha tényleg annyira féltenéd, felvennéd. Az csak pár perces kényelmetlenség.

A gyerek ha elindul nem csak belenyúl majd a kutya táljába, még inni is fog belőle.

2019. aug. 10. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!