Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiam barátja szüleinek hogyan...

Fiam barátja szüleinek hogyan mondjam meg hogy ők nincsenek meghívva fiam szülinapjára?

Figyelt kérdés
Ők már kétszer hívták meg fiamat a kisfiú szülinapjára úgy, hogy minket is. Én nem nagyon akartam menni, először nem is mentem, csak a férjem, nem vagyunk az az összejárós típus. Nekik szép tágas családi ház van, de nekünk pici, felújításra váró lakásunk. A kisfiút szívesen meghívnám, meg esetleg pár barátot, így el is férnénk, de engem amúgy is feszélyezne a szülők jelenléte, főleg ilyen körülmények között. Viszonylag jóban vagyok az anyukával, sokszor beszélgetünk meg párszor megbeszéltünk találkozót sulin kívül is. De annyira nem közeli a viszony, és félek hogy megsértődnek ha kihangsúlyozom hogy csak a gyerek van meghívva. Mit lehet csinálni ilyenkor?
2019. szept. 8. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a bajt. Nem csak őt nem hívod gondolom, hanem a többi gyerek szüleit sem. Egyszerűen nem fértek el és ennyi. Ráírod a meghívókra, vagy kiírod a fb eventre, hogy csak a gyerekeket várod és ennyi.
2019. szept. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ráírod a meghívóra, higy x időpontban várjatok a gyereket, y időpontban pedig jöhetnek érte.
2019. szept. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekzsúrra általában a szülők nem mennek. Ez nem sértő.
2019. szept. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Juci és Géza!

Szeretettel várjuk Tibikét szombat délután 3-ra szülinapi gyerekbuliba! A zsúr 7-ig tart, és azon - a hely szűkössége miatt - csak a gyerekek vesznek részt, köszönjük megértéseteket! :)

2019. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Mekkora gyerekek?


Esélytelen, hogy otthagyjam az ovisom másnál csak úgy..

2019. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

5!


Épeszű szül ő azért felfogja, hoyg egy gyerekzsuron a házigazda szülőn és a meghívott gyerekeken kívül másnak semmi keresnivalója nincs

2019. szept. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Itt az a "gond" hogy ők is hívtak minket is, nekik az a természetes, majdnem meg is sértődött anyuka mikor elsőre én nem mentem el. Pár gyerekről van szó, nem is zsúr, csak meghívják a fiamat, és a volt ovis barátot szülőkkel együtt. Mi is egyelőre 1-2 barátot hívnánk, így nem mondhatom hogy zsúr, szülők nélkül.. na mindegy egyedi helyzet ez így sajnos.
2019. szept. 8. 16:29
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne mondhatnád?
2019. szept. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%

Épeszű felnőttnek természetes, hogy nem bízza egy képesítés nélküli alig ismert emberre a kisgyerekét, pláne úgy, hogy ki tudja, hány gyerekre kell ott egyszerre figyelnie legtöbbször 2, de sokszor egy felnőttnek.


Szerveztem már bulit, gyerekek szülei természetesek voltak(és a belépőjük), pedig játszóházban volt. Meg is lepődtem volna rendesen, ha egy rakás számomra alig ismert gyereket rám bíznak, hogy tartsam életben és boldogan a következő 3 órában. Kegyetlen felelősség.


Én vigyem őket pisilni, töröljem a feneküket, cseréljek ruhát, ha leöntik magukat, vígasztaljak egy síróst, miközben 3 másik csépeli egymást?


A nagy csudát!


Ez buli, nem gyerekmegőrző. Oviban az a természetes, ha megy a szülő is, mindenki így csinálta, én is. Gyerekemet most hívták meg, az egész csoportot egybe, valami termet béreltek, nagyon nagyon meglepődnék, ha elküldenének a kapuban, biztos nem hagynám ott a gyerekem, jönnénk el vele.


Iskolában más, mikor az ember már táboroztatni is elengedi a gyereket, de ovis korosztályban 7 éves kor alatt az a természetes, ha a szülő is megy a gyerekkel.


Mennyire felelőtlennek kell ahhoz lenni, hogy valaki egy alig ismert emberre hagyja a kisgyerekét abban a tudatban, hogy a képesítés nélküli embernek több másik gyereket is el kell látnia?


5 éves korig a feneküket sem tudják rendesen megtörölni, sokan még 5 évesen sem érnek rendesen hátra, de a középső csoportosok még az egyedüli kabátfelvétellel is megküzdenek.


Általában ilyen bulikra csak egy szülő megy egyébként, nem kell kettő egy gyerek ellátásához ilyen rövid időre.

2019. szept. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9!


Itt összesen max 3 gyerek lesz a kérdezőjével együtt otthon, de ne zavarjon.

2019. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!