Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok "-ra" végződésű fiúneve...

Tudtok "-ra" végződésű fiúneveket írni nekem? Létezik egyáltalán?

Figyelt kérdés
2019. szept. 9. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezt most hogy kell elkepzelni? Hogy ha rola beszelsz "ra"-ra vegzodjon mind pl:Zalanra.. vagy alapbol olyan nrv kell aminek ra a vege?
2019. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pontosítok akkor. 😊 Maga a keresztnév végződjön úgy, hogy "ra", mindenféle ragozás nélkül.

Lánynév pl. Laura, Flóra...stb. Ilyet keresnék fiúnévként.

2019. szept. 9. 14:53
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Ezra, Gara, Kara amik adhatóak de te is engedélyeztethetsz újat.

Az Ezra a legjobb szerintem.

2019. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Itt találsz "ra"-ra végződő neveket, a kis jel a név mögött mutatja, hogy fiú vagy lány név, ha engem kérdezel amit fiúnak ír se tudnám elképzelni (nálunk) férfi névként... Sok az arab, hindu eredetű.

Ja, egyik sem anyakönyvezhető Magyarországon. Szerintem kitolás lenne bármelyik ilyen név egy magyar gyereknek.

2019. szept. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A #2 által említettek mellett még a Boneventúra is benne van az utónévkönyvben, úgyhogy külön kérvény nélkül adható. Itt érdemes egyébként keresgélni, végződésre is lehet (meg még ezer másra): [link]
2019. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintem lemondok erről a végződésről. 😊
2019. szept. 9. 15:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó döntés. Nekem Flóra és Blanka lányaim után ezért nem lett a kicsi Placid, Kleofás vagy Blazsej, pedig igényem lett volna rá... :D
2019. szept. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nevezd, mondjuk Katedra nevre es igy becezheted Katinak! "Aldani" fog a gyereked ha megno!
2019. szept. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az én kislányom is Flóra 😍
2019. szept. 14. 09:14
 10/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, de jó :D Csak én másik logika mentén indultam el :D A középsőnél amúgy még nem volt benne rendszer, csak apjának ez tetszett, és a harmadiknál indultam volna el tudatosan nevet keresni, de hamar lemondtam róla :D
2019. szept. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!