Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik lehetnek az okai annak,...

Mik lehetnek az okai annak, hogy napjainkban az tapasztalható Európában, a fiatalok jelentős része nem szeretne gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre hogy Európában nagyon jelentős mértékben elterjedt az "Én nem szeretnék gyereket!" mentalitás a fiatalok körében. Félre értés ne essék, én nem bántani szeretném őket, csak próbálom megérteni a dolgot. Én 26 éves lány vagyok és egész életemben arra vágytam, egyszer legyen gyerekem. Sajnos, nem találtam meg a párom és hiába keresem, de rajta vagyok az ügyön. Nekem azért nehéz megérteni őket, mert bennem mindig volt egy nagyon erős babázási vágy. Kérdésem, hogy szerintetek miért nem szeretnének gyereket az Európai fiatalok közül rengetegen?
2019. okt. 10. 18:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Vadfeministák kicikizik a háziasszonyokat, hogy miért nem karrieristák. Annak idején még azzal hirdették a feminizmust, hogy a túlnépesedést megoldja, mert a karriernők kevesebb gyereket vállalnak. Manapság pedig mélyen hallgatnak erről olyan országokban, ahol a fogyó népesség a gond.
2019. okt. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Az európai fiatalság nevében nem mondhatok semmit, csak a magaméban, de elég valószínű, hogy sokan gondolják így. Nekem a gyerekvállalás a rabszolgasághoz hasonlít, ahol valaki önző módon a végletekig kihasznál. Látom a gyerekeik szintjére lebutult anyukákat agymosott módjára gagyogni. Igen, agymosott állapot az amikor a világuk leszűkült a gyerekük méretére és ez teszi annyira gátlástalanná őket, hogy a pelenka tartalmát is a facebookon beszéljék meg. És ez nagyon elborzaszt. Én soha nem szeretnék ilyen lenni.
2019. okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

26 év plusz minusz pár évesen még nem igazán akarnak gyermeket vállalni az emberek, kitolódott 30 felé, amikor már "kibulizta, kiélte" magát valaki, ill. biztosabb egzisztenciát teremtett. Egy gyereket nem lehet meggondolni, visszamondani, szóval felelősségteljes lépés a vállalása.

Mellesleg bíztatás: én anno 26 évesen találtam meg a párom, addig senki komolyabb nem volt, és már 2 gyermekünk van. (33/N)

2019. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

“Nekem azért nehéz megérteni őket, mert bennem mindig volt egy nagyon erős babázási vágy.”

Akkor ezek szerint azok a nők meg sohasem érezték ezt a vágyat. Ez eddig nem jutott eszedbe?

2019. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Nekem semmi bajom nincs az anyukákkal. Nem tartom beszűkültnek, vagy butábbnak őket. Csodás dolog, hogy valaki képes lemondani sokmindenről egy másik emberért.


De én nem érzem magamat képesnek erre. Nem érdekelnek a gyerekek, ezért nem vállalnék ekkora felelősséget és kötöttséget. A kortársaim közül egyre többen válnak szülővé, így egyre jobban látom, hogy a gyerekvállalás nem nekem való. Boldog vagyok, és rengeteg izgalmas tervem van a jövőre, de a gyerek nem szerepel köztük.

2019. okt. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

A kettes válaszolónak: ahogy egy autószerelő is megbeszéli, melyik csavart kell meglazitani/meghúzni, hogy jó legyen, a pelenka tartalom megbeszélése is lehet "szakmai", más kérdés, hogy nem kívülállóknak való téma.

És nem mindenkinek való az anyaság, jó dolog, ha valaki öszintén áll ehhez a kérdéshez is, és van önismerete.

2019. okt. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészrôl a klímaváltozás miatt kialakult egy világvége hangulat. Nem túl bíztatóak az elôrejelzések, várhatóan extrém, szélsôséges idôjárási feltételekhez kell majd alkalmazkodni. Sokan "erre a világra" nem akarnak gyermeket szülni. Ha kicsit beleásod magad a hírekbe, láthatod, hogy sok a helyi fegyveres konfliktus szomszédos országok között, és országon belül az etnikimok, különbözô vallású emberek között. Nem lehet tudni, melyik konfliktus mikorr eszkalálódik. Globálisan instabil a diplomácia, a politika és a gazdaság. Nagyon bizonytalan a jövôkép. Meg lehet érteni, ha valaki nem akar kitenni egy ártatlan lelket ennek a bizonytalan jövôképnek.

És igen, nyilvánvalóan benne van a személyes szabadság iránti igény. Persze lehet utazni gyerekkel is, meg lehet szervezni a kikapcsolódást gyerek mellett is, de akkor is minimum 18 éven keresztül 0-24-ben felelôs vagy egy életért.

A másik: egy gyerek rengeteg szeretetet ad, ez nem vitás. De nagyon-nagyon leharcolja az ember idegeit. A gyerek a legritkább esetben szeretné azt csinálni, amit éppen kellene. Nagyon idegörlô tud lenni állandóan motiválni, magyarázni, nyolcvanezredjére is megmagyarázni, miért nem tanácsos -10 fokban pucéran kimenni az utcára, stb. Egy egészséges kisgyerek kíváncsi, épp ezért szüntelenül kérdez. És neked minden nap minden ébren töltött percben topon kell lenned és választ kell adnod a kérdéseire. A gyereknek még ismeretlen a privát szféra fogalma. Szó szerint a lábad alatt, a seggedben van egész nap, alig tudsz lépni anélkül, hogy rálépnél vagy fellöknéd. Képtelenség a pároddal egyetlen mondatot beszélni anélkül, hogy megjelenne a gyerek és magára vonná a figyelmet. Ez egész egyszerûen megterhelô. Fizikailag, mentálisan,idegileg kimerítô. És ezt most nem hiszed el, hogy így van. Azt hiszed, túlzok, vagy végzetesen rosszul csinálok valamit. Akik viszont ismerôsökön látják, hogy tényleg így van, elgondolkodnak, hogy akarják-e ezt csinálni. A válasz pedik sokszor NEM.

2019. okt. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Ezt szerintem nem fogod tudni megérteni,max.elfogadni. Én sem azt az erős vágyat amiről írsz, addig amíg nincs.

Csak várok rá stabil kapcsolatban már több mint egy évtizede!

PEDIG imádom a gyerekeket!

2019. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

"Fiatalon" huszonevesen en sem akartam gyereket. 30 evesen terhes vagyok.


Kolléganőim 37, 40, 30, 33 stb. Évesen szültek. Regen anyáink korában egy érettségi már valami volt. Vagyis 18 evésen akar már megkezdhetted az életed. Ma egy Bsc 21-22 éves korra ér véget. Msc 24-25 körül. Utána kezd igazi felnőtt életet élni az ember. (De akinek szakmája van ő is mire bedolgozza magát, ügyfélkört épít meg biztonságot stb. Az se gyorsabb) ehhez meg meg kell találni a párodat is. Sokan esküvő után képzelik csak el a gyereket vagy meg utazni akarnak. Stb stb. Aztán ha minden megvolt utána szülnek gyereket. Vagy akkor se.

Az hogy valaki huszon evésen azt mondja nem akar gyereket semmit nem jelent. Ha 40 evésen mondja, na akkor elhiszem már. Ez mindenkinek a saját döntése kell legyen. És nem kell megértenie senkinek. Ahogy magyarázgatni sem kell.

2019. okt. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
A korábbi válaszokhoz annyit fűznék hozzá, hogy azok a fiatal felnőttek, akik most vannak a 20-30 közötti korosztályban, már a rendszerváltás után születtek és nőttek fel. Anyáinkkal, nagyanyáinkkal ellentétben már egy sokkal szabadabb társadalomban szocializálódtak, ahol rengeteg lehetőség nyílt ki előttük. Rengeteg mindennel el tudjuk magunkat foglalni a karrierépítés mellett minden hobbi, sport, szótakozás, utazás elérhető. Sokkal nagyobb lett személyes szabadságunk, és már nem követjük ugyanazt a sémát, amit régen a legtöbben követtek, hogy amint felnőtt lett, házasodott és gyerekeket szült.
2019. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!