Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mi a véleményetek róla?

Anyukák! Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Igazán kíváncsi lennék... első gyermekemet várom, eléggé összezavarodtam.

Nyilván nem tőle akarok tanulni, de azért na ...

Mondjuk valahogy az utolsó videója... olyan furcsa, valóban az a legjobb, ha a gyermekkel a kezünkben végezzük a házimunkát és le sem tesszük egy percre sem?


2019. okt. 24. 08:26
 1/10 A kérdező kommentje:
2019. okt. 24. 08:27
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Éreztem, hogy Pixyre videó lesz a link után. 😂 Nem kell őt követni, az egyik leghírhedtebb youtuber anyu mert habzó szájjal szül, szoptat és nevel. A kötődő nevelés egy nagy marhaság, legalábbis ha ennyire túlzásba viszik de mondjuk ő a gyerekeiből él, mit mutogatna ha a gyerek egésznap aludna a babafészekben... De amúgy meg ne kövesd egyik ilyen anyut sem, csinálj mindent úgy ahogy az nektek jó mert azt senki nem fogja nálad jobban tudni.
2019. okt. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Én a videóból nem azt vettem le, hogy egy percre sem teszi le, inkább optimalizál. Illetve valószínű a hordozással a kötődő nevelés módszereit követi. Ez utóbbi meg hit kérdése.

Plusz megmondom őszintén, nem néztem utána hány hónapos az ő gyereke, de én erősen hiszek a "negyedik trimeszter" fogalmában - ami dióhéjban annyi, hogy nem jó a babának, ha gyökeresen elszakítjuk az anyjától azután, hogy megszületik. Az elszakítás alatt gondolok itt szigorú külön altatásra, csak bizonyos időközönkénti felvételre, nem igény szerinti szoptatásra. Ezeket én később tervezem fokozatosan átalakítani, nem drasztikusan.

De emellett mindenki úgy csinálja, ahogy neki és a babájának a legjobb.

2019. okt. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Figyu, csak belenéztem a videóba amit linkeltél. Az én lányommal ezt kb egy hetes koráig tudtad volna megcsinálni, onnantól úgy pörög, mint a flex. Tehát ez a kaktusz-állapot, hogy felveszem, úgy marad-lerakom, úgy marad ennek ott és akkor vége lett :D

Úgyhogy hagyd ezeket az idiótákat a fenébe, minden baba, minden anyuka, minden rendszer és minden háztartás más. Neked nem fog bejönni amit ő ajánl, neki nem jönne be amit te csinálsz. Úgyhogy kapcsold szépen ki ezeket a magamutogató libákat és hallgass a józan paraszti eszedre. Kérdezd meg édesanyádat, anyósodat hogy te és a párod milyen baba volt, mik voltak a trükkök, lehet hogy bejönnek majd, nálunk a nagylányomnál sokminden működött ami anno nálam is, a kislányom pedig totál ugyanolyan mint az apja, nála meg anyósomat faggattam állandóan. Kérdezd meg a védőnőt, gyerekorvost és kb ennyi. Nem szabad hogy befolyásolnak ezek a videók, ők a gyerekből élnek, az az életük hogy őket mutogassák. Te nyilván nem ilyen leszel.

2019. okt. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Azért egy 4 hetes baba igencsak újszülöttnek számít még, természetes, hogy testközelben a legjobb neki. Ez az időszak sem tart örökké, a háztartás megvár.
2019. okt. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Én nem látok ebben semmi furát. Az újszülötteket sokat kell kézben tartani. És ő is azt mondta, hogy azért cipeli, mert különben sírna, nem azért, mert neki ez a heppje.De berakta kocsiba, pihenőszékbe, ágyra, játszószőnyegre. 3 iskolás gyerkőcöm van, hidd el, elmúlik ez az időszak hamar. :)
2019. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
4 hetesen a lányom a babafészkében aludt egész álló nap, nem volt igénye arra, hogy még pisilni is magammal vigyem. Nyilván egy újszülött igényli a kontaktot de azért ne magyarázzuk már bele, hogy nélkülünk létezni sem bír. Az egy 7-8 hónapos szepás maximum akit tényleg indokolt még pisilni is magunkkal vinni különben ordít... Annál is inkább mert ez az anyuka is csak a video kedvéért cipeli ám ezt a gyereket, sztorikban a gyerek vígan alszik a földön, a játszószőnyegen, a babafészekben vagy a pihenőszékben. Állítom, hogy ahogy leáll a kamera bevágja a pihenőszékbe és felé se bszik csak a lábával rángatja a széket miközben tölti fel a 20 instasztorit arról, hogy tegnap hogy cipelte a gyereket a hurciban. Azt pedig csak mellékesen jegyzem meg, hogy a Liliputi ezért fizeti őt, miután a reklámarcuk, hogy hordozza a gyereket orrba-szájba, ő pedig ennek eleget is tesz mint ahogy a mellékelt ábra is mutatja, a kötődő nevelés égisze alatt. Szimpatikus.
2019. okt. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó azt kihagytad hogy amikor azért fizették akkor babakocsit reklámozott, egésznao abban tologatta a gyereket. mindkét babakocsijuk együttműködésből van. Hitelesebb embert keress akitől tanácsokat szerezhetsz,ez a nő pont nem az,nem véletlenűl a leggyűlöltebb az összes ilyen anyuci közül.
2019. okt. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Hát én nem néztem meg a videót. Lejött a kommentekből miről van szó.

Őszintén megmondom neked, nálunk van olyan nap, hogy úgy végzem a házimunkát, hogy a 7 hetesem rám van kötve kendőben. Máshogy nem nyugszik meg. Az ilyen napokon aludni is csak úgy tud ha rajtam fekszik. Természetesen nem ez az átlagos, de vannak ilyen napok. Pl mikor a növekedési ugrásai voltak.

2019. okt. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Kiráz a hideg ettől a nőtől, sőt az egész családjától. Nem tudom létezik e nála unszimpatikusabb személy számomra.
2019. okt. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!