Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hat hete szültem császárral,...

Hat hete szültem császárral, de még mindig nem érzem igazán jól magam. Mikor leszek újra a régi?

Figyelt kérdés
Sziasztok anyukák. Hat hete szültem császárral, de még mindig nem érzem igazán jól magam. A hüvelyem fáj, és a derekam is, valamint még mindig fáj a vágásom. A testem megcsúnyult, szinte a mellemig érnek a lila csíkjaim. Rajtam van húsz kg felesleg, de szoptatok, ha nem eszem, nincs tejem. A hajamon lenőtt a festés, de nem tudok eljutni a fodrászhoz. Nemi életem még mindig nincs, fáj a szeretkezés, és a hüvelyem sem olyan, mint volt. Azt hiszem a babám nagy súlya miatt hüvelyfalsüllyedésem lett, pedig nem is hüvelyről szültem. De a babám. és a párom imádom. Csak hiányzik a régi testem, az, hogy dolgozni jártam, és emberek között voltam. Meddig tart ez az állapot?
2008. nov. 17. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, teljesen értem, amit írsz. Márciusban szultem császárral. Szerencsére én alig éreztem, csak volt rajtam 25 kg felesleg és tovább híztam a szoptatás alatt..Azon túl, hgoy esztétikailag zavart, fájtak az izuleteim, alig bírtam mozogni. Ez a problémám akkor oldodott meg, mikor fogyizni kezdtem (kezdettol fogva problémás volt a tej, 5hónap után elment), már egész jo. De persze a szoptatás és a baba elsorangu, úgyhogy minél tovább. Vigyázz majd, mit eszel és mennyit, igyás sokat, hagyd a nasit és az éjszakai evéseket (saját rossz tapasztalatom), ha jo ido van, sétaljatok majd.

Hiányzott a munkahelyem, az emberek. Ahogy nott a baba, úgy toltottuk ki egyre jobban a napjainkat, az elso mosolya , úgy másfél hónap után már nagyon élvezem, hogy itthon vagyunk és babázok:) Sokat csavargunk azért, hogy ne csak bezárva legyunk.

Fodrászhoz amint tudtam, elmentem, 1órámba telt (kértem idopontot). Néha megleptem magam pár aprosággal (pólo, bizsu)- fontos, hogy ne legyen az az érzésem, hogy otthon már minden mindegy és mackoban járjak uzletbe.

Hát nekem így sikerult átvészelnem, 8 hónapos a baba, és naygon jo itthon:) Másfél éves lesz, mikor vissza kell mennem dolgozni, sokkal nehezebb lesz, mint hogy itthonmaradtam. Kívánom neked is, hogy mihamarabb túllegyél a nehezén!

2008. nov. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Üdv sorstárs!

Én nyolc hete szültem, szintén császárral és rajtam 15 kg felesleg van és fáj minden izületem. Már nem tudok szoptatni, úgyhogy elkezdtem egy kis itthoni tornát ami nem több 15-20 percnél és a babával járunk ki a levegőre. Én ezzel próbálom újra egyenesbe hozni magam, mert én sem érzem túl jól magam a bőrömben.

A munkahelyem mondjuk annyira nem hiányzik, de a jó társaság és a néhai kimozdulás, fodrász az én lelkemnek is jót tesz.

Csak szerettem volna, hogy tudd, nem vagy egyedül :)

2008. nov. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 3 hónapja szültem szintén császárral. Én kb. a baba 2 hónapos korától élek újra teljes életet. Emlékszem, amikor az első orvosi kontrollra vittem, milyen szörnyű volt. Bizonytalanul lépkedtem az utcán, féltem az autóktól, és olyan furcsa szédülést éreztem. De aztán ez fokozatosan csökkent, és mára teljesen elmúlt. Mostmár imádok kimozdulni vele. Rajtam 23 kg plusz volt, de amint elkezdtünk napi szinten sétálni, szinte olvadnak lefele a kilók. A szex az sajnos még mindig nem a régi. Úgy kell velem bánni, mint egy szűz lánnyal, mert olyan "feszülő érzést" érzek. De bíztatnak, hogy ez nem marad így. A hajfestést én itthon oldom meg, Castingot használok, könnyen felkenhető. Hajat vágatni havonta 1x megyek, 1,5 óra alatt megjárom, szopi után azonnal indulok, és a következő szopiidőre már otthon is vagyok, így fejnem sem kell előre. Szóval kitartás, a nehezén már túl vagy, napról napra jobban fogod érezni magad, hidd el.
2008. nov. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én januárban szültem császárral, 18 kg maradt rajtam, ráadásul a legnagyobb mínuszban szültem, így 4 hétig még sétálni sem tudtam vele menni. Részem volt rendesen a szülés utáni depresszióban, mi mindig nyüzsis életet éltünk, viszont szülés után ki sem tudtam mozdulni, tiszta csík volt a mellem, a hasam, a combom, undorodtam magamtól. A szexuális életünk kb. 5 hónap után jött helyre, a lányom 8 hónapig szopizott, csak utána tudtam elkezdeni fogyózni, de az olyan jól sikerült, hogy most 2 kilóval kevesebb vagyok, mint a terhességem előtt. A csíkjaim is olyan jól eltűntek, hogy alig látszik, csak ilyen gyöngyház színű árnyalatok vannak rajtam. Most 10,5 hónapos a lányom és teljes értékű vonzó nőnek látom magam újra és ezt szerencsére nem csak én érzem így.:-) Összebarátkoztunk kisgyerekes családokkal, akikkel szívesen járunk össze, igaz nincs hétvégi "ereszd el a hajam buli", de mi is mindig jókat nevetünk és a gyerkőcök is jól elvannak. Szóval kell egy jó pár hónap, amíg újra a régi leszel testben és lélekben, de ezt mindegyik anyuka átéli, nem vagy egyedül, viszont a babád majd kárpótol mindenért.:-)
2008. nov. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én 2,5 hónapja szültem normál módon de ezek a tünetek nálam is megvannak.Nincs tejem igy tudok, tudnék fogyózni mert 15kg+ maradt rajtam:(Az utsó válaszadótól kérdezném hogy ő hogy fogyózott h ilyen jólsikerült, mert én hiába alig eszem és azt is megválogatom h miket de mégsem mozdul egy kg sem lefelé:(
2008. nov. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Szia. Én 2 és fél hónapja szültem császárral. Kb. 18 kg plusz van még mindig rajtam, lóg a hasam, csurom vörösek a csíkjaim, egy pozitívum: a mellem nem ereszkedett meg, pedig az első perctől nem tudtam szoptatni (nagyon-nagyon fájt a tudat, mindent megtettem), mert egy csepp tejem sem volt. A ruháim közül semmi nem jön rám, még a felsőim sem, mert a melleim kb. 3 számmal lettek nagyobbak, úgyhogy mackóban járkálok. Fodrászhoz egyszer jutottam el eddig, most már ruhákat is kénytelen leszek vásárolni, nem tudom, hogy fogom megoldani a baba mellett. Szóval szörnyű, a szexről nem is beszélnék... Fogyni még szerintem egy dekát nem fogytam, pedig nem is eszem -mert nincs időm-. Nagyon remélem én is, hogy ez idővel megváltozik, és minden visszaáll a régi kerékvágásba. Viszont imádom a kisfiamat, a férjemet, ők éltetnek, a munkahelyem csak abból a szempontból hiányzik, hogy sokan voltak körülöttem. Van két barátnőm, akikkel együtt voltunk terhesek, majdnem együtt is szültünk, velük töltöm az időmet, együtt sétálunk, együtt megyünk ide-oda (posta, DM, pékség), ez az a 3 hely, ahova járok, de még ezt is élvezem. Nagyon jó érzés, hogy emberek vannak körülöttem olyankor.

A tornát még nem mertem elkezdeni a hasam miatt, nem tudom, hogy mennyire forrt össze a seb, félek, hogy megerőltetem, bár már nem fáj, van még egy-két hely, ahol érzéketlen tapintásra.

Szóval ne keseredj el, sokan járunk egy cipőben, hamarosan remélem túl leszünk ezen a depis időszakon, és újra vonzó nőnek, a többi emberrel egyenértékűnek fogjuk érezni magunkat!


Mindent bele!

2008. nov. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kár, hogy az engem nem vigasztal, hogy másnak is rossz:( De azért adtatok motívációt, hogy majd alakul a dolog. Szerintem tegnap ért el a fáradtság, kialvatlanság, stb. együttes hatása. Tényleg nehéz újra sexis, csinos nővé válni. Még jó, hogy kárpótol a baba. Igyekszem pozítív maradni, és a fogyással is pár hónapot várni, még akkor is, ha a testem deformáltsága bánt a legjobban. Puszi mindenkinek!
2008. nov. 18. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!