Adnátok ezt a nevet?

Figyelt kérdés

Van egy név, ami nagyon tetszik, viszont a becézett formája nagyon nem. Jóformán csak egyféleképpen lehet becézni, de attól a hideg is kiráz, pedig ez a név a kedvencem. Nyilván mi a teljes keresztnevén szólítanánk, de utálnám, ha valaki nem, nem akarom azt hallgatni. Második névként nem jöhet szóba, mindenképp csak egy nevet szeretnénk.

Mit tegyek? Ennél szebb nevet sosem fogok találni, és ez végre a páromnak is tetszik.


2019. nov. 30. 05:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Mi a nêv, és mi a becézés? Amúgy mindent lehet mindenhogyan becézni. Egyébként egyszerű. Ha valaki becézné, akkor szóltok, hogy nem szeretnétek, szólítsák a teljes nevén.
2019. nov. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Ebben az esetben adnám..

De függ atól is, hogy mennyire elterjedt a becenév.


Példa a saját nevem

Orsolya..hiába utálom, mindenki Orsi néven szólít, pedig Orsolyaként mutatkozom be.

persze egy futó simertségnél nem fogok szólni, a többiek pedig hallják, hogy a férjem is a rendes nevemen szólít, ennek ellenére rajtamragadt az általánosan elfogadott becenév is.


Ezt kell mérlegelni.


Lányomnak is olyan neve van, aminek abecézését nem szeretem, de az nem ennyire általános, plusz egyelőre megkérdezik becézzük-e

2019. nov. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Persze. A mi kedvenc fiúnevünk is ilyen, majd kitalálunk neki a nevétől független becézést.
2019. nov. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
És ha a gyerek szeretni fogja a becézését, akkor is tilos lesz majd úgy hívni, mert te utálod és megtiltod? Nem magadnak választasz nevet.
2019. nov. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

2es: nekem Boglárka barátnőm szokott erre panaszkodni, hogy kérdés nélkül mindenki lebogizza. Tényleg zavaró.


Adnám ilyen körülmények között a nevet.

2019. nov. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem a több, mint két szotagos neveket automatikusan becezik. Valahogy én is furának érzem ha egy hosszabb néven kell valakit hívnom.

Pedig igaz, mennyivel szebb a Mária mint a Mari, a Veronika mint a Vera...

2019. nov. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az egyik válaszoló említette, a Boglárka név az
2019. nov. 30. 15:20
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Ízlések és pofonok... Nekem pl a Bogi tetszik, de a Boglárka nem 😀
2019. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Na tessék, beletrafáltam, melyik név az, mégis lepontoztak :D


Szerintem szép név a Boglárka, adnám. A Bogi nekem se tetszik, mondjuk én rá vagyok szoktatva a Boglárkára.

2019. dec. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Ízlések és pofonok... Nekem pl a Bogi tetszik, de a Boglárka nem 😀
2019. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!