Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik két nevet választanátok?

Melyik két nevet választanátok?

Figyelt kérdés

Egyet első keresztnévnek, és egyet másodiknak, amelyik szerintetek a legjobban összeillik:


Annabella, Aurélia, Leonóra, Lídia, Miléna, Mirabella


Esetleg a Lídiához és Mirabellához tudtok valami jól passzoló nevet ami nem szerepel fent?


2019. dec. 3. 18:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%
Én nem vagyok a két nêv ellen, nekem is kettő van, a gyerekeknek is, de 2 hosszú már sok. Gondolj bele, ha felnő, ügyintézésekkor nem rövidíthet. Nekem nincs hosszú vezeték nevem, és a keresztneveim sem hosszúak, de leírni a bankban vagy máshol 10x egy alakalommal, azért durva időnként.😅 Szóval ha mindenképpen 2 nevet adtoky akkor az egyik legyen rövid.
2019. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Írtok akkor szép rövid neveket? Bár nem hiszem hogy lesz ami tetszik, gyakorlatilag az összeset végignéztem már. Az nagyon fontos, hogy ne legyen gyakori.
2019. dec. 3. 18:43
 13/18 anonim ***** válasza:
28%
Fanni név szép vagy Panka
2019. dec. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A neveid közül nekem a Lídia tetszik. De hozzá túl hosszú bármelyik másik is. Esetleg Leonóra helyett Nóra, Miléna helyett Léna.

Olyat keresnék, ami nem a-ra végződik.

Lidia Odett

Lídia Edit (ebben tul sok a d)

Lídia Enikő

Lídia Emese

Lídia Zsanett

2019. dec. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
47%

Ez a "tudjon választani" azért nem jó, mert akármelyiket választja, hivatalos helyen úgyis le kell mindenhol írnia, hogy Gál Annabella Mirandolina, és úgyis mindenki az elsőn szólítja, ha meg rászánja magát a névváltoztatásra, akár teljesen új nevet is választhat, nemcsak ebből a kettőből.


Egyébként ebből ezek hangzanak jól szerintem:

Annabella Miléna

Aurélia Miléna

Aurélia Mirabella

Leonóra Lídia

Leonóra Miléna

Lídia Miléna

Lídia Mirabella

Miléna Leonóra

Miléna Lídia


A -la, -lia végződésűekhez nem jó az L-lel kezdődő, valamint másodiknak egyikhez sem jó az Aurélia a sok magánhangzó miatt, illetve az Annabella és a Mirabella együtt túlzás lenne.

2019. dec. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Igen az Annabellát és Mirabellát amúgy sem adnám együtt. Olyan nehéz választani :(

2019. dec. 4. 01:53
 17/18 anonim ***** válasza:

Igazából 2 olyan is van a megadott nevet között, ami két különálló névként is megállja a helyét Mira/Bella, Anna/Bella. A megadott neveket együtt használni a való életben feleslegesen körülményes és túlcifrázott a rövid családi név ellenére. Hangzásra pedig nekem semmi pluszt nem adnak.

A “tudjon választani” kitételt merő hülyeségnek tartom. Rengeteg névváltoztatást láttam már, Erzsébet Katalinból pl. volt, hogy Erika lett, de írhatnék még vagy 120 hasonlót...

2019. dec. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én ezek közül nem raknék össze 2 keresztnevet. Túl hosszú úgy. A Mirabella pl összetett név, ezután biztos nem adnék 2.nevet. Kiejtve azt sem tudja az ember hogy ez Mirabella vagy Mira Bella.
2019. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!