Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nők! Van itt olyan, aki nem...

Nők! Van itt olyan, aki nem sikeres karrierről álmodik hanem anyaságról?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, bevallom őszintén hogy nem érdekel más nők milyen sikeresek, csak egy megfelelő társat szeretnék, akivel 2-3 év múlva családot alapítunk.

Sokkal jobban érdekel az anyaság, mint bármi más a Földön.

Kiprobáltam már sok munkát, de egyik sem érdekelt igazán.

Ha viszont gyerekek közelében vagyok, teljesen megszűnik körülöttem minden és csak ők érdekelnek.

A világ legnehezebb feladata, de ez az egyetlen egy dolog, ami érdekel.

Egy társ, gyerekek,utazás.

Úgy gondolom, sokkal többet ér annál, hogy halálra dolgozd magad fiatalon, hogy sikeres legyél és amikor már elertél mindent, ott állsz egyedül. Se társ, se család, csak dolgoztál mint az állat és elszakadt feletted az idő.

Nem éltél igazán.

Mit gondoltok erről?



2019. dec. 30. 17:51
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
30%
kibe mit nevelnek bele.
2019. dec. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%

Rendszerváltás előtt amikor még mindenki állami hitelből élt, talán működött 22-23 évesen a gyerekvállalás. Ha nem örököltél eddig házat és nem lennél képes egyedül a saját fizetésedből felnevelni egy gyereket, akkor hülyeség lenne belevágnod 22-23 évesen. Nem csak magaddal, de a gyerekeddel is nagyon kicsesznél.


Nem azért dolgozzák magukat halálra az emberek gyerekvállalás előtt, mert ők a karrierről álmodnak, hanem azért, mert máshogy nem képesek otthont és megélhetést teremteni a családjuk számára. Azért gondolom azzal te is tisztában vagy, hogy az emberek nem rendelkeznek alap jövedelemmel, az állam nem tartja el őket, ha nem dolgoznak, akkor nem kapnak pénzt.


Őszintén szólva nem tudom, hogy te eddig milyen világban éltél, de ha kicsit is tisztában lennél azzal, hogy milyen világban élünk ma, akkor ez a kérdés nem született volna meg.


Amúgy semmi baj nincsen azzal, hogy te gyereket szeretnél és te ettől teljesednél ki, ez rendben van. Csak ez 22-23 évesen nem fog összejönni, ha nem adott egy normális lakás és fizetés. Persze opciónak még ott van az, hogy találsz valami pénzes pasit, aki eltart téged és a gyereket, de akkor meg teljesen kiszolgáltatott lennél a kapcsolatban a párod iránt, ha te ezt be tudod vállalni, akkor összejöhet 22-23 évesen is a dolog.

2019. dec. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Én is családra vágyom inkább, de tudom, hogy a gyerek nem csak öröm, hanem felelősség. Bármi történhet az életben én a legjobbat szeretném a gyerekemnek és biztos anyagi hátteret, ahhoz pedig pénzt kell keresni. Gyereket is csak olyan embernek szülnék, akit szeretek és tisztelek. Nem az alapján választottam párt, hogy ő majd el tud tartani, amíg gyereket nevelek. Tehát számomra szükséges a karrier. Talán ezért csúszik ki mára a gyerekvállalók kora, de azt gondolom a kettő (karrier és család) nem zárja ki egymást.
2019. dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
99%

Én mindent akarok.

A társam megvan.

Utazgatunk és később is fogunk. Gyerekekkel meg nélkülük is.

Még tanulok, de én olyan szakot választottam, ami érdekel, amit szívesen csinálok és biztos megélhetést is ad.

2019. dec. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
A kettő nem zárja ki egymást a normális embereknél, nekem van párom is, vezetőként dolgozom 26 évesen és gyerekünk is van, sőt, szabadidőm is van. Szerintem az nem él igazán, aki képtelen gyereket nevelni, normális munkát találni
2019. dec. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
98%
Gyerekekkel nem akarsz foglakozni pl.oviban,bölcsiben?
2019. dec. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
94%
Jelen. Ugyan eleve semmi esélyem rá, és az időből is kezdek nagyon kifutni, de nagyon szeretnék klasszikus háziasszony-családanya lenni, gyerekeket nevelni, állatokat és növényeket gondozni, házat csinosítani. Sosem volt bennem semmilyen karriervágy, nem munkahelyi eredményekben mérem az emberi sikert.
2019. dec. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem egy normális nő akar családot és gyermeket és a többség nem azért dolgozik, mert karrierista, hanem mert muszáj....
2019. dec. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Egy társ, gyerekek,utazás." ez valamiből finanszírozni kell. A karrier és a főállású anyaság között pedig létezik egy átmenet amit a legtöbben csinálnak, hiszen ahhoz hogy legyen saját házad/lakásod, megtehesd azt hogy családdal(!) elmész utazgatni pénz kell. Nem fog a sült galamb az öletbe pottyanni. A gyerekeknek valahol lakniuk kell. Mi lesz ha az albérletből menni kell? Olyan állatot tarthatsz csak amilyet a tulaj megenged stb. Ha a gyerekek kirepulnek és neked a kevéske nyugdíj az albérletre megy el, csak annyi lesz hogy kenyeret vegyél. Ha szerencséd van mindezt férjeddel csinálod. Ha nem dolgozol az 5 poronty miatt akkor teljesen a férjedtől fogsz függeni. Nem azt mondom hogy nem jó a sok gyerek, de el is kell tudni tartani.

Én nem vagyok karrierista, de ha nem dolgoztam volna sokat a 20-as éveimben akkor most nem lenne hol lakom. És mindenkinek másnak a céljai. Ha valakinek az az álma hogy XY legyen akkor csinálja. Ha nem akar gyereket ahhoz sincs közöm. Nem lesz tőle jobb vagy rosszabb ember, csak más.

2019. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen van és mindenki maga tudja hogy mit szeretne. Egyik se jobb vagy rosszabb döntés
2019. dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!