Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ignác, Iván és Lőrinc? Milyen...

Ignác, Iván és Lőrinc? Milyen lenne egy most születendő fiúnak ezek a nevek?

Figyelt kérdés

2020. jan. 14. 12:29
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Dezső helyett Dénes esetleg? Az cuki kisfiúnak is.
2020. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Dénes tetszik, de van a családban.
2020. jan. 15. 07:02
 23/30 A kérdező kommentje:

És az Ambrus, Alfréd, Alfonz, esetleg Márton?


A Márton kevésbé tetszik, de szerintem jól használható, és passzol a testvérei nevéhez.

2020. jan. 15. 07:36
 24/30 anonim ***** válasza:
Nekem az Alfréd tetszik! Van a családban egy ilyen nevű kisfiú, decemberben született. Frédinek, Alfinak becézik és iszonyat cuki. Az Ambrusról nekem a viszkis rabló ugrik be 🙈Az Alfonz is tetszik, egyedi, de klasszikus mégis. Ezekhez a nevekhez képest amiken eddig gondolkoztál, szerintem a Márton nagyon hétköznapi - bár nekem tetszik.
2020. jan. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolsó, teljesen jól írtad, egyedi és klasszikus nevet keresünk. Amiből mindig is kevés volt, de nem hangzik idegenül. És szerintem is hétköznapi a Márton, viszont jól használható, azért került képbe.
2020. jan. 15. 09:33
 26/30 anonim ***** válasza:

Bármelyik jó. Szerintem könnyebb lenne a tanácsadás, ha ismernénk a vezetéknevet, esetleg a további preferenciáidat, mint pl. gyakorisága, eredete, mikor van a névnapja, jelentése, tesók neve, ha stílusban illeszkedőt szeretnél, milyen hangrendű, hány szótagú, legyen becézhető vagy pont ne...

Sok párnál működik, ha előveszik az aktuális hivatalosan anyakönyvezhető nevek listáját, és kiírják, ami nekik tetszik, aztán remélhetőleg van egyezés vagy legalább valami olyan kompromisszum, amit mindkettő el tud fogadni. [link] (Van egy jó kereső is a fent felsorolt szempontok többségével.)

2020. jan. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Kései Sirató ***** válasza:
A Dezső névhez csak egy 65 év fölött személyt tudok elképzelni. Viszont az Iván szuper!
2020. jan. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Kifejezetten ezekre a nevekre vagyok kíváncsi, hogy mi a "közmegítélés". A kérdésben szereplők a párom nevei, a közben kommentbe írtak az enyémek.
2020. jan. 16. 15:08
 29/30 anonim ***** válasza:
19. vagyok. Ezek közül a Márton tetszik csak, viszont ha különlegesebb nevet szeretnél, szerintem nem ez a legjobb választás. Amiket felsoroltál, nem igazán tetszenek, de értem a logikát. Ilyen típusú nevekből ami nekem tetszik, az a Frederik, Albert, Benedek.
2020. jan. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Az Ignác spanyol változata az Ignacio tetszik, annak a becézett alakja a Nacho is.
2021. okt. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!