Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, aki kevesebb...

Van olyan, aki kevesebb gyereket tervezett eredetileg, de ‘rakapott az izere‘?

Figyelt kérdés

Hany gyereket terveztel eredetileg, es mennyivel lett tobb? A parodat hogy tudtad ravenni?


Azok legyszi NE valaszoljanak, akik tobbet terveztek, de kevesebb lett, illetve, akik tobbet szerettek volna, de nem sikerult, vagy nem ennyit terveztek, de becsuszott, es megtartottak.


Azok elettapasztalata erdekel, akik mar tervezetten tobbet szultek, mint amirol eredetileg megallapodtak a parjukkal, ill. amennyit sajat maguk is terveztek, es a legfiatalabb gyerek is mar legalabb 2 eves. Olyan valasz johet, ahol mar megvan eleve tobb gyerek, es terveznek meg. Meseljetek, mikor es hogyan valtozott ez meg bennetek, hogy tobb gyereket szeretnetek? Foleg nagycsaladosok valaszai erdekelnenek.



#gyerek #tervezetten
2020. jan. 23. 06:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Akkor kezdtek többet tervezni, mikor megjelent a csok és a babaváró. Lehet lepontozni, de sokan egyet bírnának el lelkileg, testileg, pénzügyileg is, de ahogy ezek kijöttek, máris mindenki hármat akar.
2020. jan. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Amikor kezembe fogtam először a gyerekem, tudtam, hogy lnem most szültem utoljára. Férjem nem kellett rábeszélni ő eleve többet akart.
2020. jan. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mi nem Magyarorszagon elunk, itt nincs CSOK :D Nem hinnem, hogy ertelmes ember csak a togatas miatt vallalna meg pluszban.
2020. jan. 23. 07:22
 4/16 A kérdező kommentje:
2-es, neked koszonom a relevans valaszt, ment a zold kez. Es nektek mennyi lett vegul?
2020. jan. 23. 07:24
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Kérdezö: az elsö válaszoló ugyanezt a hülyeséget írja minden hasonló kérdéshez, mert képtelen felfogni, hogy ezek a támogatások miatt senki nem fog plusz gyereket vállalni (ugyanis még véletlen sem elég egy vagy több gyerek felnevelésére), hanem csak akik eleve többet terveznek, azokat megerösíti ebben.


Én eredetileg egy gyereket akartam, aztán megszületett a lányom, és rájöttem, hogy feltétlen szeretnék legalább még egyet. Az más kérdés, hogy a harmadik terhességnél meg ikreink lettek..

Mindenesetre örültünk nekik is, szerencsére nem jelent gondot a felnevelésük.

2020. jan. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
1 fiút és 1 lányt szerettünk volna. Mivel a 2. Is fiú lett, így vállaltunk harmadikat. Ő is fiú lett, akit imádunk, de elgondolkodtam egy 4. Gyereken is. Persze nem csak azért, hogy Hátha lány lenne, több érv szól mellette, hogy legyen.
2020. jan. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
A szüleim 1-2 gyereket terveztek, de anyukám teljesen beleszerelmesedett a terhességbe, babázásba, az egész gyereknevelésbe, úgyhogy végül hatan lettünk. Azóta is imádja az összes gyerekét, és már várja az unokákat. :) A hat gyerek ellenére megvolt mindenünk és szeretetben nőttünk fel.
2020. jan. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Rokonról tudok mesélni, elég részletesen elmondta. Ők két gyereket terveztek, a másodiknál 39 volt az anyuka, úgy volt, hogy biztos nem lesz több, a házat is megvették, pont annyi szobával, berendezkedtek erre az életre. Aztán csak-csak ott volt a tudata hátsó zugában, hogy de jó lenne még egy új családtag... egy este összeszedte magát és elmondta a férjének, és mit ad isten, őneki is ez járt a fejében! Úgyhogy meg is egyeztek, hogy habár 2 gyerekre vannak berendezkedve, nehogy már ez akadálya legyen egy harmadiknak. Hamarosan össze is jött, szép, egészséges, és ők úgy érzik, pont így teljes a család. Szerintem ez egy szép történet. Nem volt aktuális nekik a babaváró, mert előbb döntöttek erről, és újabb CSOK-ot sem szeretnének, mert 2 gyerekre felvették a házra, és amennyi hercehurca az volt, kijelentették, hogy százmillióért se csinálják végig még egyszer.
2020. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként is sokat terveztünk, mindig 4 volt a cél. Viszont olyan csodaterhességeim voltak, annyira hiányzik, és olyan nagy már a kicsi is (most 1 éves), hogy gondolkozunk az 5. babán. 😊
2020. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem igaza van az elsonek. Az en ismerettsegi koromben nem egy partol hallottam mar a csok es tarsaik elott is hangoztatni hogy jobban megeri a 3 gyerek mint a 2. Talan az adokedvezmeny megvolt mar. Miota bejott ez a sok ingyen cucc azok vallalnak 3mat akik ezek nelkul csak 2ot vallaltak volna.
2020. jan. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!