Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Válásig ugyanannyi jogom van...

Válásig ugyanannyi jogom van a gyerekeimhez, ha a feleségem máshova költözött?

Figyelt kérdés
Megcsinálhatom azt hogy mondjuk kétnaponta nálam vannak?

2020. febr. 22. 05:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hova. Azért Szombathely-Debrecen távolságon ne rángasd őket kétnaponta...
2020. febr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kérj ügyvédi segítséget.

Itt nem az a kérdés, válás előtt a közös otthonotokba elhozhatod-e a gyerekeidet, hanem, hogy a feleséged elviheti-e őket onnan. Legalábbis bennem ez merült fel.

2020. febr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kb. Lassan két hónapja élünk külön.

Viszont csak két házzal lakik arréb a szeretőjével.

Ezért fura a helyzet, de szeretném ha többet is aludnának nálam mint eddig.

2020. febr. 22. 12:32
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Ugyanolyan jogod van. De ezt ne a gyerekek ide-oda rángatásával oldjátok meg. A "megcsinálhatom" eléggé úgy hangzik, hogy erről nem tudtok megegyezni, ezt pedig a gyerekek fogják megszenvedni. És nem kell megvárni a válást, lehet ideiglenes intézkedést kérni a láthatások megállapítására.
2020. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ma tudtam meg, hogy már nem akarta odaadni a gyerekeket láthatásra, mivel sokkal később utaltam a gyerektartást. Azt is azért csináltam hogy kiváncsi legyek, hogy pénz kell e neki, vagy jó ha megveszem a gyerekeknek a dolgokat.

Pénz kellett neki, és abba a hitbe volt, hogy nem fog kapni, ezért már nem akarta odaadni őket.

Aztán pont aznap mikor utaltam, pont aznap kértem el őket este. Gondolom azért adta őket oda, mert addigra volt pénz.


Hol vagy hogy tudok hivatalos intézkedést kezdeményezni?


Gyámhivatal?

Ügyvéd?

2020. febr. 22. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk mi lenne, ha nem játszmáznál, mint a dedóban? Úgy utálod a feleséged ahogy akarod, de ez ne a gyerekeken verd le. Szívózhatsz vele, de akkor ne csodálkozz, hogy ő is szívózni fog. Megkeseríthetitek egymás életét, de sokkal egyszerűbb, ha normálisan megbeszélitek amit muszáj, azon kívül meg nem foglalkoztok egymással.
2020. febr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az a 100e ft. amit átutaltam biztos nem mind a gyerekekre megy, úgy hogy nyugodt lehetsz, nem a gyerekek kárára megy a dolog.

Válásig nem kötelező adnom, de adtam. Mindegy hogy hogyan.

Ő viszont ilyet nem játszhatna.

Amúgy meg a láthatás akadályozása büntetendő.

2020. febr. 24. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!