Mária vagy Ilona?

Figyelt kérdés
Kislányt várunk, de férjem hallani sem akar más névről. Főleg nem olyanokról, mint Kiara, Lorina, stb. Egyébként már van egy lányunk és ő Júlia.
2020. ápr. 25. 07:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem mindkettő borzasztó, ósdi, régi név. Én mondjuk nem nyelném be, hogy a férjem csak ezt a két nevet "engedélyezze", van ezeken kívül még 10000 másik név, a gyerek pedig az enyém is, főleg hogy én hordom ki és szülöm meg, tehát egyiket sem adnám.
2020. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
82%

#2 : az én anyám is Ilona és Julianna volt az anyja :O :)))


Én is az Ilonára voksolok egyébként.

2020. ápr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
62%
Ilona...de szegény kislány, nagyon fogja utálni a nevét. Főleg, hogy körülötte minden kis társának szép, modernebb neve lesz. Neked, amúgy ezeken a neveken kívül melyik tetszik? Add azt elsőnek, ezek közül pedig valamelyiket második névnek.
2020. ápr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Horaires ***** válasza:
100%
Én az Ilonát adnám akár saját gyerekemnek is, igaz inkább második névnek. Bár régies, de pl Ilonka, Ilus, Iluska formában cuki, és nagymamám Ilona, szóval pozitív asszociációm van a névhez. A Máriát nem szeretem, túl gyakori, én legalábbis sokat ismerek, és túlságosan Szűz Mária az első gondolatom róla. De a legjobb az lenne, ha valami harmadik néven meg tudnátok egyezni, ne legyen egyikőtöknek se ellenérzése a gyermek neve iránt.
2020. ápr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
73%
Ilona inkább. Vagy Heléna, ennek a magyarosodott változata az Ilona. De az Ilka is adható név, bár lehet, hogy becézett névként nem szeretnétek. Én ismerek egy nőt, aki 45 éves és már Ilkaként lett anyakönyvezve.
2020. ápr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
56%

Borzalmasak ezek a nevek, Marcsika meg Icuka egy kislánynak... Igazi ósdi szappanopera nevek de ha nektek ez tetszik adjátok ezt. Akkor már inkább a Mária amúgy azt lehet becézni sokféleképpen de ezt is sírva diktálnám be az anyakönyvesnek.

A férjed pedig nekem ilyet merne mondani, hogy ez a kettő és kész, azonnal mehetne Isten hírével, mit képzel magáról.

2020. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
71%
akkor már legyen ilona, magyarországon a lakosság fele mária... beleértve anyámat is, aki a hatodik ugyanilyen nevű a szűk családban, szóval hiába sértődött meg az apja és a férje is, a szülőszobában nem diktálta be mint második keresztnevemet sem.
2020. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
56%
Mindkét név borzasztó. Ódivatú, nem szép... Nem muszáj Kiarának meg Isten tudja minek nevezni a gyereket, sok klasszikus, de gyönyörű név van (pl. Viktória, Eszter, Laura). De ha ez van, akkor legyen inkább Mária, abból ki tud hozni majd később egy Miát, az Ilonából meg mi lenne...
2020. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Mária vagy lehetne Marina is,ez egy kicsit fiatalosabb név

szerintem és hasonlit a Mária névre is.

2020. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
47%
Húha.... bocsánat, borzalmas mind a kettő név. Azt nem írtad, neked milyen nevek tetszenek?
2020. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!