Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak az én ismerettségi...

Csak az én ismerettségi körömben jellemző, hogy az próbálja ráerőltetni másokra a gyerekvállalást, akinek nagyon nem jött be a dolog?

Figyelt kérdés

Annyira furcsa ez nekem. Én 10-12 éve vagyok tudatosan gyermekmentes, a párom szintén, ez már nem fog változni. De természetesen sok kisgyermekes ismerős van.

Így kívülről megnézve annyira könnyen el lehet őket osztani két szélsőséges "kategóriába".

Vannak akiknek tényleg bejött a gyerekvállalás, akik imádják az egészet, akiknek nem keserítette meg az életét. Pedig van közöttük akinek beteg vagy problémás gyermke van. A másik kategória meg ugye ennek a szöges ellentéte.

És mégis azt vettem észre az utóbbi években, hogy akiknél jó döntés volt a gyerekvállalás és szeretik a gyereküket ők valahogy teljesen elfogadták, hogy mi sosem szeretnénk. Ellenben akiken látszik, hogy utálják az egészet, nincs türelmük hozzá, az életük negatív fordulatot vett a gyerek óta, ők egyáltalán nem akarják ezt elfogadni. Valamiért ők azok, akik folyamatosan próbálnak minket meggyőzni, hogy a gyerek a legjobb dolog a világon, folyamatosan hallgatjuk tőlük, hogy kell nekünk gyerek.

Valaki meg tudja ezt indokolni? Magukat próbálják megerősíteni abban, hogy jó döntés volt a gyerek, maguknak próbálnának bizonyítani? Vagy egyszerűen csak úgy vannak vele, hogy ha nekik rossz akkor legyen nekünk is? Vagy eleve azért lettek "rossz" szülők és azért gyűlölik ennyire a gyereknevelést mert rosszul álltak hozzá mindig is és a gyerek körül forog nekik minden?

Akiknek itt bejött a gyerek téma és tényleg boldoggá tette őket, ti sem próbáljátok másra ráerőltetni?

Illetve mit csináljunk az ilyennel, hogy kezeljük? Volt már aki annyira erőltette, hogy megszakítottuk vele a kapcsolatot, de ezt mondjuk kollégákkal igen nehezen tudjuk megtenni.


2020. ápr. 27. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes.

Nekünk nem rózsaszín vattapamacs az életünk a gyerekekkel. Imádom őket, vissza nem csinálnám, de sokszor jobb lenne kicsit egyedül, kicsit csendben, kicsit szabadabban.

Szóval valószínű, hogy a második csoportba sorolnál, de nem, soha nem győzködnék senkit. Se ellene, se mellette. Mindenkinek magának kell eldöntenie.

2020. ápr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, nekem az erőltetés olyan fura, én 33 évesen szültem, de addig nem emlékszem rá, hogy bárki is felhozta volna, hogy mért nincs gyerekem.


Másrészt biztos béna vagyok, de nem tudom a gyerekes ismerőseimről, hogy bejött-e vagy nem, ha van egyáltalán ilyen. Inkább jó és rossz pillanatok vannak.

2020. ápr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez intelligencia szint kérdése is. Hogy erőltetek-e valamit ami nem való mindenkinek. Szerintem inkább örvendetes, ha valaki rájön, hogy neki nem való, és nem vállal. Nemhogy még győzködni...
2020. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Nekem a múltkor valaki azt vetette a szememre, hogy mennyire nem törődöm vele, nem is nyomatom nála a gyerektémát. Mondtam, hogy szerintem az nettó prosztóság. Most nézd meg, neki ez a törődés jele.


Mind másképp fogjuk fel ezeket a dolgokat. A te barátaid körében ez a tendencia. Nálunk inkább a gyermektelenek erőltetik.


Azt meg azért hadd jegyezzem meg, hogy nem illik "rossz szülőnek" nevezni senkit. Még az, hogy panaszkodik, az sem jelenti azt, hogy megbánta. Csak annyit jelent, hogy őszinte. Egész biztos lehetsz benne, hogy a másik csoport csillámos vattacukor felhője alatt ott fekszik egy szivárványszínű perzsaszőnyeg, ami alá vastagon belapátolták az unikornisszart.

2020. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Önigazolás. Muszáj, hogy bebizonyosodjon, hogy nem lehetett másképp csinálni, mint ahogy ő csinálta. Nagyanyám élete erről szólt kb. Ugyanis ha kiderül, hogy dönthetett volna másképp, akkor vállalnia kell saját maga előtt is a felelősséget azért, hogy hogyan alakult az élete. Viszont, ha mindenki ugyanúgy csinálja, akkor mit van mit tenni, ugye, ilyen az élet, nem lehetett volna máshogy.

De nem mindenki ilyen nyakatekert, van, aki simán csak annyira elromlott, eltorzult a szerepjátszó életében, hogy csak azt akarja, hogy más is szívjon, ne csak ő. Ezek nagyon szomorú esetek.

Én 36 éves vagyok, most várom az elsőt. Sokáig nem akartam gyereket, a házasságomban végig elutasítottam, mert nem volt jó a házasság, el is váltunk. A párommal 6 éve együtt élünk, nem kapkodtuk el a döntést. Gondolhatod, hányan hányféleképpen magyarázták meg kérdezgették a gyerektémát. Ha az ember biztos önmagában és a döntéseiben, akkor semmilyen presszió nem jelent problémát. Ha egy másik ember akármilyen belepofázása elbizonytalanít, akkor ott saját magunkban kell keresnünk az okot. A másik ember motivációja érdekes, de nem ő tehet róla, hogyha egy hülyeség ki tud billenteni.

2020. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
azóta mi a tendencia?
2022. szept. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!