Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akadnak ki sokan azon,...

Miért akadnak ki sokan azon, ha valaki vegetáriánus és a gyerekeinek sem ad húst a mindennapok során?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezem, én nem vagyok vega, bár kevés húst eszek, mindössze heti 1-2 alkalommal, szóval nem magamból kiindulva teszem fel a kérdést, hanem mert az elmúlt időszakban több erről szóló cikknél láttam, hogy az emberek teljesen kiakadnak ezen a dolgon. És esküszöm nem értem, miért.


A WHO és az számos egyéb egészségügyi világszervezet megállapította már, hogy a hús nem szükséges a szervezetnek, nincs benne semmi olyan, ami máshonnan nem bevihető és senki nem fog éhen halni vagy hiánybetegségben szenvedni, ha nem eszik húst. Sőt, épp ellenkezőleg, a napi szintű húsevés az, ami káros, nem is ajánlják.

Mondjuk nyilván józan paraszti sem nehéz észrevenni, hogy a hagyományosan vegetáriánus társadalmak sem halnak ki, csak mert ott nem esznek húst az emberek.


Aztán jönnek azzal, hogy hadd döntse el magának a gyerek, mit akar adni enni... na de most ilyen alapon azt is lehet mondani, hogy senki ne merje megkeresztelni a gyerekét, mert hadd döntse el az, szeretne-e majd megkeresztelkedni. Vagy senki ne fúrja ki a kislányok fülét a fülbevalóhoz. Tovább megyek, akik ennyire ragaszkodnak a gyerek döntési jogához, azok minden étkezés előtt megkérdezik a gyereket, mit enne és azt fog kapni?


Vagy mi van azokkal, akik nem adnak teljes kiőrlésű lisztet, olívaolajat, olajos magvakat, napi szinten zöldségeket-gyümölcsöket a gyerekeiknek enni, holott ezek a hússal ellentétben valóban fontosak lennének a szervezet számára? Miért a húsmentesen táplálóknak mondják, hogy el kellene venni tőlük a gyerekeket, ilyen alapon miért nem vesszük el azoktól, akiknek kövér, cukorbeteg gyerekeik vannak, akik kora reggel inzulindobáló péksütivel, műanyagvirslivel, egyévesen kólával és azontúl is napi szinten egészségtelen vackokkal etetik a gyerekeiket?


Nem értem a logikát, egészségtelen étkeztetéssel nyugodtan tönkre lehet tenni egy gyerek szervezetét, de ha valaki nem ad húst, viszont ettől függetlenül egészségesek a gyerekei, az már ördögtől való dolog?



2020. máj. 20. 14:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

Én biztosan nem adnék vegetáriánus étrendet három év alatt. Minimálisan, de a szükségletnek megfelelően kiegészíteném a gyerek étrendjét olyan ételekkel is, amik a fejlődéséhez szükségesek. Kiválasztanám azt a húskészítményt, amit képes vagyok a gyerek érdekében elfogadni az ő étkezetése során - nálam a csirkemell lenne a favorit.


Én várnék, amíg a gyerek maga is eljut egy olyan korba, hogy tudatosan ezt a tőlem látott életmódot választja.

2020. máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
De pont ez a lényeg, hogy a hús, mint táplálékfajta, nem "szükséges" 3 év alatt sem.
2020. máj. 20. 14:39
 3/29 anonim ***** válasza:
44%
Unatkozol?
2020. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem szükséges 3 év alatt a hús, gondolj bele egy gyerek pár év alatt a sokszorosára nő, a felnőttek nem.
2020. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%

Nekem semmi bajom vele, ha a szülő odafigyel arra, hogy a gyerek minden számára szükséges tápanyagot megkapjon. Így oké, amúgy viszont felelőtlenség. Mindenkinek a saját döntése mit csinál, amíg azzal nem árt senkinek.

Én adnék húst is a gyereknek, de elfogadom ha valaki nem szeretne.

2020. máj. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
75%
Igenis kell a hús 3év alatt! csecsemőgondozással és gyerekneveléssel foglalkozok
2020. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
27%

Szia! Ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna🙃

3 éve vagyunk vegetáriánusok a férjemmel, vagy legalábbis olyasmi. A húsokat elhagytuk, de eszünk sajtot, tojást, még halakat és tenger gyümölcseit is legalább heti 2-3 étkezéskor.


31 hetes kismama vagyok. Jeleztem háziorvosnak, nőgyógyásznak, védőnőnek is hogy hogyan étkezem, ők nem ellenezték. Minden labor eredményem tökéletes, a baba most épp másfél héttel fejlettebb a koránál 😀


A környezetemben mégis mindenki frászt kap amikor közlöm, hogy nem szeretnék felhagyni az életmódunkkal, sőt, a kislányunknak sem főzök majd külön húsos ételeket.

Erről szeretnénk majd szakemberrel egyeztetni, amikor itt lesz az ideje, nyilván mi is a legjobbat szeretnénk a gyerekünknek... De ez sem nyugtat meg senkit. Ugyanazt a savazást kapjuk, amit te is leírtál: miért akarjuk a hóbortunkat(!) a gyerekre erőltetni, miért nem hagyjuk hogy ő döntse el, akar-e húst enni, stb.


A kiakadás oka szerintem egyszerű: az a megszokott, ha hús kerül az asztalra, hússal. És aki nem nyitott az új ízekre, megoldásokra, másmilyen életmódra, annak elképzelhetetlen pl egy vasárnapi ebéd rántott hús, vagy pörkölt nélkül.


Ez is egy döntés, amit én elfogadok. Annyit szoktam kérni azoktól, akik próbálnak ezen összeveszni velem, hogy tiszteljék úgy a döntésemet, ahogy én is az övékét. Mert szerintük nem normális (akár egészségre káros) az ahogy élek, szerintem meg éppen a húsevés az.

Csakhogy én, velük ellentétben, nem győzködök senkit az igazamról, nem "térítem" az embereket... 🙂

2020. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%
Nem a hús szükséges, hanem az állati eredetű fehérje. Ha a kisbaba kap anyatejet, a kisgyerek tojást, tejterméket (esetleg halat), akkor nem lesz hiánybetegsége. Ha viszont teljesen vegán étrenden tartják a kisgyereket, akkor lesz, mert az állati eredetű fehérjékkel tud csak olyan esszenciális aminosavakat bevinni a szervezetébe, amelyekre szüksége van a fejlődéshez. Egyébként már bizonyított tény, hogy a kizárólag vegán (csak növényi) táplálkozás csökkenti az intelligenciát. Ettől függetlenül magát a húst el lehet hagyni, az állati eredetű fehérjét nem, legalábbis a teljes testi-szellemi egészség megőrzése mellett nem.
2020. máj. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

"az állati eredetű fehérjékkel tud csak olyan esszenciális aminosavakat bevinni a szervezetébe, amelyekre szüksége van a fejlődéshez"


Melyek azok az esszenciális aminosavak, amelyeket csak állati eredetű táplálékkal lehet bevinni? Az esszenciális aminosavak a növényekben is megtalálhatóak, tehát ezeket a szervezet önmagának is össze tudja állítani - egyébként akkor is ez történik, ha állati eredetű fehérjéből viszi be a szervezet az aminosavakat. Először szétbontja a bevitt táplálékot aminosavakra, és ebből csak azt veszi fel, amelyre az emberi szervezetnek is szüksége van. Nincs egy az egyben átvitel.


A B12 az egyetlen, ami ma már csak állati eredetű táplálékból bevihető,de ez is csak azért, mert a nagyüzemi termeléssel kimerítettük a Föld természetes B12 tartalmát, ami még felvesznek a gyökérzöldségek, káposztafélék, azokat pedig lemossuk.

2020. máj. 20. 15:18
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

Mert bizonyos dolgok a gyerek döntései, valasztasai kell hogy legyenek. Az étkezés pl ilyen. A gyereknek kell eldöntenie, higy szereti e a húst -spenotot/repat/banant/akármit. Minden elérhetőt meg kell vele kóstoltatni, azt is, amig a szülő ki nem állhat. Ha majd nagyobb lesz, akkor rá lehet vezetni x táplálkozás előnyeire -vagy nem elonyeire, de a sajat vilagnezetedre.



A keresztelésnek-a valóban vallásos családokat kiveve-nincs semmi következménye. A fülbevaló miatti fullyukasztas végeredményben csonkítás és nem tudhatod, akár e a gyerek majd fülbevalót. Nekem van lyuk a fülemben, olyan 6 éves korom óta nem hordok fülbevalót.

2020. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!