Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önző vagyok, ha engedek a...

Önző vagyok, ha engedek a vágyamnak és vállalok gyereket?

Figyelt kérdés

A családunkban kimagaslóan sok a mentális beteg. Személyiségzavarok, öngyilkosság, alkoholizmus, drog és még sorolhatnám. Én szorongó vagyok, és az érzelmeimet nehezen irányítom. Sokszor vagyok negatív, amiből nagyon nehezen jövök ki, olyankor csak a rosszra tudok fókuszálni. Egyébként jól funkcionálok, dolgozom rendesen, nincsenek függőségeim, vannak barátaim, de én magammal sokszor nem vagyok jól, nagyon ritkán vagyok elégedett, életuntnak érzem magam.

Szeretnék gyereket, de rettegek, hogy örökli majd a felsorolt betegségek egyikét. Vagy én nem leszek képes boldoggá tenni, életszeretetre nevelni, hiszen magam se szeretem. Így leírva ezeket kimondottan önzőnek érzem magam, hogy akarok gyereket, nem is lep meg, ha ti se javasoljátok. Csak annyira vágyom rá. Kicsit abba a hitbe ringatom magam, hogy majd ha lesz, boldog leszek, de az eszemmel tudom, hogy ez nem így van. Ugyanakkor nem tudom elképzelni azt se, hogy ne legyen. De nagyon rossznak érzem magam, hogy tudom ezeket és mégis kockáztatnám. Hogy a saját gyerekemet kitenném ilyeneknek, tudva azt is, hogy a világ helyzete is bizonytalan.


2020. jún. 3. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amíg magaddal nem vagy rendben, addig ne. Tényleg nem lesz jobb a gyerektől. Ugyanúgy lesznek problémáid. És még újabbak is lesznek.

Egyáltalán van már párod? Társad? Akivel az egész életet el tudod képzelni? Mert ha egyedül vagy, akkor még nem is aktuális. Sok minden változhat még.

2020. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Férjnél vagyok 5 éve és elmúltam 30.
2020. jún. 3. 10:22
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

És jó a kapcsolat? Nem beszélgettetek még erről? Ő mit szeretne?

Így sem vagy jól, nem vagy boldog, hogy van férjed? Vagy nem olyan jó együtt?

2020. jún. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
84%
Én fogok vállalni így is, de először is magamat teszem rendbe, járok is terápiára. Ha pedig meglesz a gyerekem, folyamatosan figyelni fogom, hogy nem jön-e elő neki bármi mentális probléma, mert akkor rögtön gyerekpszichológus. Ha engem vittek volnak annak idején, most nem itt tartanék.
2020. jún. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
Ha szeretnéd,hajrá!Minden mást le kell s.arni!
2020. jún. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

A férjeddel és az ő családjával, rokonságával mi a helyzet? Ő(k) lehet(nek) "ellensúly", genetikai szempontból is és mindenhogy, ha elég teret kapnak a gyermek mindennapjaiban.

Ellenkező esetben nem ajánlom. Az én szüleim megtették, pedig nem kellett volna. Már az ő szüleiknek sem. Sajnos én is megtettem. Nekem sem kellett volna. De talán itt megszakad a generációkon átívelő sz.rfolyam, az én gyerekemnek valószínűleg nem lesz gyereke.

Tapasztalatból írom, ha nem vagy jól, nagyon! jól, akkor a várandósság, szülés és pláne az első évek nagyon-nagyon csúnyán "bedönthetnek", összeomlaszthatnak, ezt pedig a gyerek is, a férjed is, mindenki megsínyli, nem "csak" te (bár az is épp elég volna...).

2020. jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Járok terápiára, évek óta, sok minden változott, de az alapok nem. Tudom, hogy a szorongást a gyerek csak fokozni tudja.

Suba a subához, guba a gubához, a férjem családja is hasonló.

2020. jún. 3. 10:47
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A családod háttere tök mindegy, de amíg te nem vagy teljesen rendben mentálisan addig semmiképp ne vállalj gyereket. Nem az örökletes hajlam a lényeg, hanem hogy nem egészséges lelkű szülő sosem fog tudni egy gyereket felnevelni úgy, hogy ne legyen lelki sérült szegény. Nagyon nagyon nehéz például asszertíven kommunikálni ha szorongsz. Illetve mivel a családod ilyen nagyon valószínű, hogy borzasztó rossz mintát hozol tele manipulációval, érzelmi zsarolással. Ezeket nagyon nehéz levetkőzni, vissza fognak jönni a gyereknevelésnél.

Én semmiképp nem javasolnám a gyereket amíg nem vagy kiegyensúlyozott, lelkileg egészséges ember.

2020. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ahogy én felnőttem, azt 20 éves terápia sem fogja teljesen kitörölni. Máskülönben mindenki mintája elég jól bevésődik, és leginkább a korral jön elő szépen. Ezért tettem fel a kérdést, mert mint írtam évek óta járok terápiára, az átlaghoz képest jóval magasabb az önismeretem, ezért is tudom, hogy teljesen egészséges lelkületű soha nem leszek.

2020. jún. 3. 12:27
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyébként sajnos a család sem mindegy, az alkoholizmusról például biztosan tudom, hogy genetikailag öröklődik. (ráadásul 800.000 alkoholista van hazánkban)
2020. jún. 3. 12:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!