Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » El tudom intézni egyedül a...

El tudom intézni egyedül a gyerekek személyi igazolványát?

Figyelt kérdés

Nálam vannak elhelyezve a gyerekek, elvileg közös felügyelet van.

Gyakorlatilag viszont majd egy éve nem tart az apa semmilyen kapcsolatot a gyerekekkel, elérhetetlen (nincs aktív szoc.média felhasználója, telefonszámot cserélt, költözött, a gyerektartást az édesanyja fizeti)

Így el tudom intézni a személyit, vagy előbb muszáj végigverni a felügyeletet bíróságon?

Kisebb nyaralásokra mehetnénk a nyáron, (határon túlra), de ahhoz kéne a plasztikkártya. :/

(Tudom, hogy elszüttyögtem, de eddig a kszfj nem gátolt igazából semmiben.)



2020. jún. 7. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos muszáj bírósághoz fordulnod, mert egyedül csak úgy tudod a bíróság kikerülésével intézni, hogy az apa hozzájárul írásban. De mivel nem tudod elérni, így gondolom hozzájárulást sem tudsz tőle kérni.
2020. jún. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Most akkor nálad vannak elhelyezve a gyerekek? Mi van a határozatban. Nekem az van, hogy a gyerek nálam lett elhelyezve. Én útlevelet is tudtam így csináltatni, és mindent intézni.
2020. jún. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nálad vannak elhelyezve a gyerekek és errol van egy jogerős bírósági ítéleted is, akkor azzal besétálást és intézheted az apa nélkül
2020. jún. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én papirjaimban még az van, hogy nálam van elhelyezve a gyerek, ez elég az iratok intezesehez. De már jó pár éve nem ez a megfogalmazás van használatban, hanem a felügyeleti jog. Ha közös, akkor mindkét szülő kell a személyi igazolvanyhoz (vagy személyesen, vagy meghatalmazással). Akkor lehet egyedül intézkedni, ha kizárólagos felügyeleti jogot kapsz. Ezt kellene elintézni, de ez ilyen hamar sajnos nem fog menni, ebben szinte biztos vagyok.
2020. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!