Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy hívják a gyereke(i)det?...

Hogy hívják a gyereke(i)det? Van valami összefüggés a tesók nevei közt?

Figyelt kérdés
Ismerek olyan családot pl.ahol 3 kislány van és mindháromnak N betűvel kezdődik a neve vagy ikerpáros Krisztián-Krisztina névvel. Nekünk van egy 2 éves kislányunk, akit Laurának hívnak, most is lányt várunk és Natasa a tervezett név, de a párom húga szerint ez a két név "nem illik össze". Nincs nyilván beleszólása, bár véleménye lehet, de kiváncsi vagyok mások hogyan állnak ehhez a kérdéshez. Nálatok szempont volt, hogy valamilyen formában összefüggjenek a nevek?
2020. jún. 21. 14:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%
Hat... En Marianna vagyok, testverem Klaudia... :D gyerekeimet sem neveznem el hasonloan vagy vmi szosztema alapjan. Mindketto kulon egyeniseg.
2020. jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk abszolút nem volt ilyen. A nővérem és a bátyám nevét anya választotta, az egyik egy úgymond példakép alapján, a másik szimplán tetszett neki, az én nevemet pedig apa választotta, egy rokonom után.
2020. jún. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
26%

Nem egy olyan ismerősöm van, ahol a kezdőnevek direkt azonosak; valószínűleg ez lesz nálatok is - ez egyáltalán nem egyedi, nincs benne semmi "különös", szerintem.

A másik viszonylag gyakori "közös" pont a testvérek nevében, amikor mindegyiknek magyar eredetű neve van. Ez is teljesen OK, szerintem.

Más összefüggést még nem tapasztaltam.

2020. jún. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
64%
Szállodában dolgozó barátnőm találkozott egyszer egy családdal, ahol az ikerpár neve Szamanta és Pamela volt :))
2020. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
14%

Nem írom le a gyerekeim nevét de az egyik neve egy város amit a születése előtt már 10 évvel tudtam, hogy adni fogok ha majd egyszer lesz gyerekem. A bosszantó az, hogy konkrétan miután megszületett 1-2 évvel ez a név divatnév lett, ez annyira irritál hogy az átnevezésén gondolkodom...

A másik gyerek neve egy filmszereplő neve ami nagyon megtetszett, szerencsére itthon nem adható úgyhogy nem fenyeget az ami első gyerek nevénél.

A kezdőbetűik egyformák, ezt direkt szerettem volna.

2020. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%
Van egy fiunk, most vàrjuk a kislányunkat. Semmi összefüggès sem lesz a nevük között, egyszerűen ezek tetszettek. Szabolcs-Kata.
2020. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
53%
Mindkettő 6 betűs (az első keresztnevük), de ez nem szándékos. A fiúnak már 13 évvel születése előtt megvolt a neve, a lánynál pedig a legkevésbé rosszat választottuk az mta listájáról, semmi összefüggés vagy hasonlóság nincs. Az egyik teljesen általános, a másik nagyon ritka
2020. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
28%
Az én lányaim keresztnevének a kezdőbetűi azonosak: Lana és Lora.
2020. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
16%
Mind a 4 E betűvel kezdődik és 4 szótagú. 😊
2020. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
85%

5-ös, ha a te lányod is Szófia (enyém is), nehogy átnevezd már azért, mert sok van belőle. Már csak azért sem, mert egy ekkora gyerek már megszokta, megszerette a nevét.


Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak. Semmi rendszer nincs a lányaim nevében. Olyan nevet kaptak, ami tetszett nekünk

2020. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!