Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kötődő...

Mi a véleményetek a kötődő nevelésről?Ti alkalmazzátok?

Figyelt kérdés
2020. júl. 14. 23:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
31%
Az mi?
2020. júl. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%
Én tegnap tudtam meg, hogy létezik ilyen, de elvileg ezt alkalmazom a 8 hónapos babámnál szinte a kezdetek óta. Nem tudom, a személyiségfejlődését hogy fogja befolyásolni, de most jól elvagyunk így. Az első hónapokban mindenki mondta, ne vegyem ki m8nden nyekkenésre a kiságyból, ne cipeljem, etessem ritkábban stb. Ő viszont kikövetelte a nagyon gyakori szoptatást és alig lehetett letenni,mindig kézben akart lenni. Most már többször eljátszogat magában, de azért így is sokat cipeljük, ölelgetjük. Igény szerint szopizik, éjszaka is még többször. Csak rajtam alszik napközben,nem lehet kiságyba rakni, babakocsit és hordozót nem szereti. Eleinte fárasztó volt így, de egyre jobban élvezem,néha én is alszom vele és olyan megnyugtató, amikor rajtam szuszog. Az a lényeg, hogy így kiegyensúlyozott.
2020. júl. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%
Én is a kötődő nevelést alkalmazom, viszont az első gyerekemnél egy valamit megtanultam: nem szabad a saját ágyatokban altatni 😃 egy kisbabát még nem lehet elkapatni, ha folyton felveszed amikor nyekken egyet, nem gond szerintem. Akkor kell odafigyelni jobban, amikor már nagyobb.
2020. júl. 15. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Már a második gyereknél alkalmazom ezt, nekünk bejött, szépen önállósodott/önállósodik mindkettő a maga idejében. Egy dolgot viszont én hozzátennék: a "gyerek igényei mindenekfelett" elvet csak addig érdemes 100%-ban alkalmazni, amíg az a gyerek nem kezd el tudatos lenni. Nyilván utána is fontosak, de ha egy 1 évesnél idősebb gyerek esetében még megy a "mindenre rögtön ugrunk" hozzáállás, úgy nő az ember fejére, mint a huzat.

A kötődő nevelés mondjuk nem mondja, hogy egy ekkora gyereknek is minden nyikkját teljesíteni kell, de sokan átesnek a ló túloldalára ezzel, rosszul értelmezik, és ebből elég csúnya dolgok tudnak kialakulni.

2020. júl. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
75%
Ezt alkalmazva később olvastam róla..
2020. júl. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Derjaderja ***** válasza:
81%

Részben alkalmazom.

Baba korában sose volt, hogy elvből sírni hagytam volna (hónapokig amúgy is letehetetlen volt), részben igény szerint szoptattam (de én ezt az utca közepén levetkőztet a tipegő stb dolgot nagyon el akartam kerülni, ezért ebbe egy picit belenyúltam, ha hagyta eltereltem a figyelmét, nem vigasztaltam minden frusztrációra cicivel illetve szinte mindig csak otthon, ott is csak egy helyen szoptattam, nem volt nehéz mert sokáig nem jártunk sétán kívül sehová). Sétához hordozót és babakocsit is használtam, aszerint, hogy épp melyiket kedvelte. Otthon nem volt kendőben viszont.

Együttalszunk vele, de én ezt nem helyeslem, csak sajnos másképp nem tudrunk volna pihenni.


Ettől függetlenül mivel nagy ház és kert van rám bízva, segítség nincs, párom váltott műszakol, sorotat 24 óra, néha 36 van hogy egy hétig is szinte vagy alszik vagy nincs itt, ezért a feladataimat elvégeztem mindig, ha lassan is, ez járt sírással illetve nem tartottam be soha, hogy ne hagyjam egyedül, ha aludt az ágyon vagy a babakocsiban vagy ha egy picit is elvolt, már rohantam tennivenni.

2020. júl. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Én tegnap azon gondolkoztam mit jelent a sírni hagyás?2 gyerekem van. Nevelő célzattal soha nem hagytam őket sírni. Viszont most nem tudok ketté szakadni.A kicsi álmos volt (fél éves).Az autót el kellett vinnem szerelőhöz, bíztam benne, hogy elalszik útközben.Nem sikerült. 2óráig fogtam a kezemben sétálgattunk ,de ő csak egyre nyugosebb lett.Utána mire hazaértünk és altatni kezdtem ,a "nagyot "baleset érte. Mire elrendeztem és foglalkoztam vele addigra nagyon eltört a mécses a kicsinél.Biztosan velem van a baj,hogy nem tudom összematekozni a gyereknevelést,remélem ezekkel nem okozok nála nagy bajt . Nálatok is előfordul az ilyesmi ?
2020. júl. 15. 07:43
 8/30 anonim ***** válasza:
45%

A ne hagyjam egyedül nálam úgy történt, higy ha kinn volt dolgom, akkor kendőben vagy babakocsiban aludt


Ha benn, akkor nálunk egyben van nagy tér és ott a nappaliban.


Cici...

Sosem tépett kicsinek..

Most nagyobb /2 éves/ már meg lehet vele beszélni, hogy ha vannak körülöttünk, akkor nem kap - egyébként is finom leválasztás alatt van


2. Gyerekkel már nehezebb a kötődő nevelést alkalmazni mert vagy a kicsinél vagy a nagyobbiknál csorbul akkor.. 18 hónap van köztük

2020. júl. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
71%
Nekem még csak egy babám van, de biztosan lesz ilyen helyzet, szerintem nem rontottál el semmit.
2020. júl. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
53%
Én nagyon jó dolognak tartom, csináltam is, de be kellett látnom, hogy nem lehet minden gyerekkel. Sajnos van olyan gyerek, akivel csak "keménykedve" megy, meg akinél szükség van a jutalmazásra és büntetésre stb.
2020. júl. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!