Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dns tesztes apasági per menete?

Dns tesztes apasági per menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrégiben született egy kisbaba akinek állítólagosan az apja vagyok.


Bíróságra tervezem vinni az ügyet ahol DNSes apasági tesztet szeretnék

Ezzel kapcsolatban kérdezném a következőket:

1. Meddig húzódhat el egy ilyen per?

2. Így 2020ban mekkora költsége van egy ilyen dns tesztes apasági pernek?


2020. júl. 19. 22:13
 1/5 anonim válasza:
10%

Nem tudok sokat a témába, de szerintem az anyának kéne bizonyítani, hogy te vagy az apa,

Erről egy ügyvedet kellene megkérdezned

2020. júl. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

Apaság megállapítása iránti pert kell indítanod. Viszonylag gyorsan, pár hónap alatt lezajlanak, de vigyázz, mert most (a szokásos nyári) ítélkezési szünet van, ez augusztus 24-én ér véget - persze a korona miatt nem lehet tudni. Minél előbb nyújtsd be a kérelmet.


Elég borsos ára van a DNS tesztnek, több százezer forint is lehet a perköltség majd. Azonban a perköltséget nem feltétlenül neked kell majd viselni. Általában a pervesztes fizet, de megoszthatja a költségeket a bíróság.

2020. júl. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Én inkább csináltatnék magán úton tesztet (én keresném a helyet), és ha ottvazt mondják, hogy az enyém, akkor aláírnám az apaságit.
2020. júl. 20. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A 3. válaszadónak van igaza. A maganutas teszt eredménye is ugyanolyan jó, mint a bíróság álltál elrendelté, csupán ez jóval olcsóbb. Két probléma van vele, az egyik az, hoyg ezt a bíróság nem fogadja el, a masik pedig az, hogy nem tudod elvégeztetni, ha az anya nem egyezik bele.
2020. júl. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

2!


A perköltséget mindig a pervesztes fizeti. Valopernel van koltsegmegosztas, apasági pernél, gyermekelhekyezesnel nincs. Ha a kerdezo lesz az apa, o fizeti a perköltséget és a dns teszt költséget is.

2020. júl. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!