Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell egyből ősanyázni,...

Miért kell egyből ősanyázni, ha valaki nem a régi megszokott módon nevel gyereket?

Figyelt kérdés

Pl mosható pelenka, hordozás, iszsz, nem hagyja sírni.

Én is csak annyit írtam itt egy kérdéshez, hogy nekünk hasfájásnál segitett a kendő és egyből ősanya voltam


2020. júl. 31. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Pontosan mi a konkrét kérdésed? Vagy csak panaszkodni akarsz egy sort?
2020. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Mit érdekel téged idegenek véleménye? Arctalan névtelen fórumosok. Ráadásul nem egy frusztrált, primitív.
2020. júl. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Miért kell szaranyázni, ha valaki nem a megszokott módon neveli a gyerekét?


Nem mindegy, hogy hogyan írod. Ha rá akarod valakire erőltetni és meggyőződésed, hogy csak az a jó, ami neked bevállt, akkor azért szóltak be.

2020. júl. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom hol írhattál oda, de jó ideje az a tapasztalatom, hogy pont akkor van toroknak ugrás, ha valaki nem "hurcizik" vagy éppen azt mondja, hogy neki az időre etetés jött be...
2020. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megkeresném de nem most volt már és nem találom. Annyi volt, hogy többen pl én is megjegyezték, hogy bejött a kendő hasfájáskor. Erre a kérdező közölte, hogy ő nem ilyen ősanya. De több kérdésnél is látok hasonlót
2020. júl. 31. 15:32
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Egy kendő önmagában kevés az ősanya státuszhoz. De ha van iszsz, blw, hurci, mosi pelus és saját maga köti a gyerek ruháit akkor már kezd közel járni.


De aki nem ősanya az nem lesz rögtön szaranya. Csak egy átlagos. Se túl jó, se túl rossz.

2020. júl. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Az a meglátásom ebben a kérdésben,hogy azok ősanyáznak akik képtelenek a kötődő nevelést alkalmazni. Nem olyan a természetük. Nem tudnak akkora áldozatot hozni a gyerekért,csak amennyit muszáj. Például,ő nem hordoz mert képtelen gúzsba kötve lenni. Vagy ő nem szoptat mert a melle a férjéé. Nem lesz semmi baja a tápszertől,sokan nőnek így fel dumák. Itt nyilván nem sértem azokat akiknek nincs teje,az sajnos más. Meg nem altat mellen mert megszokja és majd mindig az kell neki, az meg ugye fárasztó tud lenni hónapok után. Egyszerűbb arra szoktatni,hogy szépen a kiságyban lehetőleg külön szobában elaludjon cumival a szájában. Az igény szerinti szoptatás is fárasztó nekik,meg nem tudják rábízni senkire amíg fodrihoz megy,mert nem lehet kiszámolni. Az együtt alvás az totál gáz,mert akkor megcsal a férjem a munkahelyén. Ez is mekkora baromság. Sír, had sírjon,felvettem,cipeltem akkor is sírt akkor nem mindegy. Ezeket mind itt a gyakorin olvastam. Na ők ősanyáznak. Az inteligensebb anyukák nem,még akkor sem ha valamiben eltér a véleményük.
2020. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
7: kicsit hitelesebb lett volna a hozzászólásod, ha nem végig szuggesztívan lenézel mindenkit, aki mondjuk nem akarja a szülői ágyba tenni a gyerekét, vagy próbál valami rendszert vinni a saját életükbe... Az is áldozatot hoz a gyerekéért, aki nem viszi a közös ágyba a gyereket vagy nem mellen altat.
2020. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Az olyan gyökerek miatt, mint a 7es.
2020. júl. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

"nem a régi, megszokott módon" - tehát a kötődő nevelés modern, felvilágosult. Magyarul te lenézed a régi elvek szerint nevelőket. Nem baj, csak akkor ne sértődj meg, ha fordítva is így van.


Szerintem a kötődő nevelés egy pszichológiai kórkép, olyan anyákra, mint a hetes, akik mártírt csinálnak magukkal, és még tán ők is elhiszik, hogy ez csak és kizárólag a gyerek érdeke. Közben meg lópikulát. Ez az anyának kell, mert ő maga kötődési zavaros, önbizalomhiányos, ezért kell rátelepednie a gyerekére. Mi másért tolná a szájába egész éjszakára a mellét? Mi másért menne a WCre is rákötött gyerekkel? Mi másért akarja még oviskorában is szoptatni? Jó ideje benne vagyok a kötődő nevelős csoportban FBon, rendszeresek a "a férjem talált egy másik nőt"-típusú bejegyzések. Olyanok is, hogy hogy gondolja az óvónő, hogy megmondja, ideje lenne befejezni a szoptatást. Meg a lehet-e egészséges mozgásfejlődése a gyereknek, ha napi 12 órát van hurciban.


Ezek lelkileg nem egészséges személyiségre utalnak.


(Mondom mindezt úgy, hogy isz szoptattam 6 hós koráig, és hordozok babakocsi helyett, de nem éjjel-nappal. Szóval nem a tevékenységgel van a baj, hanem a mértékével.

2020. júl. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!