Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon nagy kicseszes lenne a...

Nagyon nagy kicseszes lenne a Delta nevet adni a kislanyunknak?

Figyelt kérdés

Annyira tetszik ez a nev, de szerintem nem vagyok elég bator, hogy ezt adjam, talan ha kulfoldon élnénk.

Gondolom jönnek majd a negativ kommentek, de attol meg kivancsi vagyok hatha valakinek tetszik:)

Van egy masik nev is, ami tetszik es valószínű azt fogja kapni a kislanyunk, kiveve, ha végül megis a Delta mellett dontunk:)


2020. aug. 7. 17:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Mi a másik lehetőség? Egy Anita, Vanessza, Bíborka nem lenne megfelelőbb? Ezek is ritkábbak.
2020. aug. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szonja a másik nev.
2020. aug. 7. 17:32
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Akkor Szonja szerintem. Nem lenne baj a Deltával, kellemes a hangzasa, dehat nem Magyarorszagon. Tobb ezer női keresztnev van az anyakönyvezhető nevek listáján, szerintem fussátok át megegyszer.
2020. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a folyók deltái jutnak eszembe. Valahogy ember névnek nehezen tudom elképzelni, pefig a hangzása nem rossz. A Szonja egyáltalán nem tetszik
2020. aug. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez még nem a kicseszés kategória. Ha valaki Deltaként mutatkozna be nekem, meglepődnék, de igazából tetszene.


A Szonjától viszont a hideg is kiráz.😅

2020. aug. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Magyarországon nincs az anyakönyvezhető nevek között. Kérvényezni kell, amit nem is biztos, hogy elfogadnak.
2020. aug. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hangzásával van baj, hanem a jelentésével. Természetesen nem csúnya, csak inkább ilyen tudományos szakszó. Nehezen fogadnák el az emberek. Meg nem is anyakönyvezhető.
2020. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Deltatorkolat. Nekem is ez jut róla eszembe. Szegény gyerek... pedig vannak különleges mégis normális nevek.
2020. aug. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rögtön a torkolat jutott eszembe, ami miatt akár pejoratív szavakat is társíthatnak a névhez.

Esetleg Dália, Dalma?

A Szonja nekem tetszik, nincs vele semmi baj. :)

2020. aug. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az eégszségügyi fősulis éveim jutottak eszembe.

Idézem:

Hepatitis B vírushordozó heveny delta (felül-) fertőzése. 1. Kórokozó: Delta-ágens: defektív vírus, a HBV felületi antigénjével (HBsAg) kiegészítve válik fertőzővé.

2020. aug. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!