Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kellene tenni ilyen...

Mit kellene tenni ilyen helyzetben? Engedjem vagy ne engedjem?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves lányom. Neki 6 éven keresztül nem volt apja, mert elhagyott a terhességem 7. hónapjában. Csak anyja volt neki, az voltam én. Amikor kijelentette, hogy elhagy, én megmondtam neki, hogy akármi is van, a gyerek ott lesz neki. Miután szétváltunk, egy-két vizsgálatra még eljött velem, aztán egyik pillanatról a másikra köddé vált. Letiltotta számomat és letiltott a közösségi oldalról.

Most 6 és fél év után visszajött, mert most tudatosult benne, hogy hoppá, van egy gyereke. Most akar belerondítani az életünkbe, amikor olyan jól megy. Most, amikor a gyereknevelés nehezebbik részén már túl vagyunk. Nem tudom, hogy mit csináljak. Azt se tudom, hogyan mondjam el neki. Szia, itt van apád, aki 6 évig tojt a fejedre, tessék, beszélgessetek! Vagy hogy? Meg hogy őszinte legyek, nem is akarom, hogy az élete része legyen. Szeptembertől iskolába is megy, nem akarom mégjobban megzavarni.

Nekem van egy párom, tudja róla, hogy nem ő az igazi apja, és nem is hívja apának, de őt nagyon szereti. Amikor volt az oviba olyan nap, hogy a szülők bemehetnek az oviba játékos programokra, és nekem mandula tályogom volt, akkor automatikusan a páromat hívta, hogy menjen el. 6 évig én voltam a gyerekkel, egyszer sem hívott, hogy mi van, hogy van.


2020. aug. 11. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Talán ő engedd meg apának, hogy akkor utalhatja visszamenőleg a gyerek tartást. Lehet újra elmegy a kedve.
2020. aug. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Én elhajtanám jó messzire, vissza oda ahonnan jött!

6 év! 6...! Nem érdekelne, h ő a vérszerinti. Nem volt jelen eddig. Most se legyen.

Max menj el és intézd el hivatali úton, h ne jöhessen.

2020. aug. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom nincs a nevén a gyerek és nem is fizetett soha gyerwktartást


Én nem engedném. Pont olyan korban van, hogy felkavarná. Nem érti még eddig miért nem kellett.

Együtt töltött idő is furcsa lenne, hiszen közösen kellene az elején, hisz nem is ismeri a kislányt.


Remélhetőleg feladja az apa, rosszabb esetben perel DNS tesztért stb.


Kívánom, hogy megoldodjon a helyzet úgy hogy a kislánynak

2020. aug. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Én sem engedném. Nem tudhatod, hogy mikor gondolja meg újra magát, akkor a gyerekben milyen nyomot hagy? Hogy az apja kétszer is elhagyta.
2020. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%

Nem te vagy ebben a kérdésben, hanem a lányod.



Nem tudod mi lett az apjával 6 év alatt


Az neki is sok idő..


Adnék egy esélyt..

Aztán ha rossz hatással van a gyerekre, akkor újragondolnám..

2020. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudod mi lett az apjával 6 év alatt

- Nem hiszem, hogy elrabolták volna, és ezért nem nézett a gyerek felé 6 éven át. Vagy de?


Aztán ha rossz hatással van a gyerekre, akkor újragondolnám..

- Ezt mégis hogy gondoltad? "Szia, ő itt az apukád! Ismerkedjetek meg egymassal." Aztán 2 hét múlva "Sose találkozhatsz apáddal, rossz hatással van rád." Így gondoltad?

2020. aug. 11. 16:27
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Én engedném,de nem azért,mert olyan szimpatikus az "apa" hozzáállása,mert valljuk be,hogy egy *dióta,hanem, azért,mert lesz még nagyobb is a lányod és,ha akkor keresi meg és elmondja, hogy "anyád nem engedte sosem, hogy lássalak", akkor te mindenképpen rosszul fogsz kijönni belőle,mert ugye valójában sem engedted és akármilyen gusztustalan dolog volt, hogy a saját gyerekét nem látogatta évekig,de akkor is te leszel a hibás, hogy tiltottad tőle. 6 évesen már sok mindent megért és felfog és szerintem el lehet neki magyarázni a saját kis nyelvén, hogy az apja itt volt és kereste őt. Szeretne-e találkozni vele? Ha azt mondja, hogy igen, akkor engedni kell a felügyeletedben,mert itt már nem csak rólad van szó és a sérelmeidről,hanem a gyerek kapcsolatáról az apjával.
2020. aug. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Huh ez baromi nehéz. Mert mi van ha 2 hónap múlva megint eltűnik, mint szűkre szamár a ködben? Akkor mit mondasz a 6 évesnek?
2020. aug. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6

Változhatott..

De nyilván nem ismerem


Alapból sosem kezeltem volna tabunak az apját..

Nem kost hallott volna tóla először..

Úgyh magamból indultam ko.



Ha nem engeded és később kamaszkorában kiderül, akkor jogosan nem kicsit fog haragudni..



Akármit csinálsz


Az apja.. legfeljebb megy bíróságra..

2020. aug. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egy hatévesnek csak simán fájni fog, hogy előkerül az ember, aki hat éven át szrt a fejére, és most kedvesnek kéne vele lenni de nem megy, egy nyolcéves már szemenköpi majd, amikor újra felbukkan...
2020. aug. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!