Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak , ha...

Mi lehet az oka annak , ha egy anya lelép a házasságból és szó nélkül odalöki a gyerekeket az apjuknak?

Figyelt kérdés

Miért tesz ilyet egy anya?

Egyre több ilyet látok a közvetlen környezetemben , és egyszerűen nem tudom megérteni . Az oké, hogyha gallyra megy egy házasság akkor jobb elválni , de az hogy anyuka kvázi összecsomagol majd az ajtóból közli , hogy ja amúgy a gyerekek maradnak én mentem az új pasimhoz csá? Miért tesz ilyet egy anya? Ennyire nem érdeklik a saját gyerekei? Én azt hittem ilyen nincsen , de két ilyen eset is történt ismerősi körben . Nem a válással van bajom , de nem fogom fel hogy meg se fordul a fejében, hogy a gyerekeket is magával vigye, simán lemond róluk.


2020. aug. 21. 09:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Nyilván nem voltál ott, lehet muszáj volt neki, nem bírta volna eltartani magukat.Megzsarolta, fenyegette a férj.Otthon volt 2 gyerekkel 6 évet segítség nélkül és belefáradt, aztán 2 hónap múlva majd rádöbben mekkora butaságot csinált, lehetne sorolni napestig.Igen van olyan anya is akit nem érdekel a gyereke és csak otthagyja.Regen is történt ilyen.
2020. aug. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem voltam ott nyilván

Teljesen átlagos családokról van amúgy szó . Anyuka és apuka is dolgozik kb ugyanazért a fizetésért. Mindkettőnek évekig tartó viszonya már a háttérben . Vagy ilyen esetben úgyse az anya kapná a gyerekeket?

2020. aug. 21. 09:54
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Úgyanúgy leléphet az anya is a gyerekek nélkül, mint az apa. Ez nem a férfiak privilégiuma. Az oka gondolom ugyanaz, elege lett.

Amúgy nôk között is sokan vannak, akiknél nem alakult ki kötôdés a gyerekhez, kötelességtudatból látják el. A legtöbben mélyen hallgatnak róla, mivel a mai napig tabu bevallani, ha valakit nem önt el a "szerelem" amikor meglátja a gyerekét.

Aztán a gyerek vagy megérzi, vagy nem. Itt is sok ilyen válasz van, hogy "anyám sosem szeretett igazán". Ezek az anyák akár le is léphetnek, ha a menési vágy egyszer erôsebb lesz, mint a kötelességtudat vagy a megszokás visszatartó ereje.

2020. aug. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
22%

2 Megkapná az anya a gyerekeket-csak köszöni, nem akar küzdeni velük.


Azt nem értem, az ilyen minek szült.


Egyetlen egy esetben támogatom az ilyet, ha egy 3 gyerekes apát hülyítenek meg. Na akkor, ha a családját vissza akarja szedni az illető érdemes átadni a gyerekeket az apjuknak:D 2 éven belül a család helyre áll egy ilyen után:DD

2020. aug. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy érdekes dolog. Nem tudom h valaha lennék e ilyen lelki állapotban, De

Miért egyértelmű h anyával maradnak a gyerekek egy válás után.

Apuka él mint marci hevesen. 2 hetente elviszi a gyerekeket szombaton, meg utal havonta 20 ezret. Még az új nőjével elvannak.

Még anya: meló után megy a gyerekekért, főz mos takarít

Sokkal kevesebb esélkyel ralál új párt ( sokan mondják h nekik nem kell más gyereke) neveli őket, majd jönnek azzal h apa mennyire jobb fej, mert nála m8ndent lehet, meg mindig vesz valamit stb....


Hát azért ez elgondolkodtató

2020. aug. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem azért mert egyértelmű hogy az anyának kell a gyerekeket gondozni, de hogy meg se fordul a fejeben az nagyon gáz szerintem. Lehetne közös felügyelet vagy bármi .
2020. aug. 21. 10:12
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem minden esetben gáz, ha az egyik szülő csapot-papot ott hagyva lelép a gyerekeitől.
2020. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%

Mi lehet az oka annak , ha egy apa lelép a házasságból és szó nélkül odalöki a gyerekeket az anyjukknak?

Figyelt kérdés

Miért tesz ilyet egy apa?


Egyre több ilyet látok a közvetlen környezetemben , és egyszerűen nem tudom megérteni . Az oké, hogyha gallyra megy egy házasság akkor jobb elválni , de az hogy apuka kvázi összecsomagol majd az ajtóból közli , hogy ja amúgy a gyerekek maradnak én mentem az új csajomhoz csá? Miért tesz ilyet egy apa? Ennyire nem érdeklik a saját gyerekei? Én azt hittem ilyen nincsen , de két ilyen eset is történt ismerősi körben . Nem a válással van bajom , de nem fogom fel hogy meg se fordul a fejében, hogy a gyerekeket is magával vigye, simán lemond róluk.



Na?

2020. aug. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Én is anya vagyok, egy apa helyzetébe nem tudom magam beleélni. Mindegyik gáz igazatok van.
2020. aug. 21. 10:48
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy az apàk is ezt csinàljàk, ùgy.
2020. aug. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!