Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lejár a TGYÁS akkor a...

Ha lejár a TGYÁS akkor a családipótlékot is újra kell igényelni a GYED-el együtt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
nem.
2010. aug. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A családi pótlék folyósításának semmi köze ahhoz, hogy te GYED-re mész. Ha jogosult vagy rá, addig tart a folyósítása, ameddig a jogszabály engedi. (gyerek nappali tagozatos tanulmányai idejére)
2010. aug. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha lejár a Gyed, a Gyes-el együtt tuti,hogy újra kell igényelni a családit is.Erre emlékszem,mert a nagylányommal jártam így,hogy a Családit nem igényeltük csak a gyest,a Gyed-lejárta után és később mondta az ügyintéző(amikor bementem megkérdezni miért nem érkezett családi pótlék),hogy azt is újra kell igényelni.

De arra nem emlékszen,hogy amikor a Tgyás lejárt akkor kellett e.

2010. aug. 6. 12:45
 4/8 anonim ***** válasza:
A gyed lejártakor sem kell a családit megigényelni. A családi pótlékot egyszer kell megigényelni, és kapod, amíg a gyerek jogosult rá. A MÁK-ot egyáltalán nem izgatja, hogy te milyen ellátásban részesülsz, a családi pótlék nem a te jogviszonyodra, vagy alanyi jogosultságodra jár, hanem kimondottan a kicsire.
2010. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ügyintéző, aki ezt mondta, tévedett. A vonatkozó jogszabályok egyértelműek, nem kell újra igényleni.
2010. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez érdekes mert mi nem kaptunk családit miután lejárt a Gyed-em.

Bementem megkérdezni miért nem érkezett még meg a pénz a számlámra és akkor mondták,hogy mert a Gyes-el újra kellett volna igényelni. Beadtuk az igénylést és egy hónap múlva megkaptuk az elmaradt és az aktuális hónapra járó pénzt is.

2010. aug. 6. 13:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem se kellett ujra igényelni a családit.Május végén járt le a Gyedem és csak a gyest igényeltük meg,azota is kapom mind kettöt.Neked valamit elronthattak,mert ilyen nincs.
2010. aug. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz a családi pótlékról bővebben:


[link]

2010. aug. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!