Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Együtt élő párok! Ti hogyan...

Együtt élő párok! Ti hogyan kezelitek, ha rokonok, ismerősök faggatnak titeket a gyerekvállalásról, házasságról, miközben nektek fájdalmas, keserű ez a téma? (Lent kifejtem)

Figyelt kérdés
Nem arra gondolom, amikor a pár mindkét tagja egyetértésben kijelenti, hogy papír nélkül élnek boldogan, ezt lehet frappánsan, viccesen lereagálni. Vagy ha tudatosan gyermektelenek. De ha legalább az egyik, vagy mindkét félben ez egy késszúrás, azt hogyan lehet emberien kezelni, hogy ne törj össze? Gondolok itt egy vetélésre, meddőségre, vagy arra, hogy az egyikük szeretne gyereket, a másik nem. Vagy ha a férfi b*szik megkérni a nő kezét 5-10 év együttélés után, mégis a nő kapja a kéretlen tanácsokat, tapintatlan kérdéseket, hogy férjhez kéne menni, gyereket szülni, mert ketyeg az óra, és miért nincs még. Ezek borzasztóan rosszul tudnak esni nekem, pedig még a 26-ot töltöm idén, nem vagyok öreg, de mégis rengetegen jönnek nekem ezzel. Van arra esély, hogy erről a tapintatlanságról leszoknak az emberek? Vagy hogy egyszer majd nem fog ennyire fájni? Nem az a gond, ha megkérdezi, válaszolok, és továbblépünk. Hanem ha nem fogad el nemleges választ, kötekedik és nyaggat, hogy kifutok az időből. Jellemzően több éve együttélő pároknál ez gyakori, úgy gondolom. Nagyon érdekelnek ezzel kapcsolatban tapasztalatok, hogy ti hogy reagáltok ezekre :).

2020. szept. 17. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

És nálatok mi a gond? A párod nem jegyez el?

Akkor egyszerűen mikor nekem szegezik a kérdést, hogy miért nem megyek férjhez, közölném, hogy mennék én, ha végre megkérne. Ha meg a gyerekkel jönnek, akkor azt mondanám, hogy előbb össze kellene házasodni, de ahhoz hiányzik egy gyűrű.

2020. szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Az rokonok, barátok tudják, hogy nem lehet gyerekünk. Távolabbi ismerősök meg ha megkérdezik, akkor nem mesélem el a nőgyógyászati gondjaimat, csak azt mondom, hogy nem úgy alakult, ahogy szerettük volna.

Nem kell ezt ennyire magadra venni. Korábban én is kaptam beszólásokat, megjegyzéseket. Főleg idősebb nőktől, akik eldicsekedtek, hogy bezzeg az ő gyereküknek van már gyereke, nekem hogy hogy nincs. Persze nem esett jól. De ha belegondolsz, hogy valakinek ez okoz örömet, hogy ezzel belerúghat másba, annak elég boldogtalan élete lehet :) Szóval nem foglalkozom az ilyenekkel, magát minősíti. Már csak mosolygok az ilyenen. Bár szerencsére már nagyon ritkán fordul elő.

2020. szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, nálunk az, hogy a párom később szeretné ezeket, én pedig szerettem volna picit hamarabb. Nincs sértődés, egymással nem veszekszünk, de attól még zavar, ha idegenek vagy épp a rokonság nyaggatnak. Én alapvetően olyan ember vagyok, aki tojik arra, hogy mit gondolnak mások, de így, hogy az ember szeretne valamit, nem kaphatja meg, és erre folyamatosan emlékeztetik is, és számon kérik, az rosszul tud esni. Ha nem akarnék még családot meg férjet, maximum kiröhögném az illetőt, de így érzek egy mellkasba maró érzést. Remélem, értitek :).
2020. szept. 17. 12:18
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 igen, borzalmasan tapintatlanok egyesek. Sokszor az a baj, nem is rosszindulat vezérli, hanem természetes érdeklődésnek veszi, amit csinál. Nem veszi észre magát...én kívánok nektek sok sikert a babához, mindettől függetlenül. :) ment a zöld mindenkinek.
2020. szept. 17. 12:20
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

3: De akkor meg van a válasz is. Ha ilyenbe belekérdeznek, akkor egyszerűen megmondod, hogy már tervezitek, csak kicsit később.

Viszont ha neked ez ennyire fáj, akkor lehet, hogy nem a párod az igazi. Főleg, ha ő nagyon sokára tervezi. Nehogy úgy járj (mint ahogy már sokan mások is) hogy vársz a semmire, mert soha nem lesz belőle semmi.

2020. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk senki nincs olyan tapintatlan, hogy ezt a kérdést boncolgassa. Illetve, sógornőm mindig céloz rá, hogy szerinte itt az ideje hogy 10+ év után gyerekünk legyen, de senki sem figyel már a hülye megjegyzéseire, én sem. Mint aki meg se hallotta..
2020. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha neked ez ennyire fáj, akkor azért a párodnak ezt illene kivédeni, kompenzálni, vagy bármi. Alap, hogy nem hagyom bántani azt, akivel egyébként tervezem ezeket. Nem tudtok kompromisszumot kötni? Ha mondjuk ő mond 5 évet, te meg kettőt, akkor fél úton találkozik az elképzelés, de te nem nyaggatod vele, ő meg lendületből állítja le ezeket. Bár ez nehéz dolog, mert ha már vágysz rá, akkor vágysz, rág belülről. Adott valami biztosítékot arra, hogy nem csak az idődet húzza évekig a valójában semmiért? Letenni úgysem fogsz róla. Te adsz biztosítékot neki, hogy felkészülhet ezekre, vagy félnie kell, hogy minden ilyen után megzuhansz majd kicsit?
2020. szept. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Mindig minden tapintatlan kérdésre azt válaszoltam, hogy ha lesz bejelenteni valóm, akkor szólok. Ha erre megjegyezték, hogy azért ne húzzam az időt, akkor újra elmondtam, hogy ha lesz bejelenteni valóm, akkor szólok.

Volt, hogy már terhes voltam, csak még nagyon korai, akkor is ezt mondtam.

2020. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked tulajdonképp mi a bajod? Hogy a párod nem akar esküvőt és gyereket, vagy az hogy ezzel a kérdésekkel nyaggatnak?

Nem kell túlragozni, ha kérdezi valaki, akkor “majd” és kész. Minek magyarázkodni, hogy mi mikor lesz vagy miért nem lesz?

Nem vagy te még amúgy se olyan koros, hogy ezek a kérdések olyan sürgetőek legyenek.

2020. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

Jaj, itt nem a nyaggatás a probléma. A szíved mélyén te is tudod. Nem véletlenül fáj ennyire.

5-sel értek egyet.

2020. szept. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!