Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek 1 gyerekkel...

Szerintetek 1 gyerekkel mennyi az, ami jó havi bevételnek számít?

Figyelt kérdés

Átlag kiadásokra nézve. Tudom hogy nem mindegy, hogy pl van e lakáshitel vagy nincs meg ilyenek de úgy átlagban, itt Magyarországon.

A férjem 350et keres, én 220at 6 órában. Ez 570e, lakáshitelünk van egyedül. Én ezt egy gyerekkel szűkösnek érzem..Majd mondjuk ha 8 órában dolgozok nekem is több lesz, nem vagyok egy pénzt elszórós típus, nem dohányzunk semmi ilyesmire nem költünk. De 400e-450e úgy hipp hopp elmegy havonta legalább..Főleg mióta gyerkőc van. Akiknek ráadásul több gyerek van mennyiből élhetnek, mindig ez jut eszembe, én nem is mernék 2.at vállalni.


2020. szept. 24. 11:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom elképzelni, hogy mire megy el egy gyerekkel havi 4-500 ezer.


Mi ketten havi 200 ezerből élünk, de ebben benne van az is, hogy most költöztünk be a családi házunkba és minden hónapban venni kell ezt-azt 20-30 ezerért. Tükröt, komódot, valamit.


A maradék megy tartalékba, amihez nyilván hozzá kell nyúlni időnként a nagyobb kiadások miatt, pl. most elromlott a telefon, mínusz 120 ezer, fizetni kell egy illetéket, hirtelen mínusz 160 ezer. De azért ilyen nagy kiadás nem jön minden hónapban.


A maradék megy tartalékba és szép lassan ebből fogjuk megcsinálni, ami még hiányzik, pl. a kerítés vagy a terasz.


Nem hiszem, hogy gyerekkel plusz havi 300 ezer lenne a kiadásunk.

2020. szept. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez teljesen jó. Bár, nyilván számít, hogy mennyi megy el a hitel törlesztőjére. De gondolom, nincs gond, ha több, mint 100 megmarad havonta.
2020. szept. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk is ennyi a jövedelmünk (jelenleg kevesebb), gyerek nélkül albérletet, lakáshitelt és LTP-t is fizettünk párhuzamosan, most gyerekkel pedig szintén hitelt és LTP-t, és van tartalékunk is. Szóval bőven kijövünk. Családban van egykeresős család (anya htb), ahol havi 350e-ből 120nm-t tartanak fenn két gyerekkel. Igaz, hitelük nincs.


Szerintem nagy a variancia a háztartások között. Én nem írom a kiadásaimat, így többet költök, mint amennyit költenék ha tudatosulna a költés. Az egykeresős család akiket írtam meg napi szinten minden fillér kiadást írnak, és emiatt szűkölködés nélkül okosan be tudják osztani a kevesebb pénzüket.


Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy bár kell egy alapvető bevétel, de azon felül nehéz megmondani, hogy mennyi. Egyes családok hétszámjegyű összeget is el tudnak költeni úgy, hogy úgy érzik nem költöttek semmit.

2020. szept. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
90e hiteltörlesztő, 100e kb kaja vásárlás, 30e tankolás, 50e kb átlagban a rezsi, a gyerekre is egy 20e min. elmegy, plusz minden hónapban van valami plusz fizetnivaló biztosítások v. adó vagy valami szinte mindig esik váratlan dolog 20-30e, kutya kb 15e kajája. Ez olyan 350 akkor. A többi meg ugye a "szórakozás", ha pl hétvégén elmegyünk valahova vagy veszek a házba ezt azt. És máris elment 400e hipp hopp.
2020. szept. 24. 12:08
 5/38 anonim ***** válasza:
21%
Akkor keressetek spórolási tippeket, mert 100 ezer forint sok kajára és az 50 ezer is rezsire. Kertes házban vagy lakásban éltek?
2020. szept. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Kertes ház, 120 nm.

Hát pedig nem használunk sokat, de 12.000 ft a villanyszámla, a víz méregdrága 1000 ft köbmétere, havi 10.000re jön ki, telefonok a 2 együtt 8000, net tv 8500 közepes csomag tkom, meg a gázszámla 15.000 átalány, szemétszállítás havi 2000.

Sajnos ezeket mind be kell fizetni. A kaján valóban lehetne spórolni azt én is úgy látom, de a 100-ban nem csak kaja van, hanem tisztítószerek, mosószer, öblítő, egyéb háztartási dolgok is.

2020. szept. 24. 12:26
 7/38 anonim ***** válasza:
64%

Én sem merek 2. gyereket bevállalni. Elsődlegesen a pénz miatt, 2. sorban az időhiány miatt. Rohadt sokat dolgozunk.


Nálunk 550 ezer a bevétel.

100 ezer kaja,

100 ezer átlag/hó a kisiskolás gyerek (éves átlag, fejlesztésekre, korrepetálásra is járnia kell sajnos, és benne van a nyári szünetben 5-6 hét tábor is, nagyszülők híján nincs hová tenni)

60 ezer átlag rezsi (fűtési szezont is beleszámítva)

45 ezer a nyugdíjbiztosításunk, és a gyerek előtakarékossága

30 ezer ft havi összköltsége van éves átlagban az autónak

15 ezer a háziállatok havi költsége

50-100 ezer forint megy el minden egyébre évi átlagban: pár napos kikapcsolódás, 2-3 havonta egy-egy étterem, vagy kirándulás, ajándékozás munkahelyen, családban, ruházat nekünk, a kerékpárok esetleges költségei, fodrász, a kert költségei (2400 m2), a tisztálkodás, takarítás költségei, sportolás költségei, stb.

Így marad átlagban 100-150 ezer megtakarításnak havonta. Tavaly komplett tetőcserénk volt ebből hitel nélkül, 1,3 millióba került.

Már van következő projekt is, még egy bő év gyűjtögetés, és remélhetőleg meglesz.

2020. szept. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
61%
Mi kb ennyiből 3 gyerekkel élünk, és nem nélkülözünk.
2020. szept. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
44%
Jelenleg hivatalos bevételünk nettó 350 ezer Ft. Albérletben élünk, az rezsivel együtt 150 ezer Ft. Babaváró hitelünk van, ami most fel van függesztve, mert úton van a baba. Mivel még pocakban van így egyenlőre csak annyit költünk rá, hogy megvesszük az ilyenkor szokásos dolgokat, de semmiből sem veszünk prémium kategóriásat. A férjem annyi pénzt tud a mellékállásával keresni, hogy az én fizetésemhez (235 ezer) szinte hozzá sem kell nyúlni. Az megy a tartalékhoz, mert jövőre házat szeretnénk venni.
2020. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
64%
Ideje lenne költségvetést vezetni, mert nem tudtok bánni a pénzzel. A havi bevételetek jócskán átlag feletti, más fele, meg negyed ennyiből is megél.
2020. szept. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!