Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes szülők, akik még...

Scream85 kérdése:

Kisgyerekes szülők, akik még nem csináltattak a gyereknek személyi igazolványt...volt már hogy pl utazáskor igazoltatásnál szóltak érte hogy kellene a gyereknek is?

Figyelt kérdés

Mielőtt lesz aki szóvá teszi, igen tudunk róla hogy már a gyereknek is kell.

Mondjuk eddig úgy voltunk vele sosem kérték, meg az első években úgyis sokat változik.

Most múlt 2 éves, most már mi is csináltatunk hamarosan neki.


Szóval csak annyi a lényeg hogy esetleg szoktak-e szólni érte ha még nincs neki?

Neadja isten büntetni? :)


2020. okt. 1. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem volt még rá példa.
2020. okt. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Soha senki nem szólt, oviig nem látom értelmét.
2020. okt. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Soha nem kérte senki, egyébként nem kötelező ha jól tudom.
2020. okt. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem, csak akkor kellett ha külföldre mentünk.
2020. okt. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

#3 kötelező.

Nem kérték soha, talán 6 volt mikor megcsináltattuk

2020. okt. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Anyukámékkal volt pont. 10 hónaposan.

Igazoltatáskot kérték.


De akkor volt pont valami gyerek ellopós sztori...

2020. okt. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Lányomnak sincs, pedig már 20 hónapos lesz. De amikor megszületett, senki nem mondta, hogy kell, a TAJ kártyát automatikusan megcsinálták, meg a munkahelyen az adó kártyát kérték, hogy csináltassuk meg. Most várjuk a kistesót, kíváncsi leszek, nála mit mondanak. Ha kell neki, akkor a lányomnak is megcsináltatjuk. Amúgy soha sehol nem kérték.
2020. okt. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Jogszabály alapján minden magyar állampolgárnak rendelkeznie kell személyazonosításra alkalmas okmánnyal, életkortól függetlenül. Sokan nem tudják sajnos.
2020. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam egészen addig amíg lakcím változás nem történt. Ő nem kaphatta meg ,amig nem volt személyije. Akkor megcsináltattam neki 1 évesen és kb rá 2 hétre egy sima közúti ellenőrzés során kérte el a rendőr az övét is
2020. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
A fiamnak 6 evesen csináltattuk, kellett az iskolai beiratkozáshoz. A tesója akkor volt 8 hónapos, egyúttal megcsináltattuk neki is. Soha senki nem kérte még igazoltatáskor.
2020. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!