Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Joga van a különélő szülőnek...

Joga van a különélő szülőnek a gyermek adataihoz?

Figyelt kérdés
A külön élő apuka követeli a gyermek lakcim kártyáját taj és adó számát. Csak nem értem miért kéri mikor a gyermekünk nem vele él. Vagy mégis joga van el kérni tőlem?

2020. okt. 2. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha akkor amikor készült, megengedted neki, hogy köze legyen hozzá, akkor élete végéig köze lesz a gyermekéhez, és hozzád is.

Más kérdés, hogy ti esetleg már nem szeretitek egymást, útjaitok külön váltak. Ha nem bűnöző, ha nincs eltiltva bíróság által a gyerektől, akkor miért tiltakozol az ellen, hogy ezeket az adatokat megismerje? Van valami tipped, milyen visszaélésre tudná felhasználni?

2020. okt. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, csatlakozom az 1-hez.

Attól, hogy ti elváltatok, ő még a gyerek apja maradt.

Soha nincs nála a gyerek? Simán szükség lehet a TAJ-számára...

2020. okt. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legyen annál,akinél éppen van a gyerek.
2020. okt. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pl a családi adókedvezményhez kérte az adotokat először de persze fel világosítottam hogy nem jogusult rá (mert ugye nem egy háztartásban élünk). Nagy nehezen elfogadta a tényt és utána mondta hogy akkor is kellenek az adatok .De igazat adok abba hogy az tényleg jó ha tudja a taj számat. A gyermek lakcímét tudja. De akkor az adó száma mire kellene neki ?
2020. okt. 2. 12:42
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Az én gyermekemmel sosem tartotta a kapcsolAtot az apja és kérte ezeket. A mai napig nen ertem hogy miert.

Az adokedvezmenyt ugy gpndolta hogy en felveszem mert en dolgozom es velem el majd megfelezzuk mert az o gyereke is...

2020. okt. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5/5 válaszoló, arcátlan egy ember a gyermeked apja.
2020. okt. 3. 00:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem munkahelyen kellett a gyerekek taj száma, adóazonosítója (adószáma nincs egy gyereknek...)

Mondjuk nem tudom mi más ha külön éltek, mi együtt vállaltuk a gyerekeink.

2021. márc. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!