Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel lehet lekötni egy 12...

Mivel lehet lekötni egy 12 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem sokára tervezek önkéntesen segíteni egy átmeneti családok otthonában egy gyereknek a tanulásában. A napokban megyek ismerkedni vele és valami játékokra gondoltam, amivel kezdhetnénk.

Akár olyasmit, hogy egy vonalat húz a papírra és leírhatja azokat a történéseket, amikre szívesen emlékszik vissza.

Aztán egy másik vonalra meg azt mi az amit elszeretne érni. Elvileg a tanulásra kell motiváljam. Viszont főleg a kis gyerekekhez értek. Nagyobbakkal még nem próbálkoztam. Valakinek valami tipp vagy tapasztalat hasonlóról?



2020. okt. 14. 12:24
 1/6 anonim válasza:
Szerintem eloszor csak baratkozz vele ossze, próbáld elnyerni a bizalmat es kozben persze térképezd fel, hogy kivel allsz szemben … aztán majd johet a tanulas is.
2020. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem kapsz mentort helyben? jó lenne ha kapnál, ilyen helyeken általában kapsz valakit, főleg ha semmi tapasztalatod nagyobb gyerekekkel... ha nem is osztanak melléd hivatalosan, próbáld meg privátban megkeresni a töbi ott dolgozót.
2020. okt. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a 12 évesek között már oltári nagy különbségek lehetnek. Van, amelyik már pasizik, van, amelyik babákkal játszik.

Én először beszélgetnék vele, van-e kedvenc zenéje, sztárja, szeret-e olvasni, rajzolni, sportolni, és utána ebből ki lehet indulni.

2020. okt. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. okt. 14. 13:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Van dixit társasod? Abban jók a kártyák. Ha nincs vigyél be pl.10 képet, amely különböző dolgokat ábrázol pl.mosolygos fiú, lány; zivatar felhő stb...mondd neki, h.válasszon ki egy képet, ami legjobban jellemzi a napját, hetét..mesélje el miért pont azt választotta. Vagy csak egyszerű arcokat mutass neki (szomorú, vidám stb..) és azok közül válasszon.
2020. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De jó! Van Dixitem igen! Köszönöm! 😊
2020. okt. 14. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!