Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól lesz a gyereknek...

Mikortól lesz a gyereknek domináns keze? Mikor dől el, hogy jobb vagy balkezes lesz?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos a kislányom, de annyira egyértelműen preferálja a bal kezét, hogy elgondolkodtam, most komolyan ez ilyen fiatalon kiütközhet? Már kezd nyúlkálni dolgok után, megfogni és a szájához húzni, és ugyan használja a jobb kezét is, de ha valami teljesen középen van előtte, sőt, akár ha egy kicsit jobban esne a jobb kezére, akkor is inkább a ballal nyúl utána, a jobbal tényleg csak akkor, ha közvetlenül előtte van.

Nem baj az, ha valaki bal kezes :D De ha most ennyire hanyagolja a jobb kezét, akkor ugye nem okoz az a későbbi fejlődésében gondot? (ugyanezt megkérdezném, ha a bal kezét hanyagolná ilyen látványosan)


2020. okt. 16. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

amint elkezd nyúlni dolgok után, kiderül. ezt nem lehet befolyásolni.

"ugye nem okoz az a későbbi fejlődésében gondot?" komolyan, kit érdekel? ha okoz akkor átszoktatod? az mégtöbb gondot okozna

2020. okt. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

1-es nem ért hozzá.

Baj, ha ennyi idősen bármilyen oldali preferencia van. Izomtónuszavarra vagy idegrendszeri problémára is utalhat. Nézesd meg!

Nem vicc, nem ijesztgetés!

Ennyi idősen a szimmetrikus mozgás az elvárt. A középvonal átlépése és a dominancia kialakulása 1,5 éves kortól várható. Addig probléma.

Egyébként 6 éves korra kell végleges dominanciának kialakulni és az iskolaérettség egyik jele.

2020. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem vidd el Dévényeshez. Szokták is kérdezni, hogy keresztbe szokott e nyúlni a gyerek maga előtt, és a válasznak nemnek kell lennie. Szerintem nézesd meg abból baj nem lehet, maximum megmondják, hogy semmi gond nincs vele.
2020. okt. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Én is úgy tudom, hogy baj, ha ilyen korán van domináns keze. Én megnézetném a helyedben.
2020. okt. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
:( Ez ijesztően hangzik, de remélem tényleg csak apróság lesz a dolog mögött.
2020. okt. 16. 18:29
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
A lányom 2 éves múlt amikor megnézettem gyógytornásszal és még akkor is problémaként tüntette fel, hogy erős jobboldali dominanciája van.
2020. okt. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Nàlunk is erős jobb kezes 10 hónapos kora óta.

Hasznàlja a balt is...


De most derült ki, hogy ez is jel colt az idegrendszeri éretlenségére.


( nem kezdett el beszélni, emiatt vittük vizsgálatra)


Olyan 1 évesen megfigyelhwtő, hogy valamelyiket gyakrabban használja, de elvileg próbàlgatnia kellene még a nem domináns kezével is a dolgokat..


Óvodàra ki szokott alakul i, de gyakori, hogy csak 4 évesen végleges..

/ főleg, ha az anya ellentétes kezes, mint a gyerek /

2020. okt. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
De, baj, ha ilyen kicsinél már dominál valamelyik kéz. Mindenképpen nézesd meg.
2020. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban baj. Később lesz a státusz kérdések között, hogy egyformán próbálkozik-e a két kezével. Pontosan nem tudom, hogy mennyi idős korig számít, de 1 éves kor alatt biztos, hogy egyformán kellene használnia a két kezét.
2020. okt. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
#1 vagyok, bocsánatot kérek a kommentemért, nem tudtam hogy rosszat írok!
2020. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!