Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvetetnéd a fogyatékos babát?

Elvetetnéd a fogyatékos babát?

Figyelt kérdés

Down kóros, vagy egyéb fogyatékosság. Süket..Vak


és az ismerősi körötök elvetetné?


Nekem 10-ből 1 ember gondolkodna el rajta, hogy egyáltalán, hogy megtartsa-e, csak tudni szeretném ez e az áltlaános


2020. okt. 29. 10:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
27%
Megesik, hogy azt mondják, aztán makkegészséges gyerek születik.
2020. okt. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
84%
Biztosan elvetetném, ha tudnám h Down-os lesz vagy egyéb súlyos rendellenességgel születne. Pont 1-2 hónapja jött szóba a téma barátnőim között és mindegyik egyetértett azzal, hogy ilyen esetben abra menne.
2020. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
67%

Ha közepes vagy súlyos értelmi sérülés vagy ha olyan testi fogyatékosság áll fenn, amelyik jelentősen nehezíti a gyerek életét, azt igen.


De a vakságot és siketséget sem lehet előre szűrni, nálam amúgy ezek nem is tartoznak bele az abortusz kategóriába, ezekkel együtt lehet élni akár boldogan is.

2020. okt. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Első, még ha el is vetetem és kiderül, hogy nem volt annyira súlyos akkor is ott a következő petesejt.
2020. okt. 29. 10:58
 5/34 anonim ***** válasza:
46%

Én, nem tudnám elvetetni.


Ha csak nem az élettel, teljesen összeegyeztethetetlen fogyatékosságról lenne szó.


De, több gyereket akkor nem vállalnék.

2020. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
utolsó és az zavar ha más elveteti? Vagy semmi közös hozzá ki miben hisz?
2020. okt. 29. 11:01
 7/34 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem mindegy, hogy mi a baja. Down-kór miatt elvetetném, nem véletlen szűrik a 12. héten. A süketség az értelmet nem is befolyásolja, megtartanám.
2020. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
97%

Miért zavarna?


Mindenkinek egyéni döntése, hogy be tud-e vállalni egy tartósan beteg gyermeket.


Hisz, rengeteg fájdalommal, önfeláldozással, pénzzel, kezeléssel jár.

2020. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
76%
elvetetném, legyek akármilyen jószívű, az jön ki eredményül, hogy ne szenvedjen és ne legyen lehetősége irigyelni a többieket (mert én is szájhasadékkal születtem és sajnálta(tta)m magamat)
2020. okt. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
80%
Elvetetném ha beteg lenne. Neki sem lenne jó egy életet úgy leélni, hogy beteg és a szülőknek és a családnak sem. 😞😞😞
2020. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!