Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, javulhat a...

Mit gondoltok, javulhat a helyzet?

Figyelt kérdés

Lassan 5 hónapos a babym. A férjem itthonról dolgozik, informatikus. Tanult ember, az ilyenekre mondják is, hogy maguknak valók, elvannak a saját kis gondolataikkal meg ilyenek. Amikor meglett a baby, kivett 2 hét szabit. Nem annyira babázott, távolról nézte inkább. Akkor megértettem, egy ici pici törékeny kis baba, új helyzet, bele kell rázódni. De azóta eltelt egy kis idő, a helyzet nem változott sokat. Cümmög, "hisztizik", ha odaadom a kezébe a kicsit. 5-10 peecig van el vele. Van hogy 1 perc után már le is rakja az ágyra/pihenőszékbe, és akkor a kicsi elkezd sírni, nekem egyből szaladnom kell felvenni. Tudom, ez is egy rossz szokás, de nekem nincs szívem hagyni, hogy sokáig sírjon a baba. Kézben akar lenni, ő igencsak többemberes baba. Nagyon ritkán el szoktam szaladni boltba egyedül, de csak azért mert van ahova babakocsival nem tudok bemenni, kb fél-1 órára itthon hagyom vele, mikor hazaérek, látok hogy már tiszta ideg. Lesem vetkőzök még, de már szinte nyomja a kezembe. Ő pedig szabadidejében is inkább gép elött ül. Nincs igazán közös programja a babával, nem fürdet (csak a vozet csinálja meg neki, de azt sem mondig), nem pelenkázik, szerintem sosem öltöztette át. Lehetne még sorolni, de nagyon hosszúra sikerült már ígyis..

Mindig azt mondta, hogy ő nem tud a babával mit kezdeni, majd ha már nagy lesz akkor jobb lesz. De ha nem is próbálkozik? Oké, nagy gyerekkel elvan, 8 éves hugommal nagyon jól el játszik. De akkor még 8 évig szinte egyedül nevelem? Mennyi idő kell egy férfinak hogy felfogja hogy itt egy baba akivel foglalkozni is kell? Mert általában ezt mondják, hogy nekik idő kell az új helyzethez. A kicsi oda van az apjáért, nem is értem, meglátja és fülig érő szájjal vigyorog rá.

Hogy tudom rávenni, hogy ne csak a gép elött üljön, ne hisztizzen annyit, és egy kicsit foglalkozzon a babával? Házimunkára sincs időm, van hogy hegyekben áll a mosatlan, a szennyes ruha... Ciki.. Ebben sem segít, talán akkor mosogatott csak, amikor még korházban voltam a picivel. És ezzel le is tudta a segítés.



2020. nov. 3. 09:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy két gyereked van. :-(
2020. nov. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom :(
2020. nov. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Az gáz hogy nem segít, viszont az én férjem sem tudott mit kezdeni a lányunkkal, amíg nem tudott beszélni, egyszerűen nem tudta, mit csináljon vele. Ő sem egy gügyögős apuka. Most 12 eves a lányunk, rengeteg közös programjuk van kettejuknek, imádja a lányát.


A ferjedet szoktasd rá arra hogy segítsen a házimunkaban. A másik téma meg fog oldódni.

2020. nov. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Te is tudod, hogy ez így nem jó, és nem kifogás amit írtak. Nincs mit kezdeni egy babával, csak el kell látni, jobb esetben elszórakoztatni.


Az sem kifogás, hogy informatikus es a gép előtt ül. Az én férjem csak gamer, mégis mindig van ideje a gyerekre, hiszen őt helyezte előtérbe saját magától a fontossági listáján.


Eleinte nálunk is félt vele egyedül (ettől függelenül gondozta, etette, altatta, pelenkát cserélt, elvitte babakocsival mikor nagyon sírós volt, hogy tudjak kicsit aludni, mert csak karban aludt 8 hetes koráig, ami valljuk be fárasztó). Akkor nőtt fel az egyedülálló szülő szerepéhez, amikor kórházba kerültem és neki kellett mindent csinálnia.

Fejben dől el, itt az ideje egy mélyebb beszélgetésnek.


Hívj egy babysittert, anyukád, barátnőt vagy valakit aki elviszi a gyereket egy hosszabb túrára, és szépen leülni megbeszélni. 2 ember vállalt gyereket, az egy dolog, hogy dolgozik, de attól még az apja, és neked is szükseged van segítségre.

Szerintem mondhatod neki, hogy csalódtál benne.


A mosogatást se értem, nálunk aki főz az nem mosogat, a finom ételt a mosogatással hálálják meg.

Intézz babysittert ha nem nő fel az apasághoz, vagy fogadd el a sorsod.

2020. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Elég szomorú így is, hozd azt írod, hogy 'baby', nem csoda, hogy szarik rátok.
2020. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként igen, ha informatikus, akkor feltehetően jól/jobban keres, és ha így áll hozzá, akkor nyugodtan finanszírozhat egy babysittert... Gondolkodhatsz napestig azon, hogy miért ilyen és meddig lesz így, de lássuk be, azzal nem sokra mész. Neked most van szükséged használható, gyakorlati segítségre, mert ez nem egyemberes feladat, egy "normál" babával sem feltétlenül, hát még egy többemberessel... Ha ő nem hajlandó ezt vállalni, akkor fizessen meg valakit, aki igen. Az nem pálya, hogy gyakorlatilag magadra hagy, rád hagyja az egész gyerekezést + háztartást!
2020. nov. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Elfogadni nem szeretném ezt a sorsot, próbálok vele valahogy beszélni, de nem változik semmi. Babysittert nem akarok, anyatejes baba, sokszor csak a cicin nyugszik meg, most hogy jön a foga is.

Így tényleg mintha 2 gyerek lenne. Főzni sincs időm :D ha van csak gyorsan bedobok valamit a sütőbe, de akkor meg jön azzal, hogy már megint!?

Nem tudom hogyan kezdjek bele egy ilyen beszélgetésbe, nem vesz komolyan, azt hiszi hogy én csak hisztizek.

2020. nov. 3. 10:28
 8/19 A kérdező kommentje:
Miétt baj, ha azt írom hogy baby? Szoktam csak simán Eli babynek is hívni, nem tudom ezzel mi a baj.
2020. nov. 3. 10:29
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor babysitter helyett takarítónő, kajarendelés. A lényeg az lenne, hogy tehermentesítve legyél a számodra megfelelő módon. Úgy tűnik, a számodra megfelelő mód most a főzés és a házimunka alól mentesülés lenne. Teljesen rendben van, fizesse szépen ki. Nemhogy még beszóljon, hogy "már megint ez?!"... nem semmi...
2020. nov. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, a takarítónő jó lenne! Vagy ha a férjem csinálna néha valamit. Ezt majd meg is említem neki, köszönöm.
2020. nov. 3. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!