Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kilépnétek így a kapcsolatból?

Kilépnétek így a kapcsolatból?

Figyelt kérdés

4 éve vagyok együtt a férjemmel, a korunk miatt nem vártunk sokat, így beválaltunk egy babát.

Ez kihozta belőle az "igazi oldalát" a baba csak pénzt jelent neki, egy jó befektetés babaváró, támogatások. Megakarja a pénzt jól forgatni. Így a babától mindent kispórolna, úgy kellett veszekedni, hogy mi is kell, mit vegyünk. Én h.lye belementem a közös számlába és a kártyánkat ő kezeli.

A szüleim vállalkozásába besegítek, így havi fix összeget utalnak amiből semmit sem kaptam meg. Előző hónapban már nem utaltak, emiatt hatalmas veszekedés lett.

Most itt vagyok a babával, neki a legjobbat akarom de érzem én nem tudok így élni, hogy forintra kivagyok számolva. Ezt úgy kell érteni, hogy kiszámolja mennyi a tápszer vitaminok, és kapok 5000ftot egy hónapra. Minden mást ő és az anyósom intéz el.


2020. nov. 3. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Igen, kilépnèk. Ez a bàntalmazàs egy formàja, amit csinàlnak.
2020. nov. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Azonnal.
2020. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Igen. Ez nagyon durva korlátozás, egyáltalán nem tekint társnak.

A szüleid biztosan tudnak segíteni, ha lépni akarsz.

2020. nov. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Mibe került volna mér rég egy új számlát nyitni?
2020. nov. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

Ha nem akarsz első körben rögtön válni (ami amúgy felvett babaváró mellett nagyon nem kifizetődő, mindent vissza kell fizetni azonnal, és asszem, még valami bünti is van), én azért megpróbálnám lekommunikálni a külön kassza kérdést. Ha máshogy nem, hát elmégy az első bankba, és nyitsz egy számlát. Az utalós helyeken mindenhol van vagy formanyomtatvány, vagy csak át kell írni neten egy rublikát, hogy máshová utaljanak, nem egy nagy dolog. Pláne, ha a szüleid vállalkozásáról van szó.

Nyilván, ha alapvetően folyamatosan óvodásként kezel, az baj, de eső körben szerintem inkább megoldani érdemes. Egy bántalmazó elől menekülni kell, az biztos, de nekem nem egészen egyértelmű ez a helyzet. Azért szerintem nem feltétlen bántalmazó egy kapcsolat, ha az egyikük kizárólagosan kezeli a pénz! Sógoromék nagyon messze vannak a bántalmazó kapcsolattól, de náluk is ilyen a helyzet. Egyszerűen sógorom felesége képtelen beosztani, ami pénze van, azt pillanatokon belül elshoppingolja. Mivel nincsenek eleresztve közel sem, a srác kezeli a lóvét, a csajnak meg ad abból, amit szabadon elkölthetnek.

2020. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez kérdés egyáltalán? A lehető leghamarabb ad be a valópert és költözz a szüleidhez.
2020. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Miért nem mész el és nyitsz egy másik számlát?

De amúgy ilyen anyagias emberrel nem bírnék együtt lenni, főleg, hogy a gyerekből húzna hasznot.

Semmibe ne menj bele, hosszútávon el is áshatnád magad anyagilag hosszú évekre.

2020. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Ez undorító, ne hagyd magad.
2020. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Masik szamla, gyujtogetes, valoper, ez modern rabszolgatartas.
2020. nov. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan támadnak, te meg védekezésre állnál be és maradnál a kapcsolatban, mikor meg is szabadulhatsz tőle?


HAGYD OTT!! Ez bántalmazás, kizsákmányolás, gondolom nem is vagytok vagyonközösségben(házasság), rohadtul lenyúlja a pénzedet, a gyereke pénzét! És még ő van felháborodva, mikor nem kapja meg a te pénzedet, mert azt hiszi az neki jár, el is hitetné veletek, ha elég ostobák lennétek hozzá, hogy őt illeti..


EZEK A NÁRCISZTIKUSOK, manipulátorok, ezektől nagyon kell félni és minél messzebb kerülni, mert még "csak" a pénzeteket sajátítja ki, utána majd az életeteket is..

2020. nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!