Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt más is aki nem tud...

Van itt más is aki nem tud dolgozni mert túl sokat beteg a gyereke?

Figyelt kérdés
Már középső csoportos de még most is 2 hetente lesz náthás, hiába a sok gyümölcs, zöldség, vitaminok. Most ugye nem lehet egy kis náthával sem vinni oviba a járvány miatt. Már egyszer be is zárt az ovi 2 hétre mert vírusos lett egyik óvónő. Nagyszülők is még dolgoznak meg nem is itt élnek úgyhogy nem tudnak segíteni. Férjem azt mondta jobb ha én itthon maradok míg ez az időszak lecseng mert ha neki is táppénzre kellene jönnie többször akkor elküldenék, pedig itt nagyon jól keres. Igaza van, de én már annyira haszontalannak érzem így magam, persze házimunkát elvégzem de ez már kevés. Nyáron egy tanfolyamot is elvégeztem.
2020. nov. 15. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Jelen. Annyi a szerencsém, hogy tudok itthonról dolgozni, de nagyon nem érzem fairnek a többiekkel szemben. Emiatt kényszeresen túl akarok teljesíteni, nehogy bárkinek is eszébe jusson, hogy hátráltatom a munkát és a csapatot. Közben meg ott a gyerek is, akinek csak az orra folyik, de nem mehet oviba és igényli a figyelmet. Hihetetlenül stresszes a dolog. Főleg hogy most úgy kell kapaszkodni a munkahelyekbe, mint még soha. Ha a cégnél elküldenének embereket, biztos nem azt küldenék el, aki folyton jelen van és a túlórára is képes, hanem azt, akit “hátráltat” a család, nem tud jelen lenni folyton....


A leírásod alapján viszont nálad lehet egyszerűbb a helyzet, mert nem érzem az ilyesfajta aggodalmat. Ha nektek elnézik ezt, akkor csak kitartást, mert valószínű év elejére megint kicsit helyre állhat majd a rend. Gondolom. Máshol kezd megint lecsengeni, itthon is körbe kell érnie lassan ennek az egésznek.

2020. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Hasonló helyzetben vagyok, annyi különbséggel, hogy nálunk a tavasszal áttért a cég a teljes home officera, így itthonról tudok dolgozni, és ő is itthon van, ha beteg. Az elmúlt egy hónapban 1 hetet volt oviban, mivel egy enyhébb orrfolyással is hazaküldik, amúgy teljesen jól van. Vitamint, gyümölcsöket kap.

Én azért nem vagyok elégedett a helyzetemmel, mert nálunk elég keményen kell dolgozni, senki nem csinálja meg helyettem a munkát, ha beteg vagyok vagy ha a gyerek betegen van otthon. Olyan a munkám jellege, hogy a napi feladatoknak a meghatározott napi határidőkre kész kell lenni, ha törik, ha szakad (pl.reggel, Dél, 16h, 20h), helyettes nem igazán van, mert másoknak is megvan a maga feladata. Szóval megy a mókuskerék. Ezek teljesítését, csak úgy tudom megoldani, hogy munkaidőben mesét néz a gyermekem. Pokolian érzem magam emiatt.

Nem így indult, amikor visszajöttem dolgozni, csak folyamatosan bővült a feladatköröm az idők során. Lehet jönni a szuperanyuknak lepontozni. :(

Közben második gyermekemet várom, így most nem aktuális a munkahely váltása.

Nálunk én keresek jól, a férjem fizetése nem lenne elég önmagában, szóval ha nálatok megoldható a megélhetés egy fizetésből, talán mindenkinek jobb így, hogy otthon vagy, amíg ez a vírusos helyzet van. Részmunkaidős állásokat még meg lehet nézni, hátha találsz olyat, amit otthonról és gyermek mellől is megoldható ilyen helyzetben. Vagy valamilyen önkéntes, segítő munkát végezni helyi szervezetnél, hogy hasznosnak érezhesd magad.

2020. nov. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Voltam ilyen helyzetben és le is kellett számolnom, mert nagyon stresszes lett a helyzetem a főnökömmel a sok táppénz miatt.
2020. nov. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első év borzalmas volt. Két hét munka két hét itthon.

Mindig beteg volt. A hányás hasmenes volt a sláger. Egy hét alatt meggyógyult de persze én is benyeltem tőle. Mindig ezt játszottuk. Soha nem kaptam olyan fizut amiben ne lett volna táppénz vagy szabi.

Középsőben valamit javult. A helyzet. Tök jól végig mentünk az éven. Majd nyár közepén eltörte. A csuklóját szóval 6 hétig itthon voltam vele. Mindig van valami.

2020. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!