Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs türelmem más gyerekéhez,...

Nincs türelmem más gyerekéhez, akkor én se lennék jó anya?

Figyelt kérdés
Havonta egy hétvégét nálam van a keresztfiam, mert a szülei dolgoznak és nem tudják hova tenni. Nagyon nehezen boldogulok vele, szerintem baromi rossz és bántja a kutyáimat rendszeresen. A sokadik szólás sem használ mert újra megüti őket. Hosszú távon nem lehet lekötni semmivel és teljes napi figyelmet igényel. Gondolom minden gyerekhez ekkora türelem kell. Nekem elmegy a gyermekvállalástól a kedvem. Szeretem őt, mint rokon gyereket de nagyon nem bírok vele 3 napot sem ki. A párom is hasonlóan áll hozzá, nagyon szomorúvá teszi őt is, hogy mennyire nem tiszteli az állatokat és, hogy rossz gyerek. Én valahogy máshogy szeretném a gyermekem természetét, jó lenne ha tisztelne mindenkit illetve el lenne egyedül is. Minket anyám ahova letett ott maradtunk, egyedül nevelt és melette hordta a kútból a vizet, tartott ezer állatot, tüzelt meg hasonlók és mégis felnőttünk. Rossz anya leszek?

2020. nov. 15. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem ezen múlik.

Valószínűleg a gyerek el van hanyagolva. Azért az nem normális, hogy így bántja az állatokat. Ha véletlenül megölne egy kutyát vagy macskát azzal se kezdenének semmit a szülők?

2020. nov. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
A saját gyerekedet te neveled olyanná, amilyenné akarod. Más gyereke más és a te gyereked is más lesz számodra. Mondjuk más gyereke hétvége után hazamegy, a tiéd meg nem. :) De tényleg minden azon múlik főként a gyerek személyiségén túl, hogy mit engedsz meg neki, mit nem, mit lát tőled, mit nem, mit tanítasz te magad neki.
2020. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

A sajátod teljesen más.

Egyébként az én lányom is nagyon hiperaktív, semmi nem köti le, hisztis is, De sosem bántja az állatokat. Mikor kicsi volt egyszer kétszer próbálkozott, eréjesen rászóltunk, megmutattuk h hogy simezze, stb Azóta sem fordult elő. Se itthon se máshol.

2020. nov. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bérházban laknak, nincs semmilyen állatuk. Egyke gyerek már 40 felett voltak a szülei amikor teherbe esett a Nényjém vele. Mindent megvesznek neki, tele van a ház autókkal mégis minden 2. dik nap új drága autót kap. Itt meg nem lehet bírni vele, nem akar semmit enni ha valamit kitalál és megcsináljuk már addigra nem kell és stb. Szóval ilyenkor mindig azt érzem, hogy én nem tudnék türelmes lenni egy gyerekkel
2020. nov. 15. 13:01
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Ha lenne sajátod, az más lenne. Őt te nevelnéd, nem kellene más emberek nevelési módszereihez igazodnod, nem kell elkényeztetned, nem kell mindent hagynod neki.
2020. nov. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért ehhez annyit, hogy a szándékosan gonoszkodó, kárt okozó, másokat (akár állatokat) direkt bántó, és a szülei tiltását sokadszorra is semmibe vevő gyerek az minden esetben nevelési fail, nem pedig egy normális gyerek "tartozéka". Tudod pontosan azért megy el sok ember kedve a gyerekvállalástól, mert azt hiszik, hogy ez egy gyerek alap velejárója. Ez pedig azért van, mert a gyerek szülei elintézik annyival, hogy ez egy SZOKÁS meg egy KORSZAK, amit majd biztos magától elhagy/kinő. Holott nem, azt a gyereket csak nem nevelték meg.

Az meg, hogy mennyire van el egyedül, főleg attól függ, hogy mennyire szoktatod hozzá, hogy olykor önállóan is játsszon. A 4,5 éves fiam jobban szeret velünk játszani, de ha épp dolgom van, hiszti nélkül megérti, és rajzol, sínt épít, kicsit mesét néz, leköti magát. Az 5 hónapos lányom is tök aranyosan elvan a játszószőnyegen, bár általában leülök mellé, de ha nem, az sem baj. Ezt lehet tudatosan is így alakítani azért, és kell is, mert az idegrendszerüknek szüksége van az önálló játékra is, nem csak a babusgatásra (persze arra is). :)

2020. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A sajátod más.

Nagyon sokan vannak akiknek nincs türelme más gyermekéhez, illetve nincsenek oda más gyerekeiért.

A kisfiú pedig teljes mértékben neveletlen, figyelemre vágyik. 3 évesen már igencsak tudnia kellene, hogyan nem szabad bánni az állattal még ha igazán nem is volt a közelében állat.

Mint ahogy írod mindent megkap. Nincs kontroll, szabályok következetesség.


Ez a legkevésbé se vegye el a kedvetek mert hidd el a sajátodat Te neveled.

2020. nov. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ahhhh ez a gyerek szörnyű. Gondolom mindent megengednek neki csak a gázt nem. Egy normálisan nevelt egészséges gyerek nem ilyen.
2020. nov. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mivel nincs két egyforma nevelés, így 2 egyforma gyermek sincs. Ezen a gyermeken érződik, hogy mindent ráhagynak, mert így egyszerűbb. A te nevelésed eredménye egyáltalán nem biztos, hogy ilyen lesz.
2020. nov. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Először tesóm szült, hát baromira nehéznek láttam az egészet. Nagyon keveset voltam a fiával de az is megterhelő volt, alig vártam h végre magam legyek. A férjem alapból minden gyereket ki nem állhatott sose. Azót már nekem is van egy kisfiam. Ég és föld. Teljesen más a saját gyerek. Őt te neveled, ha pl nem tiszteli az állatokat rászólsz, bár nevelés kérdése.... ne aggódj emiatt. Viszont azt h milyen személyiség lesz azt nem tudhatod előre, de a nevelés nagyon sokat számít.
2020. nov. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!