Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek mondták gyerekként,...

Akinek mondták gyerekként, hogy nincs Mikulás,nyuszi,Jézuska az hogyan élte meg?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy soha nem mondták azt, hogy bármi természetfeletti kitalált lény lepi meg ajcsikkal a említett eseményekkor.


Minden kultúrában van ilyen , vagy csak nyugaton télapó esetében meg a Usa és a angolszász országokban?


Szomáliában pl. ki mit hoz?


Mi van akkor ha a gyerekemnek nem mondok ilyeneket és csak annyi van, hogy "mit kérsz karácsonyra?


2020. dec. 19. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Nekem sose mondták otthon, hogy a Mikulás / Jézuska hozná az ajándékokat, csak hogy mikulásra/karácsonyra kapom ezt meg azt. A Mikulás/Jézuska sztori onnantól kezdődött, hogy ovis lettem (lehet, hogy bölcsiben is mondták, de ugye arról az időszakról nincsenek emlékeim), mert ez rituálisan előkerült minden évben, de nekem valahogy megfért egymás mellett, hogy vannak ezek a "mesék", és hogy tudom, hogy nem a Jézuska/Mikulás hozza az ajándékokat. De az sokára esett le, hogy akkor mégis kitől kapom :))
2020. dec. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%
Szomáliában Hepatitis B-t kapnak max, nem ajándékot.
2020. dec. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%

Neten vannak cikkek

Volt aki összetört azert mert az ovistàrsai gyözködték hogy de van ès hoz csomagot es nagy csillogo örömteli szemmel, miközben az anyja otthon erre azt felelte hogy de nincs.es neki nem csilloghatott szeme.

Az az anyuka ràjött arra, hogy a gyerekeknek szüksége van a mesékre a mikulàsra meg a husveti nyuszikra. Nem racionàlis alapon. Hanem érzelmi alapon.


De gondolom ezeregy màsféle cikk is van erröl

2020. dec. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Egy hasonlo

[link]

2020. dec. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

Nekem csak a mikulást próbálták beadni. A nyusziról állatbolondként tudtam hogy emlős, tehár nem tojik tojásokat. Meg nincs keze, szóval kis kosárkát sem tud megfogni vele. Igazából szerintem amelyik gyerek látott már életében nyulat, az ezt nem veszi be, annyira sok sebből vérzik. Már gyerekként is egyértlemű volt, hogy ez csak kitaláció.

Vallásosak nem voltunk, tehát Jézus neve nem sokat mondott. De amúgy aki vallásos, az sem feltétlen szokta szeretni ezt a bugyuta Jézuskázást. Ugyan miért hozna egy hulla (Jézus) vagy egy csecsemő (Jézuska) ajándékot? Mi mindig együtt vettük a fát, és tudtam, hogy a szüleimnek kell mondani, hogy mit szeretnék.

A Mikulással próbálkoztak, itt pár évig hittem is meg nem is, nyilván nem reális, hogy egy fószer egy éjszaka alatt bejárja a Föld összes házát. De mégsem annyira elborult, mint egy húsvéti nyúl. Szóval igazából őt a manók buktatták le végleg. Mert azt tudtam, hogy manók nem léteznek, márpedig elvileg ők a segédjei. Logikus, hogy akkor ő sem létezik. Nekem csalódás volt mikor a szüleim megunva a sok kérdést bevallották, hogy nincs mikulás. Olyan hülyének éreztem magam, hogy addig elhittem.

Szerintem ha lesz gyerekem, én nem fogok neki ilyesmiket bekamuzni. Mesélek majd neki Szent Miklósról és annyi. Az is elég jó sztori.

2020. dec. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!