Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7 hónaposan harmadik étkezés...

7 hónaposan harmadik étkezés kiváltása?

Figyelt kérdés

Kislányomat 4 hónaposan kezdtem hozzátáplálni. Mostanra a tízórai es az ebéd ki van váltva. Tízórai: tejpép, gabonapép, gyümi-zöldség püré és ezek kombinálásai. Ebéd 1 húsos üveges babakaja. De lassan kotyvasztok én, mert sztem kevés neki egy ilyen üvegecske, vagyis bírna még...

Uzsira mit lehetne? Ugyanúgy vmi gyümis püré? És a darabos dolgokat hogy kezdjem el adni?

Illetve jelenleg kb 600 ml tápszert iszik egy nap. De ha kiváltjuk az uzsit nem lesz kevés a napi mennyiség?



2021. jan. 7. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Akkor többet fog este és reggel kérni.


8 hónaposan 3 étkezése, mire 9 lett 4-5 volt kiváltva az anyatejesemnek is.

Pedig 6 hósan kezdtük.


1 étkezésre tejpépet adok neki, ha mégis kevés lenne a tejalapú.


Fogalmam sincs mennyi amyatejet eszik

Este és éjjel 2-szer kap

2021. jan. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%

Nekem is 7 hónapos, nem mondom hogy teljesen kivannak váltva az étkezések, de szépen eszik. Bár én üveges kajcsit csak ritkán adok neki, én szoktam neki főzni, s hígítom egy kis vízzel az ebédet, mert ha simán répa+édesburgonya+husit csinálok hígitas nélkül nagyon sűrű, s ha nem iszik eleget akkor kínlodni fog a kaksival, így ez is plusz folyadék. Uzsira én úgy szoktam, hogy zöldség plusz gyümölcs. Nagyon szereti az alma-(édes)burgonyát, alma+sütőtök stb. Vagy ha marad az ebédből zöldség, akkor csak azt, de husi nélkül.

Én minden étkezés után kínálom vízzel, vagy ha úgy látom hogy keveset evett, akkor cicivel.

(Szerintem ha te csinálod, egyrészt olcsóbban kijössz, meg egy 10 perces főzéssel le van tudva az ebéd és uzsi, és legalább szokja az "házi kosztot", mert volt hogy az üveges répapürét nem ette meg az enyém, de amit én főztem, 5 perc alatt eltünt, dobhattam ki a babakaját)

2021. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!