Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt olyan aki szoptatás...

Volt olyan aki szoptatás abbahagyása után hízott meg?

Figyelt kérdés
Szülés után közvetlen sokkal jobban néztem ki, mint most 16 hónappal utána. Szoptatás alatt simán úgy néztem ki, mint teherbeeses előtt. Akkor mozogtam sokat. Most nem tudok... Csak nyafogok. Olyajo jó lenne egy 8kg leadni🙏

2021. jan. 20. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is 16 hónapos a kislányom, és igen, mióta nem cicizik sokat, azóta folyamatosan ingadozik a súlyom. Én is megijedtem, úgyhogy múlt héten rá is álltam az egészségesebb, vagy legalábbis diétás étkezésre. Szoptatás alatt bármit ehettem, nem látszódott, de most már jobban oda kell figyelni. Szedek méhpempőt, mert kissé aggódom a hormonjaim miatt, és kis adag ételeket eszem, sokszor, kb mindig a gyerekkel együtt, mennyiségben is hasonlót, neki is ezeket adom enni főleg, de kap mellette zsírosabb, szénhidrátdúsabb ételeket is (édesburgonya). Egyelőre úgy néz ki, ez így működik.


Amiket eszem: abonett vagy korpovit keksz 2-3 szelet egyszerre ugyanennyi sonkával, 2-3 evőkanál sovány joghurttal vagy 1db light kockasajttal, 3-4 kanál gabonapehely alacsony zsírtartalmú tejjel, 2-3 evőkanál zabpehely egy evőkanál diákcsemegével, tejjel, vagy összefőzve vízben egy tojással, fűszerekkel (só nélkül). Kb 100g csirkemell kockázva, pirítva főtt maroknyi franciasaláta alappal vagy valamilyen konzerv vagy friss zöldséggel, 100g csirkemáj kevés olajon megsütve, 100g konzerv tonhal (vizes) paradicsommal, illetve néha eszem egy fél almát vagy egy egész narancsot. Semmit nem sózok, semmi édesség. Néha iszom egy kevés cukormentes kólát.


Nekem ott csúszott meg a dolog, hogy a férjem nagyon szereti a zsíros ételeket, egészségesnek is tartja őket, csak ezekből, ha keveset is eszem, sokkal több energia jön össze, és akkor meg már úgy éreztem, mindegy, és még megettem egy sütikét, egy túró rudit... Hogy ezeket lecseréltem, cirka 1000kcal-t spórolok, azaz 2200 helyett csak 1200-t viszek be, és végre nem azt érzem, hogy végtelen gyomrom van, sem késztetést arra, hogy konyhamalac módjára befaljam a gyerek maradékát is akár.


Ez alatt a két hét alatt csak lefele ment a mérleg, vagyis valószínűleg már nem tart vissza vizet sem a szervezetem (amit ugye szintén megfigyelhetünk magas szénhidrát- és só bevitel mellett). Nem puffadok, igaz, nem tudok minden nap wc-re menni például, de ezen plusz rosttal (pl útifű maghéj) lehetne segíteni.


Ne keseredj el, és hidd el, hogy vagy olyan értékes, hogy figyelmet fordíts a táplálkozásodra, nem minden csak a gyerek körül kell, hogy forogjon. De ha boldog a mama, akkor boldog a baba (meg a férj is ;) )

2021. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Önbizalmam sosem volt, most meg aztán... Még csak a tükörbe sem merek nézni. Még épp jók a régi ruháim, de az oldalhájamat csak úgy bukkanik kifelé.


Talán időbe lennék, ha most lemenne az a pár kg.


Velem az a baj, hogy rágcsálok és késő délután. Leginkább kekszet, nasit. Nem eszek sokat, de pl. sosem ülök le, főttételt ritkán, rengeteg sajtot, tejterméket...


Régen is koplalással tudtam fogyni és szerintem most sem fog menni máshogy.


Méhpempőt megpróbálom én is, sajnos volt egy missed ab műtétem szilveszterkor, előtte 3 hétig hánytam, de az akkor leadott pár kg rég visszajött.


Elkeseredésemben meg még inkább csak rágcsálok, mert tudom, hogy gyengeség és én tehetek róla.


Azt nem értem régen, hogy sikerült 😔😔😔

2021. jan. 20. 21:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Én most alatta. 65 kg-al kezdtem a terhességet, 92 kg-al mentem szülni, 80 kg voltam amikor hazajöttem 2 nap után.. A sokb víz stb. Most nem tudom mennyi lehetek nincs szívem merlegre állni.

Az első gyerknél 55 kg-al kezdtem és 80 kg-al mentem szülni. Ott semmi nem jött le az hízás volt teljesen. Három év alatt adtam le. Mindig ettem a gyerekkel én voltam a konyhamalac. 🥴

Remélem hamar lemennek a kilók.

2021. jan. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kitartást Neked is!

Én ma kocogtam 30 percet. Amúgy simán bírom, 1 órát lazán lenyomod, ha a mama elviszi a kisfiam, csak hát az édes kevés...Néha néha ráveszem magam a benti tornára is..


Meg igazából az étkezés számít, 20% a mozgás...

2021. jan. 21. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!