Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor volt könnyebb, 1 éves...

Mikor volt könnyebb, 1 éves kor előtt vagy után?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Milyenek voltak a nappalaitok/ éjjeleitek első babás anyukaként? Melyik volt könnyebb időszak (értem ezalatt, hogy pl. több szabadidőd volt, könnyebb volt háztartást vinni mellette, jobban aludt, rá lehetett bízni másra), a babád 1 éves kora előtt vagy után?

2021. jan. 26. 18:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%

Sokkal egyszerűbb volt 1 éves kora előtt.

De ez gyerekfüggö teljesen, az enyém csecsemőként aludt, evett, nézelődött fél órát, aztán aludt megint, azt csináltam, amit akartam. Elkezdett mászni, járni, kevesebbet aludni, járókát nem szerette, folyton járkálhattam utána. Szerintem most 3 éves korában se olyan könnyű vele, mint 1 éves kora előtt, folyton nyaggat, játszani kell vele és már egyszer sem alszik napközben.

2021. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapig hasfajós volt. Alig aludt nap közben, sokat sírt, sokat cicizett, nagyon igényelte a közelséget.

Most 16 hós. Mindig van valami. Még mindig kel éjszaka és napközben ugyan úgy keveset alszik. Még mindig sok figyelmet igényel, DE el tudja magát foglalni, be tudom vonni sokmindenbe, tud kommunikálni a síráson túl is. A séták már nem csak a babakocsi toszigálásából állnak.

2021. jan. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%
Egy éves kora előtt könnyebb volt. Most sem nehéz, csak most már feladja a leckét az önállósodó személyisége.
2021. jan. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont most egy éves. Pont arra gondoltam, hogy kéne még egy. De 6 hónap pluszos 😂 nekem most minden nagyon könnyű vele. Már megért egy csomó mindent, tudunk rendesen játszani. Pl labdázni. Kezd kibontakozni a személyisége. De tudom, hogy a 2 év körüli hiszti korszak megint kutya kemény lesz. Szóval gondolom mindig lesznek finomságok. De szerintem 6 hónapos kortól lényegesen könnyebb, mint előtte.
2021. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok


Egyébként nekem nem volt kifejezetten nehéz baba a magyobbik



Bele is csaptunk a lecsóba, 18 hónaposan meg is született a tesója.



Szóval terhesen is könnyebbnek ítéltem a 10-15 hónapos idoszakot, pedig 2-szer kelt még


Most van egy 11 hónaposom és egy 2,5 évesem...

Vannak napok amikor megkérdezem magamtól, hogy miért is fondoltam, hogy ez jó lesz így..

2021. jan. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ez elég nehéz kérdés volt +és - ...1 éves kora előtt még nem volt olyan pörgős ha le tettem el mászkált 4kez láb játszott de még nem tudott mindenhova is felmászni, 9 és fél hónaposan kezdett el járni akkor már könnyebb volt abból a szempontból hogy nem kellett cipelni a 12 kg -jával, de 1 éves kora után meg tanulta hogy masszon fel az ágyra és szedjen e minden elérhető dolgot mostmár nagyon figyelni kell. :))
2021. jan. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Hű, köszönöm a sok választ, és hogy ennyien szavaztatok! :)


Igen, azt nem kétlem, hogy minden korszaknak megvan a maga könnyebbsége és nehézsége, az én babám 4 hós, és nagyon élvezem a vele töltött időt <3, meg a korábbi hónapokat is, de piciként lényegesen nehezebb volt vele: folyton karban akart lenni vagy mellen (amit teljesen megértettem), 10-20 percekre volt csak el nélkülem. Egy ebéd vagy egy zuhany külön logisztikát igényelt. Most már eljàtszogat, gügyög, nyílik az értelme és egyre változatosabban kommunikál. Kialakult valamiféle napirend. Most épp kicsit könnyebb vele. :)

Én azt tapasztalom, minél jobban a maga ura (lásd: hátról hasra fordul, ő nyúl a játékért), annál könnyebben telnek a napok, de persze az is más lesz, mikor nekiáll szétkapni a lakást, beüt a szepa, a dac. Nekem az volt az előfeltevésem, hogy amint elindul, kicsit könnyebb lesz.


Mindenesetre kíváncsi voltam, ezt ti hogy látjátok a saját gyerekeiteknél, mérlegelve, hogy minden baba más.

Köszönöm a válaszokat, mennek a zöld mancsok!

2021. jan. 27. 09:08
 18/19 anonim ***** válasza:
Nekem előtte, mindkét fiamnál. Babaként is voltak velük nehéz napok, de nekem sokkal könnyebb volt minden. Aztán úgy 5 éves korig nekem elég nehéz volt mindkettővel (vagyis a kicsi még csak most lesz 5), utána megint könnyebb.
2021. jan. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, mi okozza a legnagyobb kihívást?
2021. jan. 27. 21:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!