Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha alsós gyerekem havi pár...

Ha alsós gyerekem havi pár napot, egy hetet, néha kettőt hiányzik a suliból migrén miatt, akkor ő tartósan beteg, kaphatok ápolási díjat vagy emelt összegű családit?

Figyelt kérdés
nem tudjuk megoldani a felügyeletét, ezért én itthon vagyok, de nagyon szeretné már elmenni dolgozni, csak nincs annyi szabadságunk, plusz még a másik gyerek vagy mi magunk is hetünk betegek egy évben.

#ghehr
2021. jan. 29. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre nem jár...de lehet, hogy én gondolom rosszul.
2021. jan. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem tartós betegség!
2021. jan. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Talán ki kéne vizsgáltatni, hogy mitől migrénes egy ekkora gyerek folyamatosan. Aztán majd akkor kiderül, hogy besorolható-e tartós beteg kategóriába vagy sem. Diagnózis kell hozzá.
2021. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az okot kéne megtudni, akkor lehet, hogy tenni is lehet ellene. Egyébként mindegy, mennyi a szabitok, betegség esetén tappenzre kéne menni, nem azt az évi huszonpár nap szabit kivenni, ami úgyis elmegy a szunetekre.
2021. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4: Alapvetően egyetértek azzal, amit írsz, csak sajnos a gyerekápolási táppénz folyósításának időtartama is meg van szabva:

"A 6 évesnél idősebb, de 12 évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként a szülőnek 14, egyedülálló szülőnek 28 naptári nap gyermekápolási táppénz folyósítható." (forrás: [link]

Szóval az említett gyereknél ezt a szülők rossz esetben kb. 2 hónap alatt kimerítenék. Saját jogon meg nem biztos, hogy kiírja a körzeti orvos. Arról nem beszélve, hogy sajnos a legtöbb munkáltató nemigen tolerálná a havi rendszerességű, akár 1-2 hetes hiányzásokat. Valószínűnek tartom, hogy a próbaidőn nem nagyon jutna túl az anyuka.

Mindenképpen a részletes és alapos, teljes körű kivizsgálás lenne a legfontosabb, utána lehet lépni.


Eddig milyen vizsgálatokon vagytok túl, kedves kérdező?

2021. jan. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ennyi hiányzás nemhogy a szabi és táppézkeretet meríti ki, de az iskolában sem oké, ha TÉNYLEG ennyit van otthon. Igaz, nekem már felsős a fiam, de tavaly hivatalos levelet kaptam már első félévben, hogy a hianyzasai száma közelít ahhoz, hogy csak osztályozó vizsgával mehessen tovább. Pedig nem beteg sokat, csak akkor pont úgy jött össze, hogy volt egy fülgyulladasa év elején, az egy hét plusz pár nap volt, utána egy megfazas, megint egy hét, aztán egy hasfájással megint otthon fogta a háziorvos, mert a fejebe vette, hogy biztos férges (fél napig fájt a hasa, utána semmi, mindenféle mintavétel nélkül jutott erre a remek diagnózisra). Ő már elmúlt 12,nem jár rá tappenz, dolgoztam ezalatt is, de a sulinak probléma volt a hianyzasok száma a kevés óraszámban tanított tárgyak miatt, mint pl az ének, rajz, technika. Pedig ez csak három betegség volt, nem is komolyak. Végül azzal úszta meg a dolgot, hogy második félévben jött az online oktatás, így nem lett több hiányzása.

De ha a kerdezonel ebből nem volt eddig gond, akkor nekem gyanús, hogy azért ennyit nem hiányzik a gyerek a suliból, akkor viszont tappenzből és szabadságból győzhető lenne a dolog, ha mindkét szülő kiveszi azt, ami őt megilleti.

Persze a munkahelyen ez okozhat feszültséget, de a kérdező nem ezt írta problémaként, hanem hogy a szabadsága nem volt elég.

2021. jan. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ki lett vizsgálva, mi a baja? A migrén elég jól kezelhető, csak meg kell találni az okát.
2021. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!