Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik keresztnév illik...

Melyik keresztnév illik leginkább a családnévhez a következők közül?

Figyelt kérdés
Schulz

2021. márc. 10. 14:26
A kérdező szavazást indított:
Angéla
Borbála
Erzsébet
Gizella
Jolán
Margit
Piroska
Róza
Sára
Zsófia
70 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Sokak szerint jó hangzású, ha a családnév és a keresztnév alliterál. Ez alapján tetszik a Sára is. De nekem a Borbála a kedvencem ezek közül.
2021. márc. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Gizella. Még dal is van róla:

https://www.youtube.com/watch?v=h0kHLuz3A5o

2021. márc. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
A Sára semmiképp, az S miatt, a többi igen.
2021. márc. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is a Borbála tetszik hozzá a legjobban
2021. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
A Sára és a Zsófia konkrétan kiejthetetlen ezzel a névvel, felejtős. A többiből ízlés szerint válasszatok.
2021. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Angéla, Borbála, Erzsébet, Gizella, Jolán, Piroska. Szerintem ezek illenek leginkább.
2021. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Angéla vagy Róza. De ezek nagyon öreglányos nevek.
2021. márc. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Angéla vagy Borbála.

De ha választanom kéne a kettő közül, akkor inkább az utóbbi.

2021. márc. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A betűvel kezdődőt választanék, de a legfontosabb hogy mindketten úgy érezzétek ráillik a név és tetszik nektek. Talán azért így választanék, mert ismertem egy hasonló vezetéknevű Adriennt, rá nagyon illett az Adri és így a hangzása is együtt szép volt.
2021. márc. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Zsófiával, Sárával, Rózával, Piroska, Jolán, Gizella, Erzsébet, -szerintem ezekkel kifejezetten rosszul, nyögvenyelősen hangzik, szóval nem kellemes így kimondani ezekkel együtt.

Maradt a Margit, Borbála, Angéla; ezek közül szerintem az Angéla a legszebb, a másik kettő nem is tetszik. Amúgy nekem az Angelika jobban tetszik, mint az angéla, olyan kis finomabb név ez számomra hangzásilag, az Angéla szerintem túl kemény, az Angelika meg kicsit szebb, kecsesebb, dallamosabb, lágyabb név. De egyébként szal az Angéla is jó. Egyébként az Angéla itt ehhez a vezetéknévhez jobban illene szerintem mint az Angelika, de szóval tehát az Angelikát is azért fontolóra venném, mert még úgy se rossz. :):)

Azokat a neveket szeretem egyébként, amik nem akadnak el, miközben kimondod, tehát itt pl ez a Zsófiával pl stb. eléggé durva lenne.

2021. márc. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!