Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha folyamatosan...

Mit tegyek, ha folyamatosan feladni kényszerülök az elveimet és bánt, hogy csak egyet tudok tartani, és egy rakás szerencsétlenség vagyok?

Figyelt kérdés

Olyan családból jövök, ahol anya csinál mindent, minden a nő nyakán van, az apukának meg annyi a dolga, hogy hazamegy, zabál, alszik. Én ezen változtatni akartam az új családommal, de ugyanoda lyukadtam ki. Én vagyok a házicseléd. Eleinte nem volt így, csak mióta itthon vagyok a gyerekkel "Te úgyis itthon vagy, megcsinálod.". Már előre látom, hogy majd ha a gyerek eltakarodik az óvodába, az is az én gondom, bajom lesz, hogy hogyan megyek érte, full stresszes lesz az életem éveken keresztül. Anyám meg jókat röhög, hogy nekem se lett jobb sorsom.


A gyereknevelésben is egyik elvem adom fel a másik után. Megfogadtam, hogy nem fogok minden nyikkanásra csecst tenni a gyerek szájába, de csak azon nyugszik meg. Cseccsel alszik, és undorodom magamtól, hogy ilyen kis ősanya vagyok, mert nem így terveztem. Ráadásul idegörlő, mert napi 5-6 órákat kell neki a mellem, halálra unom magam, és hányingerem van a szoptatásnál. Megfogadtam, hogy nem leszek anyuka szülés után, hanem nő leszek, de az ott megbukott, hogy a párom azt mondta, hogy nem tekint már annak, nem is szexeltünk szülés után. Egyetlen elvem sikerült megtartanom, de azt se fogom tartani már sokáig: külön alvás. Nem akarom magunkhoz venni, mert akkor meg 3-4 èves korában mégjobban fogok szenvedni vele.


2021. márc. 15. 16:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%

Szóhasználattól függetlenül iszonyú gáz vagy. Mi a fészkes fenének kellett neked gyerek, ha az első és legfontosabb fogadalmad az volt, hogy akkor sem leszel anyuka, ha megszülted? Arról meg nem olvastál, hogy a babák ösztönös szopóreflexszel születnek, és ez nyugtatja meg őket, tehát fogadhatsz te meg akármit, attól még nem fog máshogy megnyugodni, mert így alakította a biológia, és pont? Ez baromira független attól, hogy neked ez kényelmetlen, ezen előbb kellett volna gondolkodnod, és ennek tudatában gyereket vállalnod, vagy inkább nem vállalnod.

A férjedet meg inkább hagyjuk, ritka nagy tapló lehet.

A gyereket sajnálom.

2021. márc. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
29%
Hiába törölteted a kérdést, olyan emberrel nem tudok együtt érezni, aki úgy ír a gyerekéről, hogy eltakarodik óvodába. A férjed is tapló, de hát tudod: zsák a foltját
2021. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%

Először az előző válaszolókhoz szólnék!

Lehet, hogy egy elég durván szülés utáni depressziós nőnek írtok! Belegondoltok ilyenkor abba, hogyha esetleg idegileg így is kivan (lejön az írásból), akkor nem bántani kellene még? Hogy azzal, hogy belerúgtok még egyet, azzal nem segítetek? És hogy ki tudja ez hova vezet?


Kérdező! Valami tuti nincs rendjén nálatok! Megértem, hogy nem vagy jól, de te meg vedd észre, hogy amit írsz az nem teljesen normális. Az ember nem ír így a babájáról. Először is hagyj el minden olyan dolgot, amiben úgy látod, hogy a párod is tudna segíteni! Adj át neki is feladatot! Tudod néha bízni valakire a gyereket? Jót tenne. Hagyd a csodába a szoptatást. Mindenkit kimeríteni 5-6 óra!!! Már önmagában ez nagyon fárasztó lehet! Nem csoda, hogy kivagy. Ha nem tudsz egyedül lenni, menjetek minél többet a babával a szabadba, sétáljatok! Fordíts magadra időt! Megérdemled! Nagyon jó lenne egy pszichológus! De ha nem megy, gondold végig nyugalomba, hogy NEKED mire lenne szükséged és tegyél érte, hogy megkapd! A babáddal tuti jobb lesz a kapcsolatod, ha előbb te jobban leszel!

2021. márc. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%

Ne ekézzétek a kérdezőt, kiborult. A gyerekre azért vagy ideges, mert minden probléma a te nyakadban van, és előre látod, hogy ott is fog maradni.

Szóval, ha nem szeretsz szoptatni, válaszd el. Nem tudom, mennyi idős, de ha elmúlt hat hónapos, akkor több étkezést lehet normál kajával helyettesíteni, kevesebbszer kell a tápszerrel bíbelődni. Döntsd el, hogy egyik pillanatról a másikra választod-e el, vagy fokozatosan. Nekem az egyik pillanatról a másikra vált be, de muszáj volt, mert hirtelen erős gyógyszert kellett kezdenem (11 hós volt). Ha kicsit megnyugszol, ezt pár hét alatt meg fogod tudni oldani. A nagyobb probléma a párod hozzáállása, az, hogy nem tekint nőnek és kivonja magát a közös feladatokból. Ezt komolyan és sértődésektől mentesen meg kellene beszélni vele, hogy közös munkával helyrehozható-e a szitu. Ha nem, vagy nem nyitott erre, akkor marad sajnos a válás. Nem várhatja el, hogy kvázi cselédsorba süllyedj és megszűnj nőnek lenni. Szóval nyugi: 1. válaszd el a gyereket 2. beszéld meg a továbbiakat a férjeddel 3.ha szükséges, kérj segítséget barátnőtől, családtagtól, pszichológustól.

2021. márc. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos ezzel jár a gyerek. Lehet előre kellett volna gondolkodni. Nem kötelező szülni, én sem fogok, mert tudom, hogy hozzád hasonlóan beleőrülnék.
2021. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Derjaderja ***** válasza:
86%

Jaj.

Egyrészt mennyi idős ez a baba, ha most alakul ki a szoptatás?

Még gyerekágyas vagy?

Ha igen, akkor egyáltalán semmilyen házimunkát sem kellene végezni, csak a babára és a szoptatásra figyelni.

Persze a legtöbben belelényszerülünk, de azért normális férfi ilyenkor kiveszi a részét hatványozottan.


Másrészt, hagyjuk hogy a házimunka az otthon lévő anyuka feladata. A csedet, gyedet a baba ellátásáert kapja, ezek teljes embert igénylő feladatok, piaci értéke (baby sitter) 1000-3000 forint/óra.

Tehát amíg az urad dolgozik a munkahelyén, addig Te a babával dolgozol, és persze csinálsz amit tudsz, a többit illik felezni bármilyen módon, főleg ha még krónikusan éjszakázol is a babával.


Persze függ attól, milyeb ház, és mit nevezünk házimunkának (pl ablakmosás? Veteményes felásása? stb).


Harmadrészt az nem az elveid feladása, hogy egy témában képzettséget szerzel, és emiatt a korábbi, felületesen alkotott véleményedet helyesbíted.


Olvass utána az újszülöttek "működésének", és rá fogsz jönnu, hogy nem ősanyaság nem időre szoptatni egy pár hetes, hónapos babát. 3-4 hónap körül már el szokott kezdeni ez ritkulni, és később tudod már alakítani kicsit, de az elején akárhányszor is mellre kéretőzhetnek.


Amúgy minden ősanya úgy kezdte, hogy ő aztán nem lesz ősanya. Tapasztalat... egyébként ezt a stigmát a legnehezebb elengedni, sokkal jobb lesz az életed, ha érted, hogy az nem ősanyaság, ha a pici babádat a biológiai szüksègletei szerint eteted. A férjeddel is próbáld meg ezeket átbeszélni.

Legy határozott és priorizált hittel előre a babát és a szülés utàni regenerációt.

Ami megmarad, házimunka, azt együtt végzitek.


Amúgy később szoktàk ezt a fickók megérteni, nàlunk is volt nyünnyögés, aztàn amikor először volt vele 6-8 órát a gyerek kb 5 hónaposan, és hazaérve a kupi közepén holtfáradtan ragyogó arccal állt a párom, hogy sikerült minden, evett a kisbabánk, kicserèlte a pelust, ja és átöltöztette, és elaltatta a babakocsiban, de aztán sírt de aztán énekelt neki és aztán meg aludt (és átvettem a babát, megfőztem és kitakarítottam, amíg ő kialudta a fáradságot), akkor utána jobb lett a kommznikáció ebben a témában (bár azért addig se volt reménytelen).


Próbáljatok beszèlni. Nekem is inkább depressziós jellegű az írás.

2021. márc. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Derjaderja ***** válasza:
97%
Amúgy ez a nem tekint nőnek és nem szexel ez viszont full gáz. Persze ilyenkor ritkább lehet a szex, és nehéz újra nőnek-férfinek lenni, de dolgozni kell érte, nem szétalázni a másikat 😢
2021. márc. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!