Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Teherbeestem az exemtől. Közöltem vele. Nem hitte el. Később orvosi papírral alá is támasztottam. Azóta hívkál az exem anyja, hogy menjek el hozzájuk. Persze az exem nem tudja.


Na most, ha én találok apát a kicsinek szülésig és ő nevére veszi, akkor tehet valamit az exem? Kérhet apaságit? Elveheti a kicsit? :(


29/N


2021. márc. 24. 18:22
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha kér DNS tesztet lesznek apai jogai.
2021. márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tőled nem veheti el, te vagy az anyja. Ha viszont bebizonyítja, hogy az övé a gyerek, akkor bizony lesznek jogai. De ha nem akar apa lenni (gondolom ezért merült az fel, hogy keresel másik apajelöltet), akkor simán lemondhat róla, az új pasi meg a nevére veheti és onnantól nincs probléma.

Az anyja meghiába hívogat, ezt az exeddel kell megbeszélni.

2021. márc. 25. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Találok apát lol.
2021. márc. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyanítom, lesz látogatási ideje, joga lesz azzal a gyerekkel lenni, ahogy egyébként az anyjának is, elvégre nagyszülő

Ez a "találok apát a gyereknek" kicsit rossz hozzáállás. Hosszútávú kapcsolatot keress, akit nem zavar, ha van már gyerek. Ne siess egy "pótapával", se apának, se kapcsolatnak nem lesz az úgy jó (persze szerencsés esetben előfordulhat)

2021. ápr. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!