Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek rendben van az,...

Szerintetek rendben van az, hogy egy szülő fegyvert ad a gyerekének, hogy védje meg magát, ha baj van?

Figyelt kérdés

Családtagról van szó, akik egy olyan kis városba költöztek, ahol erősen többségben vannak a problémás emberek (Hajdúhadház, ha ez mond valamit), ezért a szülők zsebkést és paprika sprayt adtak a 15 illetve 17 éves gyereküknek. Nekem furcsa arra tanítani a gyereket, hogy ha megtámadnak szúrd le a támadót. Arra a kérdésre, hogy miért költöztek oda, ha féltik a gyerekeket az volt a válasz, hogy ott tudtak olcsón szép házat venni.

Ti adnátok fegyvert a gyerek kezébe, ha veszélyes környéken élnétek?


2021. ápr. 1. 18:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
99%
Gyerekébe nem, de ők már nem gyerekek, úgyhogy igen. Amúgy meg mit tanítson neki? Hogy támadás esetén fordítsák oda a másik arcukat is?
2021. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Zsebkést én nem adnék, paprikasprayt viszont igen. Életem során eddig 2x kellett használnom, mindkétszer nagyon nagy segítség volt.
2021. ápr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen rendben van. Még csak nem is új keletű szokás, sokan azt hiszik, hogy régen minden jobb volt, és ez a mai világ ilyen elkorcsosult, hogy önvédelmi fegyverekkel kell járkálni, pedig egyáltalán nem, mindig is így volt ez, csak régen nem paprikasprayjel meg zsebkéssel, hanem karddal az oldalukon járkáltak az emberek pontosan ugyanebből az okból, hogy támadás esetén meg tudják védeni magukat. Miért, szerinted mit csináljon a gyerek, ha megtámadják? Kérje meg szépen a támadót, hogy ne bántsa, ne erőszakolja meg és ne vegye el az értékeit?
2021. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Én csak a kést nem tartom jó ötletnek, mert valószínűleg a támadó jobban tudja használni, és ha egy éles helyzetben előveszi, lehet, hogy pont emiatt alakulna ki élet-halál harc, amiben a gyerek maradna alul, mert nem egy pszichopata bűnöző, aki kiskora óta forgatja a kést. A paprika spray viszont jó, ha náluk van, könnyen ártalmatlanná teszi a támadót. Helyes, ha megvédik magukat, bár tény, én azért emellett igyekeznék biztonságos helyre költözni a gyerekeimmel.
2021. ápr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Zsebkést biztos nem, mert kikapjak a kezéből és őt szúrják le.
2021. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Kést nem

De a sprayt nagyon normálisnak tattom


Jó, ha van!

2021. ápr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
25%
Svájcibicska alap a gyereknél. CR spray is. De gázpisztolyt csak 18-tól kap, mert nem lehet balhéja a suli miatt.
2021. ápr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Paprika spray nálam is volt mindig. 14 évesen kaptam amikor kezdtem a középiskolát és vonatoztam. Hála égnek nem volt rás szükség.

Ugyanúgy megveszem majd a lányomnak is.

2021. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

zsebkes semmikeppen, abban a pillanatban csavarnak ki a kezebol es szurnak vele meg, amint eloveszi, viszont paprika spray nalam is mindig van, nekem is apam vette.

19L

2021. ápr. 3. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
0%

Mi ez a "Kicsavarják a kést a kezéből." dumák???


Lakatos Sztívünszegál minden támadó?

2021. ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!