Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha a nagyszülők...

Mit tennétek ha a nagyszülők kiveételznének?

Figyelt kérdés
Adott a 2,5 éves fiam és a hasonló korú unokatesója. Észrevettük, hogy az unokatesójával a nagyszülők szívesebben töltenek időt, mint vele, a múltkor konkrétan becsukták előtte az ajtót a vírusra hivatkozva, persze az unokatesója pár nap múlva mehetett. Utána elég sokáig befordult szegény. Amikor rákérdeztünk a dologra, kerek perec megmondták, hogy a másik olyan aranyos, szófogadó, de ő(a fiam), kezelhetetlen, nem fogad szót. Mindezt telefonba, kihangositva, mert épp a "gyerekkel akartak beszélni". Az a szőrnyű, hogy hiába mondjuk, hogy ez így nem jó, szerintük ez rendben van mert szeretik a gyereket, csak ne menjen hozzájuk. Teszem hozzá nem rossz gyerek. Kicsit érzékeny, el van a saját kis dolgaival, amikor boldog, akkor ugrál, futkározik, pörög. Ez nem tetszik a mamáéknál, mert a másik leül, csendben el van nem kell vele foglalkozni. A férjem szeretné békés úton megoldani a dolgot, nekem viszont elegem van abból, hogy folyton piszkálják a gyereket, hogy fájdalmat okoznak neki, és megmondtam, hogy amíg nem gondolkoznak el a dolgon, addig felejtsenek el minket is meg a gyereket is. Mondtak már rá mindent, hogy autista, hiperaktív, szellemileg visszamaradott, mindent, csak mert nem ült le amikor mondta a mama. Szerintem én döntöttem jól, már korábban kellett volna... de a férjem szerint ez nem szül jót. Ti mit tennétek a helyemben?
2021. ápr. 22. 22:00
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem q gyereknek az a legjobb, ha gyökerestül eltávolítjátok az életéből ezeket az embereket.
2021. ápr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen mindegy a saját szüleim vagy anyósék mondanának ilyeneket a gyerekemről, egyik sem lépné át a küszöböm soha többé, de én sem az ővükét.

Telefonon közölném velük, hogy nincs többé igényünk rájuk.

2021. ápr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
82%

Egy 2,5 éves gyerek nem fordul be attól soká hogy becsukjak a ajtót előtte, ugyanis nem képes meg erre 2,5 évesen, fogalma sincs mi történik.


Ha nagyon eleven a gyerek, akkor valószínűleg fatasztja a nagyszuloket.


Nem hinném oda. Pár év múlva meg majd meglatjuk.

2021. ápr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
14%

Egyértelműen nem tekintik az unokájuknak. Valószínűleg azért is, mert beteg szegény és azért is, mert a jelenlegi párodtól van és őt se kedvelik. Esetleg még az is benne van a pakliban, hogy ahogy hozzád állnak, valószínűleg nem túl jó a viszonyotok. A másik gyerek a kedvenc és valószínűleg az anyját és az apját is jobban kedvelik nálatok.


Amit tehetsz, nem teszed ennek ki a gyereked. Nem viszed hozzájuk és majd egy idő után ők fognak keresni. Vagy nem. Ennyire egyszerű.

2021. ápr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
36%

Miért bánt ez téged? A fiad tényleg kezelhetetlen, akkor ne csodálkozz, hogyha nem akarják magukat fárasztani vele. Majd ha nagyobb lesz, szófogadó, akkor mehet majd ő is.

Szerintem te nagyon túlzol, hogy a két es fél éves fiad magába fordult, mert becsukták előtte az ajtót, még jó, hogy nem betegedett bele. De honnan tudta a gyereked, hogy az unokatestvére pár nap múlva mehetett? Oh, hogy te mondtad neki, hogy stuffold a gyereket?



Ha kezelhetetlen, nem bírni vele, nem szófogadó, rosszalkodik, az agyamra megy, én se nagyon akarnám, hogy ott legyen. Nyilvan az bunkóság, hogy ennyire kiéleződik az, hogy az unokatesót jobban bírják, de ez van.


Le lehet pontozni, de én se nagyon szeretem az izgága, rosszalkodó, kezelhetetlen, neveletlen gyerekeket, ha a sajátom ilyen lenne, még csak-csak elviselném, de ha másé, akkor nem hiszem, hogy menne. Én is mondtam már egyszer-kétszer egy anyukának, akinek kezelhetetlen volt a gyereke, hogy nem vigyázok rá, mert dolgom van.

2021. ápr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Wow, utolsó..

szóval, ha felspanolja magát, mert azt mondják neki, hogy átmehet aztán amikor odaér, nem engedik be, akkor szerinteted nem lesz szomorú? Nem én mondtam hogy az unokatesó ott volt, hanem a nagyszülők.

Egyáltalán nem kezelhetetlen, a bölcsiben is nagyon szeretik, annyi, hogy nem olyan gyerek akit leültetsz a tv elé, azt akkor elvan. Egyszerűen lusták játszani vele, és nem vigyázni kellett volna rá, hanem csak látogatóba ment volna, mivel már mondogatta, hogy menne.

A férjemet (anyósék amúgy) folyton hívogatják, hogy menjen, csináljon meg ezt, csináljon azt, de a gyereket ne vigye...

Azt se lehet mondani, hogy minket nem kedvelnek, mert engem is folyton hívogatnak, hogy beszélgessünk stb, egyszerűen a gyerekkel nem akarnak időt tölteni, de a gyerek meg szeretne.


És tényleg azért kéne az egyik gyereket kevésbé szeretni, mert más a temperamentuma? És akkor majd ha nagyobb lesz, mehet? Az unokatesója agresszív, folyton bánt mindenkit, felnőtteket, gyerekeket egyaránt, de ha be kapcsolják neki a tvt akkor bezombul, és ettől jó gyerek. Egyszer úgy fellőkte a fiamat, hogy beverte a szeme melletti r~szt az asztal sarkába, és ügyeletre kellett menni vele. Tényleg, biztos az én fiam a kezelhetetlen, azért mert táncolni szeretne, meg a kanapé párnái között fetrengeni.

Na Mind1, amugy köszönöm a válaszokat, valóban az lesz a megoldás, hogy nem kell kapcsolatban lenni.

2021. ápr. 22. 22:49
 7/41 A kérdező kommentje:

Kedves 4es,

Köszönöm a válaszod. Nem beteg szerencsére :)

Csak ők gondolják úgy. 🙄

2021. ápr. 22. 22:51
 8/41 anonim ***** válasza:
83%
Én biztosan nem vinném többet oda. Szegény kisfiú :(
2021. ápr. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
91%
nagyapám is addig szerette az unokáit amíg ő tudta rendezgetni őket úgy, ahogy ő akarta. amint lett saját akaratuk, hirtelen nem akart velük foglalkozni. szerencsére a többi nagyszülő normális volt
2021. ápr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
31%

Egy szófogadatlan, folyton ugráló gyerek biztos idegesítő tud lenni, egy csendes nyugissal szemben főleg. Egy szófogadó gyereket nyilván könnyebb szeretni.

Képzeld el, ha neked sem fogad szót, akkor a Mamának mennyire lehet engedetlen? Szegény mamának biztos a plafonon van néha a vérnyomása.


Én nem húznám meg ilyen szigorúan ezt a határt - mi lenne, ha előbb lefárasztanátok a gyereket, mondjuk egy nagy kirándulással, és utána mennétek Mamáékhoz, hogy egy nyugisabb verziót kapjanak?

2021. ápr. 23. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!