Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik módszert válasszam, ha...

Melyik módszert válasszam, ha egy bizonyos célt akarok elérni?

Figyelt kérdés

Amit szeretnék, hogy a férjem ne az anyagiak miatt mondjon nemet a gyerekre. Hitel van a házon, őt ez zavarja, pedig kényelmesen tudjuk fizetni, sőt még félre is teszünk mellette. Azt mondta hogy majd ha kifizettük a hitelt, lehet róla szó, addig nem mer. De egyébként ő is mindenképpen szeretne, csak ez nyomasztja. Én viszont részletesen kiszámoltam, hogy nem sokkal járunk jobban, ha csak utána vállalunk gyereket. Melyik módon adjam elő?


1: nézd, szívem, nem is kell aggódni a hitel miatt, még a gyerek mellett is tudnánk félretenni, legkésőbb 6 év múlvára végtörleszteni is tudunk, és még marad is fél évre elegendő megtakarítás 3munknak. Míg ha gyerek nélkül várjuk meg, 6 év múlva szintén tudunk végtörleszteni, bár úgy majdnem egy évnyi megtakarítás marad kettőnknek. Csak az a bibi, hogy addigra 38 éves leszek, már nem biztos hogy be merném vállalni a korom miatt. Szóval nagyrészt ugyanott tartanánk, csak az a kérdés hogy gyerekkel vagy gyerek nélkül.


2: hát szívem, neked van igazad, tényleg nem éri meg gyereket vállalni. Így is úgy is 6 év kell a végtörlesztésig, de ha ketten maradunk több megtakarítás marad utána. Addigra viszont nekem már késő lesz gyereket vállalni, úgy hogy inkább le is mondok róla, neked sem kell ezen görcsölni. Majd ketten eléldegélünk.


2021. máj. 10. 07:53
A kérdező szavazást indított:
1
2
21 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Sajnálom, de ez egy tipikus eset. Nem akar gyereket, ès a hitelre fogja. Nem “nem mer”, nem akar. Vagy soha, vagy még fiatalnak érzi magát hozzá. Mondd meg neki, hogy te most vagy a korban, a hitelt meg ígyis úgyis tudjátok fizetni, szóval lesz szives eldönteni, hogy mit akar, mert te nem tudsz 6 évet várni.
2021. máj. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyes sz. opció nagyon asszertív. A kettes nagyon lemondó. Hiányolom a hármast, emlyik a te, gyeremk utáni vágyadat fejezi ki.
2021. máj. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Egyes a nyílt győzködés, kettes pedig a fordított pszichológia elve, vagy ha úgy tetszik manipuláció. A hármas már volt többször is.


Amúgy az biztos hogy szeretne, terveztük is, pedig albérletben laktunk, de onnan el kellett jönni, és akkor már inkább saját házba költöztünk, csak nem volt még annyi megtakarításunk hogy elég legyen.

2021. máj. 10. 08:51
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem akar gyereket. Mondani bármit lehet.
2021. máj. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem igazán célrevezető..


A férfiak a hàtulról jövő utalást nem értik ( 2. Eset)


Én lerek perec megmondanám, hogy utána nem akarok, ha pedig addig amiatt nem lesz, mert nem akar nem mert nem sikerül, és bennem lesz, hogy lehetett volna, akkor nem lesz hosszúéletű a házasságunk, bármennyire szeretem.

Ha szeretne gyereket, akkor nem kell a kifogás... ennyi lenne a változás anyagiakban...

Ha nem szeretne, akkor pedig nem kell ferdíteni.

De azzal pedig el tudom dönteni, hogy együtt tudok-e élni a tudattal.

2021. máj. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Ennyi idősen ez tényleg csak kifogás. 😞 Egyáltalán nem biztos hogy bármivel is meg tudod győzni. 😕

Ha annyira szeretne ő is ahogy mondja, akkor megoldást keresne, nem az időt húzná.

2021. máj. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Vagy a gyerek témát engeded el, vagy a férjedet. Hiába mondja a férjed, hogy akar gyereket, ha gyakorlatban arra játszik, hogy kifuss az időből. Elváltok, elmész a spermakankba és mesterséges megtermékenyítéssel lehet saját gyereked. Ez a legbiztosabb megoldás, ha gyereket akarsz.
2021. máj. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Azért kiváncsi lennék erre a számolásra. Szerintem egyik sem. El kell fogadni a döntését vagy lelépni.
2021. máj. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 andicserhalmi válasza:
90%
A 2# mondta meg a tutit! Mint minden nő te is csakis és kizárólag azért akarsz gyereket mert nő vagy és szeretnél gyereket... :) Én azt gondolom kár ezt bármiféle köntösben burkolni és úgy feltálalni! Ha ő nem szeretne te pedig igen akkor itt le kell ülni és egy komoly beszélgetés közepette vagy konszenzusra juttok vagy elváltok.
2021. máj. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan gondoljátok mindketten, akkor spórolósabbra kell fogni a figurát, és hajtani azért (akár plusz munkával), hogy hamarabb tudjatok végtörleszteni. Én sem értem, hogy a 2-es opció esetén miért ugyanúgy 6 évvel számolsz. Inkább törlesszetek, mert 38 évesen elkezdeni próbálkozni, az rizikós. Vagy, ha mégis hoppon maradnál, és nem akar gyereket a férjed, akkor ne 38 évesen kelljen adott esetben újrakezdened.

Viszont sehogy nem látom a fordított pszichológiát a 2. verzióban, inkább szó szerint fogja venni a férjed; az első verzió is hasonlóan pesszimistán végződik.

2021. máj. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!