Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktátok a gyereketek előtt...

Szoktátok a gyereketek előtt kifesteni magatokat? Nekem 2 éves a lányom és nagyon félek, hogy ha látja, akkor ő is belenyúl valamivel a szemébe, mert utánozni akar. A szemfestéklemosót már használtam előtte, azt is utánozta, de az veszélytelen.

Figyelt kérdés
Ti hogy csináljátok? Mindig elbújtok előle ilyenkor?
2010. aug. 23. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
hát mivel én nem szoktam festeni magam, ezért nálunk ez nem jelent problémát; de amit itt írtál, hogy a szemfestéklemosó használatát utánozta, mert előtte csináltad..háát szerintem inkább a festést ezek után ne előtte csináld, és ajánlatos lenne ezeket a dolgokat is olyan helyre tenni, ahol nem éri el
2010. aug. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem bújkálok, sőt a nagylányom is előtte festi ki a szemét (csak szemceruzát használ, 15 éves). A gyerekek nem csak tőlünk láthatják, hogy kifestjük magunkat. Utánozzák a tv-ben látottakat. Annyira meg nem buták, hogy belenyúljanak a saját szemükbe :)) A szeme reflex-szerűen becsukódik, ha valami közeledik hozzá. Volt, hogy az enyém a nagynak nyafogott, hogy neki is kell festék.. ezért van egy tiszta ecset a szekrényben. Azzal nyugodtan "ki lehet festeni", nem lesz tőle semmi baja... ő mégis boldogan pislog, mert ő is kapott "festéket".
2010. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem hagytam előtte. Egy tiszta korongvattát kapott, amikor láttam, hogy ő is "lemosná" a festéket. Úgy gondoltam ,hogy attól, hogy valamivel simogatja a szemét, semmi baj nem lehet, minek tiltsam. A szempillaspirál, szemceruza nincs elérhető helyen. Alkalmanként festeném ki magam, havonta, 2 havonta egyszer, ha olyan helyre megyünk, ezért nincs tapasztalatom.

Köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 23. 16:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy 2-3 éves kisgyerek mindent utánoz. Azt is, ahogy mozogsz, azt is ha kifested magad. Ez egyáltalán nem gond! Ezzel is tanulnak. Én óvónőként anno nap mint nap láttam, ahogy egymást "sminkelték" a kicsik egyszerű festőecsettel... Még koordinációs gyakorlatnak is jó :)))) Egyébként a gyerek pszichológiai érésében az is beletartozik, hogy utánoz.
2010. aug. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ritkán sminkelem magam, akkor is bent a fürdőszobában, nem nagyon jön utánam. 3 éves kora körül mégis elkezdte pingálni magát, már elérte a piperés fiókomat, naná, hogy kipakolta, és elkezdte szépen próbálgatni. Sosem tett kárt magában, mondjuk olyan volt, hogy orrbafújta magát a parfümömmel.

Én nem féltettem ettől, mert ez is a tanulási folyamat része. És annyira édes, amikor jön az indián csíkjaival az arcán, hogy ugye milyen gyönyörű?

2010. aug. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem fiam van, és mindent majmol, pl fogmosás, neki is venni kellett felnőtt fogkefét a 6fogára, mással nem mos fogat...

Smink, hisztizik, ha nem nézheti meg mivel mit csinálok, ő is sminkel, majd idővel azt is megtanulja, hogy a pasik max alapoznak bizonyos társrétegekben, de pl lilával nem festik a szemüket. Így ügyesedik a keze. Mivel ott vagy még esetleg az ízléses sminkelést is megtanulja, és figyelsz, hogy ne kapjon a szemébe. Ennyi.

Odaadom a szempillaspirált, persze zárva, és mozgatja, ha épp szájfényt használok akkor annak használja, ha a szemem, akkor ahhoz teszi, de kinyomni még nem akarta magának...

2010. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is csak attól félek, hogy a színes ceruzájával esetleg a szemébe nyúl. Felőlem festheti magát indiánnak, azon jót nevetnék. Csak a szemét féltem. Lehet, hogy én vagyok túl parás... ;-(
2010. aug. 23. 18:21
 8/9 anonim ***** válasza:

ne aggódj, nem lesz semmi baja!

Én napi rendszerességgel sminkelek és erröl szülés után sem fogok lemondani. Anyu is sminkelte magát, mégse nyúltam semmihez.

A piperecuccok pedig direkt nem tartalmaznak olyan anyagot amik veszélyesek az egészségre. A szemét meg nem fogja kiszúrni vele ez teljesen biztos!:)

37 hetes

2010. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Míg élek nem fogom elfelejteni, mikor 4 évesen ültem a bilin reggel a fürdőbe , és anyukám festette magát. Olyan gyönyörűnek láttam!!! Mondtam is neki, hogy mama te olyan szép vagy mint egy színésznő! Mindent meg lehet magyarázni egy gyereknek. Meg lehet mutatni, elmagyarázni, mit szabad mit nem. Soha nem volt belőle probléma. Mikor nyári szünet volt, az volt a legnagyobb élmény mikor kikent minket a húgommal egy ismerősünk. Aztán volt piyogás mikor le kellett mosni :-D

De ezek gyönyörű emlékek maradtak. Szeretem magam sminkelni, és remélem ha lányom lesz ez a "hagyomány" megmarad!

2010. aug. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!