Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tompalátó vagyok az egyik...

Tompalátó vagyok az egyik szememre, vállalhatok gyereket ennek ellenére? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Talán hülye a kérdés, de röviden, én egyik szememre tompalátó vagyok, kancsalon születtem, sajnos nem kezelték. A kancsalságot később műtéttel korrigálták. Ettől még vállalhatok gyereket? Ha netán ez öröklődik, jobban odafigyelek majd, ha már rám nem figyeltek oda. Meg olyasmit hallottam, hogyha így van, akkor csak császárral szülhetek majd. Tervben van a baba, azért kérdezem, van-e valaki hasonló cipőben esetleg?
2021. máj. 13. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Én is tompalátó vagyok az egyik szememre, eszembe nem jutott hogy emiatt ne vállaljak gyereket.

A szülésről nem tudok nyilatkozni, még nem tartok ott, de amiatt szerintem kár aggódni, hogy öröklódik. Csak kicsiként nagyon oda kell figyelni hogy minden rendben van e a szemével, én úgy tudom hogy nagyon szépen korrigálható (nálam nem vették észre időben). Sokat fogunk költeni gyerekszemészre, hogy tutira minden rendben legyen, de gyerekkorban sok probléma orvosolható, ami a mi időnkben még nem volt az.

2021. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan vállalj gyereket, de szülés előtt kérd ki a szemorvosod véleményét. Ne a nőgyógyászét, a szemorvosét. A kancsalság és az azt helyreállító műtét nem gond, de a tompalátásod miatt lehet, hogy csak a császár javasolt.
2021. máj. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bal szemem tompalátó.

37 éves vagyok, 3 gyermekem van.

Az első császár , fájásgyengeség miatt.

A másik kettő simán született.


Sokkal többet vittem őket szemészetre , mint egy átlag gyereket szoktak.


Tompalátók nem lettek, de a lányom meg a nagyobbik fiam szemüveges.


A kicsi 5 éves, még most is olyan félévente elviszem megnézetni.

2021. máj. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy szulhetsz e természetes úton, majd szemész fogja megmondani. Nekem is kellett javaslat csak másik szakorvostól, de alapvetően ha valamilyen előzetes tudott bajod van, akkor adott szakorvos ad ki véleményt, hogy mehet e a természetes szules vagy nem. Nyilván akinek olyan a baja, hogy esetleg megvakulhat, azt meg fogjak csaszarozni.
2021. máj. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!